[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 61 głosów - średnia: 2.72
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
radio romy dyskusja

Radio Romy - dyskusja
zaglądał tu kolega ?
Kod:
http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=244&page=15
też mam win7 64 bit i uwaliłem omnie przez dwukrotne wgrane tego samego radio
w/w temat mi pomógł
Odpowiedz
Podzielę się moimi spostrzeżeniami odnośnie RadioROMów...
A więc tak chwalone radio PUJA1 u mnie nie zdała egzaminu... telefon grzał się zdecydowanie bardziej, WiFi chodziło kiepsko a poziom baterii malał w oczach.
Następnie spróbowałem JCIC2 i tu odczucia troszkę lepsze - bateria dłużej trzyma w porównaniu do PUJA1, WiFi chodziło lepiej, jednak dalej nie tak jak powinno, telefon już się w ogóle nie grzał.
Obecnie wgrałem LJIIA1 i odczucie znów od "poprzednika" - WiFi lepiej (czasem coś szwankuje ale dość rzadko), bateria dobrze trzyma, nic się nie grzeje. Jedynym mankamentem to najprawdopodobniej gorsza jakość rozmów,pewne zniekształcenia głosy, ale może mi się tak tylko wydaje.
Żadnego radia jak na razie nie testowałem z użyciem GPSa.

Jednakże mam też w domu drugą Omnie niedawno zakupioną prawie wyłączanie do obsługi GPSu. Początkowo wgrane miała Radio XXHL1 i fixa jakoś nie mogła złapać a i bateria podczas wyszukiwania satelitów strasznie szybko padła. Obecnie wgrane jest tam radio XXIB2 i co na razie mogę powiedzieć... bateria trzyma chyba najdłużej w porównaniu z innymi radiami. Co prawda telefon głównie leży bez karty SIM i czeka na przetestowanie GPSa ale w takim stanie bateria już chyba ponad tydzień "siedzi" i obecnie wskazuje 80%. Wydaje mi się, że wynik dość pozytywny Smile A jeszcze co do WiFi na XXIB2 to nie używałem go długo, ale wszystko chodziło bardzo sprawnie i szybko.

Mam nadzieję, że moje wywody komuś, mającemu dylemat odnośnie wyboru Radia się przydadzą Smile
Odpowiedz
Testowalem rozne radio romy pod wzgledem GPSa i zasiegu telefonu oraz wifi i wypadlo ze najlepszy przynajmniej dla mojego fona jest radio rom PUIE1,polecam, testowalem ponad 10 radioromow i ten jest najstabilniejszy i najlepszy,przynajmniej dla mojej omni....
Odpowiedz
chyba masz na myśli PUEI1 ? Wink
jeśli nie podaj linka z chęcią przetestuje bo ten PUEI1 nie przypadł mi do gustu, na mojej omnii działa tak samo jak PUJA1. Ale coż kazda omnia inna.
Odpowiedz
Kupiłem niedawno Omnię i900 i zasięgiem mnie nie poraziła albo jednak poraziła... Pracuję w takim budynku że wiele telefonów nie łapie w ogóle zasięgu a są też miejsca gdzie żaden nie łapie zasięgu. O 3G można pomarzyć, chyba że jak wystawię telefon za okno.

Sprawdziłem więc najlepsze podobno romy PUJA1 i DXIF1 i uznałem że telefon albo jest wadliwy albo kiepski z niego "telefon" Dodgy Z tych dwóch DXIF1 jest o tyle lepszy że mniej żre baterię ale oba nie przechodziły prostego testu łapania zasięgu w dwóch miejscach testowych których używałem do sprawdzania pozostałych romów i inne aparaty łapały zasięg bez większego "ale". (pozostałe aparaty to jakaś Nokia 2G z ogólnie zasięgiem super i jakiś LG 2G z zasięgiem średnim).

Sprawdziłem więc dokładnie WSZYSTKIE a niektóre te lepsze po kilka razy aby zminimalizować wpływ fluktuacji mocy sygnału z nadajnika na ostateczny wybór najlepszego romu. A fluktuacja w ciągu całego dnia była taka że na Nokii w tym samym miejscu zasięg spadł z 3 kresek na 1 Confused

W każdym bądź razie najlepszymi romami napewno nie były te dwa głównie polecane tylko BUHJ1 i XXHI4 ze wskazaniem na ten drugi. Ciekawie chodził też PMHI1 (tio jest chyba wyciągnięty z oryginalnego romu Play-a) i jeszcze ze 2-3 jako tako łapały zasięg w testowych miejscach i to Edge. Reszta albo tak jak puja1 i dxif1 nie łapały go wcale albo na zero kresek i bez edge...

Najlepszy rom XXHI4 łapie sygnał niewiele gorzej od tej Nokii i lepiej od LG. Nie wiem jak jego zużycie baterii ale na oko lepiej od puja1. Ciekawi mnie tylko że nikt go nigdzie na całym internecie nie polecił Huh Drugi w kolejności BUHJ1 chodzi prawie tak samo dobrze. Musiałbym zrobić testy programikiem diagnostycznym sygnału ale akurat rom który aktualnie mam ma go wyciętego Dodgy

Sprawdziłem też mit 2G/3G i wyłączenie całkowicie 3G absolutnie nic nie daje jeśli chodzi o zasięg...

Odpowiedz
Tyle romów będzie rekomendowanych ile ludzi w różnych miejscach zamieszkania. Wszystko zależy od nadajników, pogody, otoczenia itp.
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
(06-16-2011, 10:33 PM)Toldo napisał(a): Tyle romów będzie rekomendowanych ile ludzi w różnych miejscach zamieszkania. Wszystko zależy od nadajników, pogody, otoczenia itp.

Nie zgodzę się, że to ma od czegoś zależeć. Dobre radio powinno w pierwszej kolejności radzić sobie z GSM. Tymczasem XoR ma rację, że ROM-y wychwalane przez niektórych, są do kitu pod względem łapania sygnału GSM. A przecież to jest priorytet! Mieć PDA - bez zasięgu?? To wolę nosić netbooka... Być może PUJA1 wypada najlepiej, jeśli chodzi o baterię, ale co z tego, jak jest bezużyteczna w miejscach o gorszym zasięgu - w których, jak w 100% potwierdzam testy XoR-a inne zwykłe telefony (działające w sieci tego samego operatora) mają prawie wszystkie kreski zasięgu. Dla mnie to jest porażka, że ktoś w ogóle taki Rom wypuścił...
Odpowiedz
Przetestowałem kilka radio romów i muszę przyznać, że jeżeli chodzi o zasięg u mnie akurat najlepiej sprawuje się PUIE1. Zasięg mam praktycznie wszędzie, gdzie wcześniej miałem problemy. Za to bateria..zauważyłem że czas baterii skrócił się znacznie /spada w oczach/. Czym to może być spowodowane, skoro zasięg jest bardzo stabilny? Czy ktoś zna inny Radio ROM podobny swoim "działaniem" właśnie do PUIE1?? Przy innych tj JCIC2, JIIA1, XBIC1, XXHI4 bateria ok, ale z zasięgiem kiepsko miejscami. Co do GPS działa na wszystkich, różni się co prawda czasem złapaniem fixa ale jest ok. PUJA1 odpada, mam problem z WiFI. Pozdrawiam
Odpowiedz
PUJx są niestety prądożerne. Może DXID2 z oficjalnego romu Plusa? Ma podobne właściwości zasięgu GSM i GPS, a nie żre tyle prądu? Smile
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz
DXID1 to widzę, a skąd wziąć DXID2 ??
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości