W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 25 głosów - średnia: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wm6 5 x 23699 plk by mlm quot cube normal plus

[ROM] [WM6.5.X][23699] [PLK] by MLM "Cube" Normal Plus
[WM6.5.X][23699] [PLK] by MLM "Cube" Normal Plus
ROM: WM 6.5.X PLK (dolna belka),

Rom zoptymalizowany pod kątem dzialania nawigacji. Stabilny i szybki jak na dolnobelkowca.

System automatycznie rozpoznaje i konfiguruje karty SIM „wiodących operatorów”.

Wersja Normal Plus (uwzględniająca sensowne sugestie użytkowników):
Usunięte:
- wprowadzenie do Windows Mobile
- widgety WM
- Marketplace
- Windows Live
- Microsoft My Phone
- tematy WM poza standardowym CB
- trochę innych zbędnych rzeczy...

Zmienione:
- build systemu z linii 236... (ostatni z serii, bardziej energooszczędny, niż 29xxx)
- animacje i dźwięki startu i zamykania systemu
- welcomehead na... nietypowy Smile
- ikony by Mostostal ("Cube")
- dialer na czarny
- dodane tematy Lioryte Black i Pure black 3
- brak kalibracji ekranu
- aparat z nazwami zdjęć wg Pakko777 (data i godzina), wywoływany przytrzymaniem przycisku aparatu
- Moja Pamiec i Karta Pamieci zamiast Moja Pamięć i Karta Pamięci (instalacja programów WWE)
- wygląd SmartLock
- BluetoothIconNotifier (wyświetlająca się ikona aktywności BT)
- funkcje dodatkowe przycisków: przytrzymanie menu start = ShowCase, przytrzymanie przycisku sprzętowego "menu" = Menedżer Zadań, pozostałe opisane w tekście Smile

Aplikacje:
- Microsoft Office 2010
- One Note 2010
- Notatki (podręczny notatnik do zapisu palcem lub rysikiem)
- Pasjans
- Lockscreen
- Podstawowe aplikacje z Omni Lite (dialer /domyślnie wyłączony – obsługuje videorozmowy/, książka telefoniczna, spis połączeń, zegar, kalendarz, Radio FM)
- Samsung keyboard, keypad i phonepad, zmieniane standardowo, zawierają T9
- SDK_Certs
- Advanced Config (konfigurator systemu)
- JBed (Java do gier)
- HTCEmu (niezbędny do uruchomienia niektórych programów
- MortScipt (niezbędny do uruchomienia niektórych programów)
- psShutXP (restart systemu – programowy soft-reset)
- Total Commander PL (wywoływany z menu lub przyciskiem menu – prawym górnym)
- DialUp EnablerDisabler (ładniejszy wariant NoData – blokowanie niechcianych transmisji)
- Shake and Save (zrzuty ekranu do pliku graficznego w 4 popularnych formatach)
- TorchButton – przycisk latarki („podpięty” również pod krótkie naciśnięcie włącznika aparatu)
- Kalkulator z HTC
- CommManager (menedżer połączeń z HTC)
- WiFi Router (udostępnianie internetu przez WiFi)
- Nowe Xtra-GPS
- GPS - fix dla AM (w tym port GPS ustawiony domyślnie na COM3)
- Showcase - zamykanie aplikacji przez wciśnięcie „X”
- .NET CE 3.5,
- RegEdit (dla "dłubaczy")
- CleanRAM
- ClearTemp
- XDA_UC - automatyczna instalacja plików *.cab po wgraniu systemu lub HR
- mod eksploratora plików (dodane m.in. ułatwienia sortowania)
- rozszerzone opcje menu obsługi sms i mms

"Kostki" najpopularniejszych programów zaimplementowane w systemie, w razie potrzeby można je sobie dobrać ze wstawki Mostostala w tym wątku - jeśli komuś podoba się "Cube", to klikać punkty dla Mostostala:
Kod:
http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=1433
Pewnie coś jeszcze się znajdzie... rom zawiera sporo modyfikacji, które będą podstawą dla jego pochodnych (masza2 Smile )

Screeny:
[Obrazek: cubenormalchome.jpg][Obrazek: cubenormalface.jpg][Obrazek: cubenormalram.jpg]
[Obrazek: screenshot4eb.jpg][Obrazek: cubenormalsys.jpg][Obrazek: welcomehead96rok.png]

Rom wydany z okazji rocznicy mojej bytności na modaco.pl, z podziękowaniem dla moich wzorców i nauczycieli. Smile

Linki:
Kod:
http://www.mediafire.com/?sw4tiitvm4wd7wl
Kod:
http://www.4shared.com/file/966kqleT/MLM_23699_Normal.html
Kod:
http://hotfile.com/dl/97933679/4efe604/MLM_23699_Normal.zip.html

Rom wgrywasz na własną odpowiedzialność itd...

Podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali sie w powstanie finalnej wersji romu na bazie 23699, a w szczególności dla Ryrzego, Toldo i Wall-E'go

Uwagi, jak zawsze, mile widziane... Nie musisz klikać "+", jeśli Cię na to nie stać, niegrzeczne dziewczynki podobno nie zasługują na dobrą reputację... chyba, że rom Ci się naprawdę spodobał, to trudno... Smile
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz
Fajny Romik.
Ale coś chyba nie działa ten bt fix.
Zainstalowałem Cyberon Speech Dial i przyciśnięcie przycisku wywoływania głosowego nie powoduje żadnej akcji, a po uruchomieniu tego programu, z poziomu menu, słychać go z głośnika telefonu, a nie ze słuchawki. Po za tym wszystko jest OK.
Jeśli mój post był pomocny, daj mi kciuka w górę .
Odpowiedz
(01-20-2011, 12:39 PM)djlukas1983 napisał(a): Fajny Romik.
Ale coś chyba nie działa ten bt fix.
Zainstalowałem Cyberon Speech Dial i przyciśnięcie przycisku wywoływania głosowego nie powoduje żadnej akcji, a po uruchomieniu tego programu, z poziomu menu, słychać go z głośnika telefonu, a nie ze słuchawki. Po za tym wszystko jest OK.

BT-fix nie jest funkcją udokumentowaną, wymienioną w nagłówku romu, podejrzałeś po prostu informację dla masza2 z sąsiedniego wątku... Smile on wie, co z nim zrobić i jak, może w perspektywie będie to oficjalna implementacja. Wink
Odpowiedz
To jest nowszy patch, niż Sectora, w którym jeszcze też występują błędy, w wolnej chwili zgłoszę się do Ciebie po opis całej procedury, jaka pozwala Ci na zrealizowanie oczekiwań i spróbuję problem rozwiązać "od kuchni". Byłby to miły dodatek do C2... Smile
Odpowiedz
A więc sprawa wygląda następująco. w /windows mam sddialer.exe, po jego ręcznym uruchomieniu pojawia się speech dial.
Moje słuchawki to Nokia BH 503. Po dłuższym przytrzymaniu odpowiedniego przycisku słyszę pik w słuchawce, ale nie pojawia się nic.

Wypróbowałem jeszcze BTAudioToggle ale powoduje on, że Cyberon w ogóle przestaje słyszeć i wydawać dźwięki, a co więcej nawet odtwarzacz muzyczny nie jest słyszalny w słuchawkach, więc chyba btaudiotoggle nam nie pomoże.
Odpowiedz
(01-20-2011, 09:05 PM)djlukas1983 napisał(a): Moje słuchawki to Nokia BH 503. Wypróbowałem jeszcze BTAudioToggle ale...
Proponuję założyć osobny wątek, dotyczący BT-fix na Omni, gdzie można przedyskutować z pożytkiem powyższe informacje. Podkreślam raz jeszcze - "Cube" nie ma jawnie zadeklarowanych dodatkowych funkcji BT, więc dyskusja zaczyna być "nie na temat". Jeśli chcecie, to ja moge taki wątek załozyc i publikowac w nim "półprodukty" do testów. Smile
Odpowiedz
malymon napisał(a):Jeśli chcecie, to ja moge taki wątek załozyc i publikowac w nim "półprodukty" do testów
Jestem na TAK
Odpowiedz
Blush
faktycznie niepotrzebnie zamieszałem z tym fixem;-)
zamykam sie już ;-) źle zrozumiałem pierwszy post. Myślałem że rom posiada tego fixa Wink
djlukas proponuje powycinac posty i przenieśmy się z tą dyskusją tutaj:
Kod:
http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=231
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Przyznam szczerze, że rom robi naprawde niezłe wrażenie - ta animacja startowa to mistrzostwo świata - Wiadomo Omnia rzadzi a nie jakiś tam ajfon.

Duży szacun dla Autorki romu.

Jedyne co zauważyłem to długo wgrywa cab'y ale to moze byc zwykły przypadek.

Jeszcze raz ogromny szacun za rom.
Dam updat'e jak sie spawuje rom po weekendzie.
Odpowiedz
Na wstępie muszę przeprosić za to zamieszanie, z bt fiksem, które wywołałem.
A teraz do rzeczy. Używam tego romu od 4 dni i mogę powiedzieć, że jest bardzo stabilny i szybki, zawiesił mi się tylko raz gdy ktoś do mnie dzwonił. Fajnie, że po pierwszym uruchomieniu wyskoczył monit o automatyczne ustawienie czasu i konfigurację ustawień operatora, czego brakowało mi ostatnio u konkurencji. Po za tym romik fajnie wygląda, Także mogę go polecić, z czystym sumieniem, każdemu. Gratuluje Szefowej kuchni wspaniałego wypieku.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości