W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
root dla android 2 1 update problem i klopot

ROOT dla android 2.1 update 1 problem i klopot
Witam, uzytkownikiem nowym nie jestem na tym forum, ale problem mam nowy. Cala historia zaczela sie 2 tygodnie temu, kiedy to z windowsa mobile (sgh-i900) zainteresowalem sie androidem (LG GT540). Od wczoraj jestem uzytkownikiem tego telefonu, odkupilem go za grosze w bdb stanie, mial w sobie androida 1.6, za pomoca programu LG Mobile Support Tool z latwoscia i precyzja zaktualizowal mi sie do wersji 2.1 update 1. Tego samego dnia nadszedl moj czas na uzycie android marketu (ponoc sam sie aktualizuje client do wersji google play, tak slyszalem od kolegi, ktory androidem jako systemem interesuje sie kupe czasu; niestety nie zaktualizowal sie) i mam wrecz ochote na zainstalowanie polowy programow stamtad (same bezplatne, bez gier). Pierwszym programem, ktory zainstalowalem byl ASTRO File Manager, z nadzieja, ze wejde w karte SD. Nie wyszlo. Potrzeba mi ROOTa, w necie za pomoca googli wyczytalem spis roznych sposobow na rootowanie systemu, probowalem niestety bezskutecznie. Kolejna proba byl program Universal Androot, klikam opcje "Root Smile" i wyskakuje mi blad "Failed ! No ~~~ Fu goo ~~~", nie wiem co oznacza, poddalem sie, pisze do was, ludzi dobrej woli, z prosba o poswiecenie mi czasu. Czytalem poradniki nt. fastboota i recorvery, to bym wgral bez problemu, najbardziej zalezy mi na pozostaniu na oprogramowaniu od producenta LG. Ludzie dobrej woli i wiary, ateisci, humanisci, umysly scisle, muzulmanie, zydzi, amisze, ktokolwiek na tym forum, prosze Was/ Cie o jakis poradnik + linki jak zrootowac telefon i jak instalowac aplikacje na karcie SD badz je przenosic. Moze byc tez jakis opis dla zielonych/laikow tutaj. Mam nadzieje, ze to odpowieni dzial na temat. Dlugi post jest wolaniem moim o pomoc bo wysiadam. Chcialbym aby w przyszlosci tez sluzyl innym, z tym samym problemem. Pozdrawiam.
[Obrazek: ban_pl_46860_703404.gif]
Odpowiedz
Spokojnie zaczekaj na obecność Ryrzego, na pewno nie odmówi Ci pomocy, a jest bezsprzecznie najlepszym znawcą Twojego modelu. Nie musisz siedzieć dziś zbyt długo, jutro między 10.00 a 18.00 spodziewaj się jednoznacznej, konkretnej odpowiedzi. Pozdrawiam!
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz
(03-12-2013, 09:30 PM)malymon napisał(a): Spokojnie zaczekaj na obecność Ryrzego, na pewno nie odmówi Ci pomocy, a jest bezsprzecznie najlepszym znawcą Twojego modelu. Nie musisz siedzieć dziś zbyt długo, jutro między 10.00 a 18.00 spodziewaj się jednoznacznej, konkretnej odpowiedzi. Pozdrawiam!

malymon, dziekuje, na pewno bede czekac, poprostu juz nie wiem co robic, z desperacji napisalem temat, a root jak root potrzebny mi do uzywania karty SD, ktora ponoc bedzie trzeba dzielic na partycje, o ile to prawda, pozostaje czekac...
Odpowiedz
1. jeśli chcesz zmienić ROM na jakiś inny (lepszy) z rootem od razu to robisz najpierw to:

http://www.modaco.pl/Thread-ROM-ROMy-z-Fastbootem i bedziesz mial ROM z fastbootem,

potem recovery:

http://www.modaco.pl/Thread-How-To-Recov...-dla-GT540 będzie recovery

2. jeśli chcesz tylko roota to włączasz w telefonie debugowanie, pobierasz pliczek:

Kod:
http://hotfile.com/dl/132393878/60f25bf/rootgt540.zip.html

podłączasz telefon do kompa, czekasz na instalacje wszystkich sterowników i odpalasz root.bat
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Ok, zrootowalem swojego LG GT540 tym prostym programem, przez tryb dbugowania USB tak jak kazales, powiedz mi, jesli moge zapytac offtopowo, jak podzielic karte pamieci na partycje i jak instalowac aplikacje na karcie pamieci. Czy da sie jakos ustawic domyslnie instalowanie aplikacji na karcie pamieci? Badz wybieranie podczas instalacji miejsca tj. pamieci telefonu/ karty pamieci, na ktorym ma byc zapisany/zainstalowany plik? Chcialbym dodac, ze z marketu pobralem ASTRO file manager i wyskakuje mi blad podczas uruchamiania aplikacji tj. prosi i potwierdzenie mnie, jako uzytkownika o wymuszenie zamkniecia aplikacji. Ponoc ASTRO wymaga Roota, ktorego mam, bo bat po zakonczeniu rootowania wylaczyl sie, a telefon zresetowal, aplikacja Androot 1.6.2 beta 5 podczas proby ponownego rootowania (dla sprawdzenia pewnosci) podaje komunikat, ze urzadzenie jest zrootowane. Nie wiem o co chodzi, moze zmienic managera plikow? W kazdym razie, jesli moglbym o te pomoc prosic z ustawieniem karty SD to bardzo prosze, male info o niej karta 4GB class 4.

Za szybkie zROOTowanie mojego telefonu, pomoc i ogolnie poswiecenie mi uwagi dalem +, dzieki wielkie
Odpowiedz
aleś sie rozpisał ;]
partycjonowanie karty wykonuje sie zwykle w recovery którego nie masz Smile nigdy na swifcie nie bawilem sie w instalowanie na karcie pamieci apek wiec nie pomoge zbytnio... pewnie musisz poszukac cos na temat app2sd. co do explorera plikow polecam root explorer albo poprostu totall commandera dla androida
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Staram sie wiekszosc umiescic w jednym poscie aby nie spamowac zbytnio, a wiec poszukam sobie. W markecie sa te programy, wiec nie bedzie dla mnie zle. Mam kolejne pytanie offtopowe, telefon sluzy mi do wifi, smsy, dzwonienie, czytalem tez o OC i CM7 i grasz jakie chodza na LG. Nie ukryje, ze chetnie bym sobie pogral tez, moje pytanie jest takie, jaki Rom polecasz? Czy jakbym wgral ten z CM7 to mialbym mozliwosc OC procesora? ROOTa? Fastboota i recorvery? Czy musze sam wgrywac Recorvery i jakiegos Roma z fastbootem? Bo mam te karte SD i chcialbym jej uzywac Smile
P.S. Jesli mozesz, to poleć mi jakis ROM, przy zmianie pewnie i tak zdecyduje sie na CM7 ze wzgledu na jego mozliwosci.

Edit 17:11
A wiec do rzeczy, znalazlem fajny prosty poradnik, podzielilem karte SD na FAT32 i ext2 + 250MB pamieci SWAP, przenioslo mi aplikacje, poinstaluje to i owo aby sprawdzic czy domyslna lokalizacja i instalacja apek to karta sd (jej partycja). Jesli sie wszystko powiedzie etc to chetnie zamieszcze tutaj poradnik + filmik jak dzielic partycje karty SD za pozwoleniem Administratora.

Edit 18:23
Dziala jak nalezy, apki instaluja sie domyslnie na lokalizacji partycji karty SD, juz wiem, ze moje 4GB nie wystarcza. Jesli admin pozwoli to przesle mu poradnik i zrobi on w odpowiednim dziale tutorial podzialu karty SD na partycje + filmik i ustawienie za pomoca skryptu jako domyslna lokalizacja instalacji plikow .apk
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości