W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wm6 5 x 28244 pl simonov8 normal

[ROM] [WM6.5.X][28244][PL] SimonoV8 Normal
ROM: WM 6.5.X PLK
Build: 28244 (belka na dole)
Typ: Normal
Nazwa własna: SimonoV8
Status: Final (chyba Smile )

Wersja Normal

Rom z gatunku normal z podstawowymi potrzebnymi na codzień aplikacjami (jednym mogą pasować, a innym nie, mnie pasują Smile )

Co usunąłem:
- Autoupdate
- Standardowe tematy (został Classic Blue i ten którego ja używam widoczny na screenach)
- Startowe wprowadzenie do użytkowania WM
- WindowsLive

Co zostawiłem:
- Microsoft Office
- One Note
- Standardowe gry
- Lockscreen
- Obsługa VOIP

Co zmieniłem:
- PagePool 6MB
- animacje startu i zamykania systemu
- brak dźwięku startu i zamykania systemu
- lekko zmieniony taskbar i PINpad (na ten z romów od OCK)
- zmieniony standardowy dialer Windows na czarny (jak wygląda widać poniżej)
- zmienione tapety na Today
- cztery kolumny zamiast trzech w Menu Start (jak wygląda widać poniżej)
- usunąłem zbędne tematy i coś tam jeszcze
- wyłączona kalibracja systemu po HR, jeśli ktoś chce może sobie później sam skalibrować
- Aparat od Pako777 (zdjęcia nazywane są datami kiedy zostały wykonane)
- Moja Pamiec i Karta Pamieci a nie Moja Pamięć i Karta Pamięci
- Zmienione ikony w Menu
- Zmieniony lekko wygląd Smartlock

Aplikacje dodane do romu:
- aplikacje z Omni Lite (dialer, książka telefoniczna, historia połączeń, dyktafon, kalendarz, Radio FM, zegar)
- klawiatura Samsunga (z phonepadem lekko odchudzona z języków)
- SDK_Certs
- Advanced Config 3.3 pl
- ClearTemp
- Java ta która jest między innymi w ROMach od OCK
- HTCEmu
- MortScipt
- ObexInbox
- PIM Backup
- Pocket RAR
- psShutXP
- Smart Reader (skaner wizytówek)
- Total Commander
- TCPMP
- TimeSyncTZ (do synchronizacji czasu via Internet, dostępne w system)
- Nitrogen
- NoData
- FTouchSL
- Shake and Safe
- SmartLock - ustawienia
- SmartLock - zmieniony ekran blokowania
- TorchButton
- Comm Manager
- WiFi Router
- fix GPS
- Dialer Switcher - dostępny w Tools do zmiany dialera bez SR
- Ameba - do zamykania aplikacji poprzez X (ustawienia dostępne Tools)
domyślnie X zamyka, a przytrzymanie ikonki Menu Start uruchamia systemowy manager zadań (jeśli ktoś preferuje inny to polecam ArkSwitch)
- HTC Calculator
- .NET CE 3.5,
- Nowe Xtra-GPS,
- Zapisywanie plików BT na Moją Pamięć (można zmienić miejsce docelowe w system\ustawieniach\OBEX Inbox)
- XDA_UC - automatyczna instalacja oprogramowania. link do instrukcji używania
- aplikacje dodane pogrupowane w Menu Start (trzeba jedynie niektóre foldery sobie przesunąć ale to nie problem przecież)

CleanRAM wyleciał z ROMu z racji tego iż się co jakiś czas zmienia jego wersja jak i wycieki RAMu w nowszych buildach są mniejsze. Nie ma ikonki włączonego BT (niebieska mi się nie podobała), jeśli ktoś chce niech sobie dogra.

To chyba wszystko jeśli dobrze pamiętam Smile

Po HR trzeba ustawić datę i godzinę na telefonie, a następnie wykonać SR przed podpięciem do PC ponieważ inaczej się nie zapamięta (jednorazowe ustawienie po romowaniu), jeśli nie zostanie zapamiętana ponownie ustawić.

PimBackup zamula system po odtworzeniu swojej kopii - można poczekać kilka (10-15) minut na ustąpienie muła albo zrobić SR po kilku minutach od przywrócenia kopii.

Temat widoczny na screenach należy ustawić sobie po wgraniu ROMu i wykonaniu HR.

Dialer z Omni Lite obsługujący rozmowy Video domyślnie wyłączony.

Zastosowałem w ROMie kompresję XPR nie LZX jak większość kucharzy tak samo z resztą jak w moich poprzednich romach co wpływa pozytywnie na szybkość ROMU ale jest obarczone mniejszym dostępnym miejscem na urządzeniu.

Screeny:
z uruchomionym Shake&Save

[Obrazek: screenshot2ec0.jpg][Obrazek: screenshot1j0.jpg][Obrazek: screenshot3g.jpg][Obrazek: screenshot4bu.jpg][Obrazek: screenshot5sg.jpg][Obrazek: screenshot6yn.jpg]

Download:

(.exe)
Kod:
http://www.4shared.com/file/g_sfPH8t/28244_Normal.html

(do wgrywania za pomocą Grandprixa) brak pliku customer.csc jest nie potrzebny
Kod:
http://www.4shared.com/file/YVDFreZ9/28244_Normal_for_Grandprix.html

WAŻNE

Zalecane wykonanie HR po wgraniu ROMu
PAMIĘTAJ... UŻYWASZ MODYFIKOWANEGO ROMU NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!
Zalecam zrobienie kopii zapasowej Mojej Pamięci przed wgraniem ROMu jak i kontaktów czy innnych plików z znajdujących się w pamięci urządzenia
!!! Nie pomagam na PW od tego jest forum !!!

Odpowiedz
Świetny i szybki ROM, używam od parunastu dni i prawię wszystko jest w porządku.
Wcześniej korzystałem z ROMu Ryrzy, 23563 M2DC, niestety ciągle wieszał się telefon gdy ktoś dzwonił...
Tutaj póki co nie ma tego problemu, nawet z nagrywaniem filmów (u Ryrzego żaden fix nie pomagał Sad ).

Niestety mam problem z smsami:
1. Otrzymuję smsa, telefon tylko się podświetla, żadnych dźwięków mimo iż są ustawione.
2. Pokazuje się 1 przy sms w Today. Widać początek smsa, gdy nacisnę przechodzi do skrzynki która jest już pusta...
3. Po powrocie na ekranie Today również brak śladu.
Odpowiedz
Nie odtwarzałeś czasem SMSów z PIMBackup? Jeśli tak to zrób HR i ponownie odtwórz. Na jakimś ROMie miałem taką systuację, że PIMBackup jakoś źle odtworzył i później efekt był taki sam jak u ciebie.

Odpowiedz
Dziękuję za pomoc, faktycznie pomogło.
Niestety znów zawiesił się telefon podczas przychodzącego połączenia, był zablokowany SmartLockiem, po SR włączył się tak jakby nadal był zablokowany i nic się nie wydarzyło. Na romie Ryrzego wyłączałem SmartLocka, nie pomogło, wgrywałem też rom wielokrotnie. Posiadam Radio PUJA1, na JCIC2 też się wieszał. Czy można coś z tym zrobić? Wszystkie inne usługi działają bezproblemowo.
Odpowiedz
Po długich testach stwierdzam, że jest to (wg mnie) najlepszy rom na omnie i900.

Przede wszystkim wycieki ramu zostały ograniczone do minimum, a sam rom chodzi bardzo szybko i się nie wiesza.
Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie próbowali!

Mam pytanko: Gdzie jest plik z tapetą windows z tematu livven black (a'la carbon) ?
nie mogę go nigdzie znaleźć
Odpowiedz
Powinien być w folderze Windows jeśli dobrze pamiętam (może to być plik z atrybutem ukryty). Jak odkopie kuchnie to zerknę.

Odpowiedz
Plik jak pisałem jest w folderze system i nazywa się dla trybu portret "stwater_240_400.jpg" a dla trybu landscape "stwater_400_240.jpg".

Odpowiedz
ok to jeszcze miałbym pytanko jak ustawić potwierdzenie wibracyjne myszy (tzn. nawigacji 4-o kierunkowej).
Nie ma tego w ustawieniach ale może jakiś klucz w rejestrze?
Odpowiedz
Pewnie coś skopałem ale na mojej Omni mam problem z SMS'ami z tym ROMem. Jak dostaję wiadomość, to jedynka jest przy pozycji SMS na głównym ekranie, nawet czasami uda mi się tego SMSa odczytać ale w skrzynce odbiorczej później tego SMSa nie ma Sad Nie wiem co zrobiłem źle ale muszę zmienić ROMika Sad

Edit: Hard Reset i już działa Smile Zwracam honor Smile
Pozdrawiam,
Marek
Odpowiedz
Witam.Mam pytanie czy na tym romie można coś takiego zainstalować MSkip ProPlus WP7 V4.0 Theme for Spb Mobile Shell 3.5.5 i czy to wogóle stabilnie działa na omnii.Twój rom śmiga bardzo dobrze a wgrywałem ich kilka ale na razie ten jest najlepszy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości