W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wm6 5 x 28244 pl simonov8 m2d2

[ROM] [WM6.5.X][28244][PL] SimonoV8 M2D2
ROM: WM 6.5.X PLK
Build: 28244 (belka na dole)
Typ: M2D2
Nazwa własna: SimonoV8
Status: Final (chyba Smile )

Wersja M2D2

Zmiany w stosunku do wersji Normal:
- dodane M2D2 oraz M2DC
- dodane Google Maps 4.1.1 (w celu poprawnego działania zakładki lokalizator w Manilce)
- aplikacje dodane, poza tymi z Omni Lite
- na ekranie Home Manilki informacje o nieodebranych połączeniach i SMS i e'mailach (oparte o HS++), brak pogody pełnoekranowej na ekranie Home Manilki - jest mniejsza pod zegarem

Tu co zawiera Normal

Co usunąłem:
- Autoupdate
- Standardowe tematy (został Classic Blue i ten którego ja używam widoczny na screenach)
- Startowe wprowadzenie do użytkowania WM
- WindowsLive

Co zostawiłem:
- Microsoft Office
- One Note
- Standardowe gry
- Lockscreen
- Obsługa VOIP

Co zmieniłem:
- PagePool 6MB
- animacje startu i zamykania systemu
- brak dźwięku startu i zamykania systemu
- lekko zmieniony taskbar i PINpad (na ten z romów od OCK)
- zmieniony standardowy dialer Windows na czarny (jak wygląda widać poniżej)
- zmienione tapety na Today
- cztery kolumny zamiast trzech w Menu Start (jak wygląda widać poniżej)
- usunąłem zbędne tematy i coś tam jeszcze
- wyłączona kalibracja systemu po HR, jeśli ktoś chce może sobie później sam skalibrować
- Aparat od Pako777 (zdjęcia nazywane są datami kiedy zostały wykonane)
- Moja Pamiec i Karta Pamieci a nie Moja Pamięć i Karta Pamięci
- Zmienione ikony w Menu
- Zmieniony lekko wygląd Smartlock

Aplikacje dodane do romu:
- aplikacje z Omni Lite (dialer, książka telefoniczna, historia połączeń, dyktafon, kalendarz, Radio FM, zegar)
- klawiatura Samsunga (z phonepadem lekko odchudzona z języków)
- SDK_Certs
- Advanced Config 3.3 pl
- ClearTemp
- Java ta która jest między innymi w ROMach od OCK
- HTCEmu
- MortScipt
- ObexInbox
- PIM Backup
- Pocket RAR
- psShutXP
- Smart Reader (skaner wizytówek)
- Total Commander
- TCPMP
- TimeSyncTZ (do synchronizacji czasu via Internet, dostępne w system)
- Nitrogen
- NoData
- FTouchSL
- Shake and Safe
- SmartLock - ustawienia
- SmartLock - zmieniony ekran blokowania
- TorchButton
- Comm Manager
- WiFi Router
- fix GPS
- Dialer Switcher - dostępny w Tools do zmiany dialera bez SR
- Ameba - do zamykania aplikacji poprzez X (ustawienia dostępne Tools)
domyślnie X zamyka, a przytrzymanie ikonki Menu Start uruchamia systemowy manager zadań (jeśli ktoś preferuje inny to polecam ArkSwitch)
- HTC Calculator
- .NET CE 3.5,
- Nowe Xtra-GPS,
- Zapisywanie plików BT na Moją Pamięć (można zmienić miejsce docelowe w system\ustawieniach\OBEX Inbox)
- XDA_UC - automatyczna instalacja oprogramowania. link do instrukcji używania
- aplikacje dodane pogrupowane w Menu Start (trzeba jedynie niektóre foldery sobie przesunąć ale to nie problem przecież)

CleanRAM wyleciał z ROMu z racji tego iż się co jakiś czas zmienia jego wersja jak i wycieki RAMu w nowszych buildach są mniejsze. Nie ma ikonki włączonego BT (niebieska mi się nie podobała), jeśli ktoś chce niech sobie dogra.

To chyba wszystko jeśli dobrze pamiętam Smile

Po HR trzeba ustawić datę i godzinę na telefonie, a następnie wykonać SR przed podpięciem do PC ponieważ inaczej się nie zapamięta (jednorazowe ustawienie po romowaniu), jeśli nie zostanie zapamiętana ponownie ustawić.

PimBackup zamula system po odtworzeniu swojej kopii - można poczekać kilka (10-15) minut na ustąpienie muła albo zrobić SR po kilku minutach od przywrócenia kopii.

Temat widoczny na screenach należy ustawić sobie po wgraniu ROMu i wykonaniu HR.

Dialer z Omni Lite obsługujący rozmowy Video domyślnie wyłączony.

Zastosowałem w ROMie kompresję XPR nie LZX jak większość kucharzy tak samo z resztą jak w moich poprzednich romach co wpływa pozytywnie na szybkość ROMU ale jest obarczone mniejszym dostępnym miejscem na urządzeniu.

Screeny:
z uruchomionym Shake&Save

[Obrazek: screenshot2x0.jpg][Obrazek: screenshot1lb.jpg][Obrazek: screenshot3g.jpg][Obrazek: screenshot4bu.jpg][Obrazek: screenshot5sg.jpg][Obrazek: screenshot6yn.jpg]

Download:

(.exe)
Kod:
http://www.4shared.com/file/jTE3GePb/28244_M2D2.html

(do wgrywania za pomocą Grandprixa) brak pliku customer.csc jest nie potrzebny
Kod:
http://www.4shared.com/file/xBm8Upk1/28244_M2D2_for_Grandprix.html

WAŻNE

Zalecane wykonanie HR po wgraniu ROMu
PAMIĘTAJ... UŻYWASZ MODYFIKOWANEGO ROMU NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!
Zalecam zrobienie kopii zapasowej Mojej Pamięci przed wgraniem ROMu jak i kontaktów czy innnych plików z znajdujących się w pamięci urządzenia
!!! Nie pomagam na PW od tego jest forum !!!

Odpowiedz
Chodzi bardzo ładnie - szybko i bez zwiech. Ciut mniej wolnego RAMu od wersji 7 ale to pikuś.
Na chwilę obecną odnoszę wrażenie, że ta wersja również żre baterię. Ale jeszcze potestuję.
GPS w fazie testów - po kilku dniach napiszę.
Pozdrawiam

. : Uszczęśliwić kobietę nie jest trudno - o wiele trudniej jest samemu przy tym pozostać szczęśliwym : .
Odpowiedz
Bardzo fajny rom. Pytanie mam tylko takie, jak zmienić tło paska powiadomień pod kalendarzem? Zmiana tła nic nie daje, chyba że trza w M2DC?
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Musisz wskazać tapetę w M2DTD_Config w Tools.
Pozdrawiam

. : Uszczęśliwić kobietę nie jest trudno - o wiele trudniej jest samemu przy tym pozostać szczęśliwym : .
Odpowiedz
Aktualizuje się sama godzina, data? testował ktoś ? Aha i pytanie 2 czy dostane czarny dialer chodzi o sam dialer ktory na zdjeciu jest bialy chodzi mi o ten sam tylko ze w czarnym kol.
Odpowiedz
Ale jak aktualizuje się? Po pierwszym ustawieniu i SR data i godzina nie zmienia się.
Odpowiedz
ustawia gprs dla danej sieci i przy polaczeniu wyskakuje tabelka ,,automatycznie ustawic date i godzine''ale tego nie ma. Da rade wyciagnac ikone barteri z tego romu?
Odpowiedz
Ikona baterii jest zapewne w shellres.96.dll albo w innej dll'ce.
Odpowiedz
A oprócz tej która podałeś to jaka przykładowo inna może jeszcze dll'ka być potrzebna, wrzucilem shellres.96 i zniklnely ikonki zasiegu itp zostala tylko bateria ale niezmieniona
Odpowiedz
Ew. w phcanoverbmp.dll, zależy gdzie kucharz ją umieścił...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości