W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
rom y pdhee

ROM'y PDhee
Link do romów pdhee:
Kod:
http://www.modaco.com/content/i900-general-omnia-rom-discussion/299657/rom-pdhee-i900omnia-wm-6-5-x-rom-base-dxif1-23542-25007-23544-23110-23639-23548-m2dv2-lite-extra-lite-beta1-with-bt-audio-fix-10-january-2010/

Pierwsza strona nie jest aktualizowana, więc trzeba na końcu szukać linków Wink Ogólnie PDhee przestał się udzielać na modaco ale coś tam jeszcze piecze na swoim forum (linki są na ostatnich stronach modacowego forum Wink )

Romy Pdhee mają ten plus, że jest tam BT fix i działa wybieranie numerów przez BT Wink

"Poprawianie mistrzów" - czyli co robię, by rom chodził lepiej Wink Zapraszam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami Smile :
1. Po zainstalowaniu wszystkich potrzebnych programów, odpalam sk tools i...
- uruchamiam clean (z poziomu sktools a nie z menu start, ponieważ czyści wtedy za jednym razem "invalid registry entries") (czyszczę wszystko)
- uruchamiam "Invalid Registry Values" (czyszczę wszystko)
- uruchamiam "registry optimizer"
- uruchamiam "optimize!" - standardowe ustawienie na "performance"
Po tych wszystkich czyszczeniach, nigdy mi się nie zdarzyła jakaś przykra niespodzianka. Wszystko zawsze działało dobrze (a robię tak na każdym nowym romie)

2. Rejestry:
- HKLM - system - gwe - kasuje cały rejestr "Touch" (poprawia trochę dotyk)
- po instalacji net framework 3.7: HKLM - Software - Microsoft - .Netcompactframework - zmieniam wartość wpisu 3.7 na "1" a 3.5 na "0" (poprawia szybkość działania systemu/płynność) UWAGA - niektóre programy mogą nie działać z netframework 3.7 (ja akurat takich nie używam, ale Tobie może się jakiś przytrafić Wink )

A teraz coś czego nie lubi Apple - czyli dublowanie funkcjonalności systemu (inaczej - zmiana gorszego na lepsze Smile ) :

ProfiMail - zastępuje nam windowsową pocztę. Jest 100 razy lepszy, szybszy i jak go zainstalujesz, to już nie wrócisz do starej wysłużonej, zasługującej na emeryturę itp. itd. Wink

Vito SMS Chat 1.25 - bardzo dobra aplikacja do obsługi smsów (ale nie do mmsów). Jest ładniejsza, szybsza i dla mnie lepsza.

Pocket Music Player 5.3.5 - bardzo dobry odtwarzacz muzyki. Dobry korektor i wzmacnianie basów. Dobrze też działa ze słuchawkami stereo na Bluetooth. Ma opcję zakładek i wznawiania mp3 na skończonej pozycji. Tylko trzeba ustawić wygaszanie ekranu na 10 - 15 sekund, bo naciśnięcie przycisku zasilania wyłancza muzykę.

Core player - niezastąpiony do filmów i YouTube. Lepsza jakość obrazu od TCPMP (ale z kolei ten drugi odtwarza napisy i dźwięk ac3)

Dwa powyższe programy zastępują nam ubogi w funkcje Windows Media Player Smile

Opera Mobile 10 - no comment

Opera mini 5 - znacznie szybsza od opery mobile 10, ale nie zawsze wszystko da się na niej zrobić.

Jeżeli jest jeszcze ktoś, kto używa Internet Explorer, to powinien spróbować powyższych przeglądarek Wink
Odpowiedz
Link do nowego romu PDhee 23120 Lite: [dl=LINK]http://files.pdamobiz.com/romcooker/pub/PDHEE/i900_OMNIA_M2D/PDhee_i900Omnia_23120.5.3.6_Lite_beta1.rar[/dl]

Zainstalowałem i wszystko śmiga jak należy Big Grin

Mały minus: używam blokowania urządzenia podczas włączenia ekranu. Na romach OCK, jak włączę ekran, już mam zablokowane urządzenie. Na tym romie, ekran zostaje zablokowany po chwili od wybudzenia.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości