W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 2.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
karta microsd hc po wgraniu andka traci pojemnosc

[Rozwiązane] Karta MicroSD HC po wgraniu andka traci pojemnosc
Siemka. Mam problem. Kupiem karte microsd hc 8GB kingstona i od razu zaczaem od wgrania na moją omnie 2 androida. Po jakimś czasie powróciłem do WM i sformatowałem moją kartę aby oczyścić śmieci. Po formacie patrze a tu pojemność karty:2GB. Czyli zmniejszyło mi pojemnośc karty z 8GB do 2 GB. W telefonie ustawilem polączenie usb na pamięc masową na kartę pamieci i z poziomu komputera sformatowałem w systemie ntfs a potem FAT32. Żaden ze sposobów nie pomaga... co mi doradzicie?? Prooosze o pomoc ponieważ dla mnie 50 zł na nową karte to nie tak mało. Nie wiem kompletnie co mam robić.
Użyj programu mini tool partition jest darmowy i przez niego wywal partycje które utworzył android i utwórz na nowo partycyje fat32
musisz usunac partycje linuxową jakimś dobrym programem do partycji i przydzielic jej miejsce partycji fat32/ntfs

btw 50zl to duzo za 8gb karte troche...
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Jak napisał przedmówca - musisz sformatować kartę zewnętrznym programem (partition magic lub podobny). Masz na niej założoną partycję linuxową, której Windows po prostu nie "widzi" Smile

1. Usunąć partycję ext
2. Zwiększyć rozmiar partycji fat / lub usunąć fat i założyć nową, na całej karcie
3. Sformatować partycję fat
4. Cieszyć się z odzyskanego miejsca Smile
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
oki już sobie poradzilem programem gparted. nagralem na plytke i sie pobawiłem partycjami które andek utworzył. Dzieki za szybkie odpowiedzi Big Grin

malymon edytował ten post dnia 04-16-2012 o godz. 11:57 AM ponieważ:

Jeśli chcesz komuś podziękować, zgodnie z zasadami po prostu kliknij zielony "+" jego reputacji. Powodzenia!

! Wiadomość wysyłana automatycznie !

Ten wątek został zamknięty, jeśli masz jakieś zastrzeżenia zgłoś je do administracji lub bezpośrednio autorowi tej wiadomości.
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości