W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 2.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
re compilacja frameworka bootloop

Re-compilacja frameworka = bootloop
Jak wyżej, re-kompiluje czysty stockowy framework i zawsze mam bootloop. Próbowałem 5 wersji apktool, zawsze inny rozmiar końcowy, framework oczywiście dostaje podpis. Przy kompilacji zaznaczam jako systemowa i by kopiował ze źródeł, później wywalam plik rscs z folderu keep.

Nie ważne jak tyram i co wymotam = bootloop

Zmiany jakie chce w nim wykonać zmuszają mnie do dekompilacji. Zmiany zachodzą w
Values

plz help Smile
Odpowiedz Firefox Windows 7
na rozmiar jako tako nie patrz bo to zalezy jak sobie skompresuje...

powiedz tylko frajerworka masz z ICS czy GB ? bo do ics tez dlugo szukalem dobrze dzialajacego apk toola, jakby co moge podeslac
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
To tak : używałem zarówno APKTool 5.0.2 jak i APKMultuTool 1.0.6, podmieniałem apktool.jar na różne wersje, jak również aapkt.exe z najnowszych Android SDK. Wszystko kompiluje się bez błędów a i tak mam bootloop. Framework GB :/

O ile część pracy można przenieść z folderu keep i wkleić do oryginalnego frajera, o tyle Valuesy nie są widoczne i lipa.

Wrzucam oryginalny framework i zmodyfikowany do kompilacji, edytowane były pliki :

framework-res\res\values\styles.xml
framework-res/res/layout/global_actions_item.xml
framework-res\res\layout\select_dialog_item.xml
\select_dialog_multichoice.xml
\select_dialog_singlechoice.xml

Więc trzeba usuwać rscs bo tam kompresuje się Values

Kod:
http://www.multiupload.nl/G59WURJOMS

pominąłem gotowce i rozebrałem złożyłem frajera przez wiesz poleceń

java -jar apktool.jar d framework-res.apk
java -jar apktool.jar b framework-res.apk

i podpisałem ręcznie
java -jar signapk.jar certificate.pem key.pk8 framework-res.apk signedframewok-res.apk

i co ? bootloop Smile
a dalvika czyscisz ? robisz paczke zip z tym frajerworkiem ?
u mnie musialem to jako paczka zip robic i czyscic dalvika zeby nie bylo bootloopa

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Wrzucam to Ryrzy do swojeg romu .zip i zawsze robię full wipe, ja już nie mam pomysłów.
dziwne... wlacz logcata i odpal telefon, moze wyczytasz co z nim nie tak

Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Albo bez podpisu walnij do testu.Smile
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
próbowałem i nic , koleś z XDA napisał mi coś takiego :

Extract the resources.arsc from the compiled framework-res then add it back using store as the compression method.

ale nie rozumiem końcówki zdania.
Czyli coś dodaj z powrotem bez kompresji ?
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
Wypakuj resources.arsc ze skompilowanego framework-res, następnie dodaj go spowrotem używając metody kompresji "store".

Czym jest metoda kompresji store?
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości