W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
tablet goclever aries 70 nie chce dzwonić

[Rozwiązane] Tablet Goclever Aries 70 - nie chce dzwonić
Posiadam karte sim w play (abo). Tablet taki jak w temacie. Kiedy zaloguję się do sieci play - tablet dzwoni i odbiera polaczenia lecz gdy zaloguje sie np do orange, plus czy era czyli roaming (czesto uzywam orange bo mam lepszy zasieg w domu niz w play) to wyskakuje komunikat "Niestety, proces com.android.phone zostal zatrzymany. Odbierac rozmowy mozna ale zadzwonic sie nie da. Klikam w OK pod komunikatem i wyskakuje "search for all aviable networks". Dzieje sie tak gdy mam 2g wlaczone oraz 3g i 2g. Czy jedynym rozwiazaniem jest wipe czy da sie to jakos zrobic bez zabaw z romami, ktorych raczej nie ma do tego nowego modelu i gdybym nawet mial to robic to wole w komputroniku go oddac i wziac nowy, jesli ten nie zadziala jak powinien to wziac kase.
Dodam, ze karta sim zony zachowuje sie tak samo. Przesylanie danych w roamingu mam wlaczone czy wylaczone - bez roznicy. W telefonie LG L9 dziala wszystko prawidlowo. System to android 4.2.2.
Zainstalowanie innych dwoch dialerow powoduje ten sam blad. Przywrocenie ustawien fabrycznych nic nie daje.
Dodam rowniez, ze jeszcze nie minelo 10 dni od zakupu i moge zwrocic tablet bez podania przyczyny i obczaic nowy taki sam. Wole na pewno to zrobic niz wrzucac jakis gotowany rom chocby nie wiem jak dobry - bo nie chce utracic gwarancji. Dlatego pytam o jakis sposob nie naruszajacy systemu i nie powodujacy utraty gwarancji.
Odpowiedz
Po prostu system do tego tabletu jest nie dopracowany i bywa z "chinolami" ewidentny problem z tym roamingiem.
Gotowane romy nie naruszają gwarancji jeżeli posiadasz rom fabryczny w zapasie.
Jeżeli będzie rom gotowany na stockowym czyli drobne zmiany to może nadal występować problem chyba że autor poszpera w tym kierunku zaś romy CM mogę być jeszcze gorsze w działaniu.
Na bank nie znajdziesz rozwiązania a i za granicą pewnie miał byś kłopoty z tym"cudem".
Jeżeli możesz to zwróć i szukaj czegoś innego choć z play to często się słyszy że coś komuś nie działa w chinolu z tą siecią.
Przykładowo ostatnio na forum modemy 3g z play nie łączą kolegom z tabletami bez 3g.
.

Odpowiedz
Moge go oczywiscie zwrocic bez podania przyczyny lecz chcialbym miec ten tablet sprawny i nie wiem jak to zrobic. Jesli powiem, ze jest wadliwy bo nie chce dzialac w roamingu (dla Play to normalka, ze czesto sie przelacza bo na tym ta siec polega) to mi powiedza, ze do serwisu trzeba oddac i pewnie 2 tyg czekania i jesli potem powiem, ze jednak chce oddac sprzet to powiedza, ze ma byc w stanie nienaruszonym a przeciez przed chwila zglaszalem usterke. Jesli natomiast od razu go oddam i kupie nowego to pomijajac fakt ze wyjde na debila - b. mozliwe, ze nowy bedzie mial podobna wade i wowczas wyjde na jeszcze wiekszego debila jak tego nowego oddam z miejsca bez podania przyczyny Smile
Odpowiedz
no ale nie musisz kupic tam gdzie ten Smile
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
No nie ale dystrybutorem jest komputronik. Karen i tak od nich bierze i nie zapewnia mozliwosci sprawdzenia sprzetu przed kupnem a sprzedaz jest wysylkowa - to ja mam gdzies takie cos. W komputroniku natomiast moge kupic i sprawdzic zaraz po zakupie i jesli nie bedzie dzialac to oddac od razu.

AAAAAAA... Nie bijcie prosze... nie wlaczylem wymiany danych w roamingu. Sorka za zawracanie duszy i dzieki za uwage Smile Przyznaje sie bez bicia, ze jestem kompletnym lamerem Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości