W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 3.74
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wm6 5 21915 samsung widget normal by mlm dwie wersje

[ROM] [WM6.5][21915] Samsung_Widget_normal by MLM, dwie wersje
[WM6.5][21915] MLM (malymon) Normal
ROM: WM 6.5 PLK (górna belka),

Opis ze wskazówkami odnośnie programów dla nowego pokolenia użytkowników Omni 1, zaawansowani zapewne go nie potrzebują.

System automatycznie rozpoznaje i konfiguruje karty SIM „wiodących operatorów”.

Wersja Normal

Zmienione:
- build systemu 21915
- animacje oraz dźwięki startu i zamykania systemu
- dialer na czarny
- trzy kolumny w Menu Start (na życzenie)
- dodane tematy w tym temat Omni WM 6.1
- brak kalibracji ekranu
- aparat z nazwami zdjęć wg Pakko777 (data i godzina), wywoływany przytrzymaniem przycisku
- Moja Pamiec i Karta Pamieci zamiast Moja Pamięć i Karta Pamięci (instalacja programów WWE)
- wygląd SmartLock – wariant blokady Ryrzego
- BluetoothIconNotifier (wyświetlająca się ikona aktywności BT)

Aplikacje:
- Microsoft Office 2010
- One Note 2010
- Notatki (podręczny notatnik do zapisu palcem lub rysikiem)
- Pasjans i Bubbles
- Lockscreen
- Windows Live (sporo osób posiada konta i korzysta)
- Microsoft My Phone (m.in. usługa zdalnej kopii telefonu na serwerze MS)
- Podstawowe aplikacje z Omni Lite (dialer /domyślnie wyłączony – obsługuje videorozmowy/, książka telefoniczna, spis połączeń, zegar, dyktafon, kalendarz, Radio FM, konwerter jednostek /z kalkulatorem napiwków i przelicznikiem walut/)
- Samsung keyboard, keypad i phonepad, zmieniane standardowo, zawierają T9
- SDK_Certs
- Advanced Config (konfigurator systemu)
- CleanRam (czyszczenie/zwalnianie pamięci)
- ClearTemp (usuwanie plików tymczasowych)
- HTCEmu (niezbędny do uruchomienia niektórych programów)
- MortScipt (niezbędny do uruchomienia niektórych programów)
- psShutXP (restart systemu – programowy soft-reset)
- Total Commander PL (wywoływany z menu lub przyciskiem menu – prawym górnym)
- DialUp EnablerDisabler (ładniejszy wariant NoData – blokowanie niechcianych transmisji)
- Shake and Save (zrzuty ekranu do pliku graficznego w 4 popularnych formatach)
- TorchButton – przycisk latarki („podpięty” również pod krótkie naciśnięcie włącznika aparatu)
- Kalkulator z HTC
- HTC Album – album zdjęć, obsługiwany gestami
- CommManager (menedżer połączeń z HTC)
- WiFi Router (udostępnianie internetu przez WiFi)
- Nowe Xtra-GPS
- GPS - fix dla AM (w tym port GPS ustawiony domyślnie na COM3)
- Google Maps (dla szukających drogi bez względu na koszty )
- Uni-GPS PL – gadający program do obsługi GPS, zawiera m.in. kompas i prędkościomierz
- HTC Task Manager - zamykanie aplikacji „X”
- .NET CE 3.5,
- MarketPlace (aplikacje Microsoftu dla WM do pobrania on-line)
- XDA_UC - automatyczna instalacja plików *.cab po wgraniu systemu lub HR
- mod eksploratora plików (dodane m.in. ułatwienia sortowania)
- SIP Change - zmiana układu klawiatury na stałe.

Screeny:
[Obrazek: or2y.jpg][Obrazek: or3x.jpg][Obrazek: or4r.jpg]
[Obrazek: or6om.jpg][Obrazek: or1.jpg]

Linki (zaktualizowane) do wersji ze smartlockiem, bez Javy:
Kod:
http://www.4shared.com/file/194VMRxZ/21915_MLM_widgetPL_RC1.html
Mirror:
Kod:
http://hotfile.com/dl/81755328/eb60ce6/21915_MLM_widgetPL_RC1.rar.html

Link do wersji z Javą, bez Titanium, Smartlocka i Googlemaps (for fans):
Kod:
http://hotfile.com/dl/81865796/3c0fe48/21915_MLM_Widget_RC2.1.exe.html
Mirror:
Kod:
http://www.4shared.com/file/0pz5mU4C/21915_Widget_MLM_RC21.html

Podziękowania dla Mistrza Ryrzego i Kucharza Simono, jak również dla Moderatora Toldo, za okazaną pomoc i życzliwość.

Inny wariant Widgetów dostępny pod adresem:
Kod:
http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=2202
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz
czekam z niecierpliwością na link, tylko te googlemaps mi nie bedzie raczej potrzebne, ale to nic(co kto woli), bede mogl to jakoś usunać?

PS//dobrze ze jest brak kalibracji ekranu, bo u mnie jest zwalony digitizer;p
Odpowiedz
Aplikacji wgotowanych w rom nie da się usunąć. W stosunku do oryginalnego romu ten ma sporo wolnego miejsca na instalację własnego oprogramowania. Rom jest w wersji RC (release candidate), ostateczny jego kształt i oprogramowanie nie zależy już ode mnie, lecz od Waszych sugestii. O ile, oczywiście będą możliwe do spełnienia, ponieważ w ocenie własnej należę do kategorii pomocników kuchcika, a i system operacyjny czasem wymusza ograniczenia, podobnie jak względy prawne. Miłego testowania!
Odpowiedz
no hey wgralem ten rom. Ale teraz to chyba poczekam na wersje final Smile nie pomyliles sie czasem przy udostepnianiu pliku ?
wszystko byloby super, nic nie mulii w stosunku do poprzednika, ale:

- po pierwszym wgraniu i uruchomieniu omnia sie zawiesila (czarny ekran po ekranie ladowania) - HR pomógł Smile
- Java nie dziala wogole (zly skrot podejrzewam), gdy probowalem odpalic recznie aplikacje JBlend_VM.exe to wyskakuje blad, ze nie ma wszystkich skladnikow programu,
- Kalendarz (1)
- Brakuje tematów pulpitu ze screena,
- brak mozliwosci wylaczenia smartlocka,
- program "wprowadzenie" sie wysypuje, nie uruchamia sie (w welcomecenter wystąpił błąd),

pamiec super 101MB wolne i ramu 59MB wolne !!!
poza tym ok.

pozdrawiam.
Odpowiedz
Rzeczywiście pomyłka, to jest pre-RC. Powodem jest konieczność przenoszenia pliku do komputera z szybszym łączem z maszyny do "gotowania". Zaraz po załadowaniu zamieniam linki. W tej wersji są osobno Kalendarz i Kalendarz dotykowy, a wprowadzenie działa bez błędów, podobnie jak GPS. Z tematów nie będzie OmniaMod i Omnia rouge, bo system je wychwycił z karty pamięci, natomiast temat Omni jest z gwarancją. Java będzie zaktualizowana. Funkcje obsługi telefonu, wiadomości i WiFi oraz bluetooth działają bez zastrzeżeń. Możesz śmiało przetestować tę wersję, ona nie stwarza problemów u betatestera, który używa jej od wczorajszej nocy. Dzięki za zwrócenie uwagi, w przyszłości nie będzie pomyłek.

Linki zaktualizowane w pierwszym poście.
Odpowiedz
wsio ok. Javy nie ma teraz wcale ale oki.SmileSmileSmile
Znalazlem jave dzialajaca (mozna by ja wgotowac) caba oto link:

Kod:
http://www.mediafire.com/?o32mket02ne

jest to java z romu Yonn (modaco). Na jego romie dziala super. Na twoim tez dziala ale nie ma dzwieku midi w aplikacjach i grach. (przykladowo zawsze uzywam gry "snake revolution")
Czy wy nie wycinacie jakiegos syntezatora midi jak gotujecie ?

Gdyby tylko to poprawic to rom by byl juz ok jak dla mnie.

Nie muli nawet 61MB ramu wolnego, szok Smile

dzieki i pozdrawiam.

btw fajny boot screen Smile
Odpowiedz
(11-11-2010, 12:33 AM)masza2 napisał(a): Znalazlem jave dzialajaca (mozna by ja wgotowac)

Dostaniesz ode mnie wersję testową poprawionej javy do dogrania do działającego romu (ja nie mam nawet gier do jej sprawdzenia, ani specjalnie czasu na ich poszukiwania), jeśli będzie ok, to wgotuję ją w rom, jeśli nie, to pakujemy Twoją, choć to ta sama, która Ci się nie podobała w romie z Widgetami OL. W wolnych chwilach pracuję jeszcze nad blokadą, poprawkami dotyku, sensownym "odchudzeniem" romu i kilkoma drobiazgami. Ciekaw jestem, na ile sprawdza się w praktyce skórka z Omni? No i pytanie zasadnicze (do wszystkich korzystających z tej wersji)- na ile pod względem oprogramowania ten rom ma być odbiciem fabrycznego? Drugie - czego jest za dużo lub brak do wgotowania na stałe? Nie wgrywam np. Opery, wzorem Mistrza Ryrzego, bo lepiej dograć sobie najnowszą wersję, niż nie móc usunąć starej z romu. Czy Touch Player się przyda - po to aby działał Widget odtwarzania muzyki, czy go zostawić w spokoju, bo np. TCMP ma lepsze parametry?
Odpowiedz
oto gra na ktorej zawsze testuje jave:

Kod:
http://www.przeklej.pl/plik/snake-revolution-240x400-lg-ku990-touchscreen-jar-001704665ckr2j6?err=referr
Odpowiedz
Tu wersja do dalszych testów, bez smartlocka, jak chciałeś, zawierająca Javę.
Kod:
http://hotfile.com/dl/81865796/3c0fe48/21915_MLM_Widget_RC2.1.exe.html
Mirror:
Kod:
http://www.4shared.com/file/0pz5mU4C/21915_Widget_MLM_RC21.html

Gra chodzi, ale z dźwiękiem nadal problem, więc ustalmy, że w wersji final będzie ta Java, na której Twoja gra pójdzie w całości. Pozostałe elementy przetestuj i przekaż, proszę, uwagi o które prosiłem powyżej. W sumie wygląda na to, że final powoli nadchodzi... :-)
Odpowiedz
@Ryrzy
Przepraszam za te linki. Bedę pamiętać na przyszłość.

@MLM
Wiesz co zauwazylem, ze sa gry w javie, które posiadają zwykle dzwieki (nie syntezowane) czyli wave lub mp3? (np. samochodówki i odliczanie 3, 2, 1, start!).Ale posiadaja w tle np. muzyczke midi. Wszystkie dźwieki slychac poza muzyczką midi.

Jako przykład gry w której działa dźwięk:

Bubblebreaker w wersji java:
Kod:
http://www.przeklej.pl/plik/bubble-breaker-240x400-lgforum-pl-jar-001c2e0qi9sq2j6

Ja po prostu mam wrazenie ze gotując, wycinacie syntezator midi (polifonie). Wystarczy nawet odtworzyc jakakolwiek muzyczke midi z poziomu eksploratora windows na oryginalnym romie, i na ktoryms z tych gotowanych. Baaardzoo wieelka roznicaSmile nie? Smile
byc moze tu lezy problem...

- co do softu, nie moge znalesc tych themesów ze screena (omniamod, omniarouge1) SmileSmileSmile
bardzo fajnie gdyby zostaly te zielone i czerwone themesy z WM61. Albo chociaz moze mozna byloby je jakos w formie dodatkowych cabów (co by nie zaśmiecac romu i kazdy by sobei doinstalwoal taki jaki lubi).

- Szczerze to nadeszla era telefonow z kolorowymi wyswietlaczami, a widze ze wiekszosc costom romow jest czarno biale albo same biale (wersje gtx) ...dlaczego? Przecie O1 to nie ledowy wyswietlacz wiec nei ma zadnej roznicy w oszczednosci bateriiSmile

- I jeszcze jedno pytanko, czy w WM65 nie mozna zrobić kolorowego logo "windowsa" przy napisie "start" .Ale to tylko tak z ciekawosci. bo na wm61 są takei fajne kolorowe logo.

aha mialbym do Ciebie wielka prosbe(gdyby nie sprawialo to oczywiscie zadnego problemu) , moglbys nie udostepniac na hotfile ? Transfery na tych serwerach przypominaja czasy połączeń modemowychSmile (7-10kB/s)

Gdyby byla taka mozliwosc, moze chociaz na chomiku...juz nawet na tym pierwszy 4shared jest duzo szybciej (leci przynajmniej 100kB/s). Rapidshare tez nawet ma dosyc szybkie transfery, chcoiaz wkurzajace limity. Ale to hotfiles to jakas porazka jest...nei wiem moze moj operator cos blokuje...

jezeli u innych jest ok, to nei bylo tematu Smile

pozdrawiam.

Pozdrawiam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości