W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
trwp jak wgrać oryginalny rom do huawei mediapad s7

[Rozwiązane] TRWP jak wgrać oryginalny rom do Huawei Mediapad S7
Witam.Posiadam Huawei Mediapad S7. Mam wgrany TRWP ale niestety nie moge nim wgrac oryginalnego romu ze strony producenta. Czy ktoś z kolegów mi podpowie jak mam sobie z tym poradzić.Nie chce customromów na tego tableta nie sa jeszcze dopracowane. Oryginal to andek 4.0.3. Z tego co się doczytałem to nie da rady oryginalnych romów wgrywać tym recovery. Wydaje mi się że trzeba to odinstalować i wgrać oryginalne, lub jakaś inna solucja.Czy ktoś z doświadczonych kolegów pomoże
Poradziłem sobie z problemem, tylko mogło pójść po korzeniu.Wywaliłem TWRP recovery, zastapiłem oryginałem z softu.
Dla tych co będą mieć podobny problem:
Sciągnąć sobie paczkę zawierającą m.in fastboot. Na dysku c: tworzymy np.katalog android c:\android
W tym katalogu zawartość z fastboteem i katalog z dload z wyodrebnionymi plikami oryginalnego softu Huawei.
Podłaczamy tableta do kompa i wprowadzamygo w tryb fastboot (włączamy jednoczesnie przytrzymując przycisk sciszania głośności), pojawi nam się screen z fastbootem i działamy:

W wierszu polecen cmd wpisujemy

c:\cd android\fastboot erase recovery i ENTER

mamy wykasowany TWRP

Następnie wgrywamy sobie org. recovery
Z katalogu dload kopiujemy do katalogu adroid "recovery.img"

Piszemy komende c:\cd android\fastboot flash recovery recovery.img i ENTER

mamy org.recovery

wkładamy karte sd z wgranym softem w kataloggu dload (tu nie wyodrebniamy, ladujemy zipa)
odpinamy kabel i resetyjemy tableta, dalej wejdzie automatycznie w tryb instalacji ROMU.

Jedno mnie zastanawia na zachodnich stronach piszą o recovery2. Co to jest? Czy można sobie wybierac sposoby przywracania?

malymon edytował ten post dnia 02-12-2013 o godz. 11:40 PM ponieważ:

Uzupełniono prefix tematu, uszczegółowiono temat, połączono posty Wink

Nie pisz posta pod postem, edytuj poprzedni Wink

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości