W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wm6 5 21883 budniu liteplus

[ROM] [WM6.5][21883] Budniu LitePlus
ROM do Samsunga Omnii Pro GT-B7610 BudniuRomLitePlus 21883
[Obrazek: welcomehead_new.png]
[Obrazek: chome_oryg.Png]
Nie różni się specjalnie od poprzednika oprócz bazy, na której powstał tj. B7610INUJE2 tj. WM 6.5 build 21883 podobno jest on najnowszy z maja 2010. Poza tym małe zmiany:
ROM - 196 MB na aplikacje
RAM - 72 MB wolnego po starcie

Z ROM-u wywaliłem:
  • Autoupdate
  • Welcome Center
  • Windows Live (cały pakiet)
  • WM Money Widget
  • WM Weather Widget
  • Menu Samsunga (tzn. aplikacje, działające pod jego kontrolą są, ale same, nie uruchamianie z jego poziomu)
  • Menadżer zadań Samsunga
  • Kości
  • Cyfrowa ramka
  • Smart converter (IMO MSS Converter jest o niebo lepszy i do tego darmowy)
  • Notatki multimedialne (nie kumam po co to komu )
  • Czytnik podcast-ów (ja nigdy z tego nie korzystałem)
  • Tematy *.tsk (pozostał tylko Black Theme i domyslny Windows)
  • Wszystkie dzownki Samsunga oprócz Samsung Tune
  • Zbędne wpisy w rejestrze
  • SmartSearch
  • MyPhone (nie wiem dlaczego tego wczesniej nie wywaliłem nigdy z tego nie korzystałem ponieważ wolę np. SPB Backup)
  • Animacja i dźwiek wyłączania PDA (i tak o finalnym wyłączeniu świadczy charakterystyczne "piknięcie")
  • Kontakty Samsung (zamiast tego uruchamiają się systemowe)
  • Kalkulator Samsung (ten WM, który i tak był w ROM-ie jest dużo lepszy daje m. in możliwość przełączenia w tryb naukowy i on pozostał tu się przyznam, że dałem delikatnie ciała ponieważ nie przerobiłem pliku MUI i kalkulator jest EN, ale to chyba żaden kłopot, a dla estetów w załączniku jest plik: MobileCalculator.exe.0415.mui, który rozpakowujemy i kopiujemy do Windows),

.zip   MobileCalculator.exe.0415.zip (Rozmiar: 1.83 KB / Pobrań: 33)
  • Wiadomości Samsung,
  • Kalendarz Samsung,
  • Testy Samsung (popierdółki, które nikomu do niczego się nie przydają, a zajmują niepotrzebnie miejsce),
  • Wtyczka Samsung Widget Plus ze wszystkimi widgetami,
  • Zegar Samsung,
Moje modyfikacje i wariacje
W celu poprawienia funkcjonalności, do ROM-u dodałem (oprócz tych dodanych do jego poprzednika tzn. HTC Sensor i czarne tlo Samsung Today te w nim również są):
- pocket RAR (dla nie znających tematu powiem, że jest to wersja mobilna WinRAR-a na PC oczywiście po Polsku).

- PsShutupXP - nic innego jak dodatek pozwalający utworzyć skrót i wyłączaś, wygaszać czy robić SoftReset (brak dotychczas takiej opcji w Omniach) kiedy się chce. Jego grafika nie powala na kolana, ale siedziałem nad nią osobiście, a wygląda to tak:
[Obrazek: psshutxp_moj.gif]

- Menu orientacji ekranu - chyba więcej nie trzeba tłumaczyć - screen:
[Obrazek: orient_ekr.Png]

- Mode manager Poprzez usunięcie Samsung Widget Plus obecnie Menadżer trybów wygląda tak:
[Obrazek: mode_men.Png]

Ponadto do użytkowania CHome polecam plugin z linka poniżej:
Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=642742
U mnie wygląda tak:
[Obrazek: chome_manila.Png]
Jak widzimy u góry screena ten plugin śmiało zastąpi nam również programy wyświetlające ilość RAM, ROM czy stan baterii. Do tego integruje się z CHome nie wprowadzając zmiany oryginalnych opcji na EN tylko pozostają PL.
A wogóle, to wygląda tak:
[Obrazek: 6egqxh.png]
Ww. temat wygląda zarąbiście, ale ... brak wsparcia dla trybu LandScape. Gdyby ktoś zanlazł metodę na to lub podobną wtyczkę z trybem Landscape, niech da znać.

Ponownie jak przy poprzedniakch nie udało mi się go zmusić do wyświetlania wszystkich skrótów do programów, a w takiej sytuacji paczka ze skrótami w załączniku.

.zip   LnkOmniaPLK21883.zip (Rozmiar: 3 KB / Pobrań: 35)
Poniżej link do ROM-u.
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=3X2KNROH

Poniżej link do netCompactFramework 3.5:
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=D3ZPV4MU

1. Nie biorę żadnej odpowiedzialności za źle wgrany ROM, u mnie działają obydwa ok.
2. Ponownie proszę o nie robienie mirrorów chcę wiedzieć ile osób jest zainteresowanych takimi ROM-ami.
Czy ten plik nb0 w linku wystarczy do wgrania softu bez pozostałych plików *.bin i *.csc czy tym samym plikiem wgrywając przez grand prixa uwale telefon? W linku do ściągnięcia sam plik nb0Huh
Jeśli masz i900 tak jak w profilu to niezależnie jak wgrasz i tak uwalisz telefon, a wiesz dlaczego? Bo ten rom jest dla Omnii Pro B7610 a nie dla i900.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Mam b7610 nowokupioną więc proszę o odpowiedź na moje pytanie, a nie na wysnuwanie bezsensownych wniosków
Kolego zmień sygnaturę w ustawieniach konta,póki co masz i900, więc takie wnioski @Tolda były słuszne. Co do mojego ROM-u to oczywiście możesz wgrać samo PDA tzn. plik *.nb0, a resztę pozostawiasz sobie tą co masz (jeżeli masz WM 6.5, a nie WM 6.1) ROM zrobiony jest w oparciu o PDA - B7610INUJE2, ale ja używam pozostałych plików z poprzedniego ROM-u tj. Phone - B7610XXJC1 natomiast CSC - B7610NXEOIK6 (nie ma problemu z klawiaturą hard-qwerty, który pojawiał się przy CSC od B7610INUJE2 czy nawet B7610XXJC1).
Ok, dzięki-będe testował. B7610 kupiłem dopiero co wczoraj i pierwsza rzecz jaką oczywiście zapalony maniak chce zrobić to zmienić rom (nigdy nie wiadomo co poprzedni użytkownik instalował na tym telefonie ukrytego w systemie). Dzięki Budniu za tak rozbudowaną odpowiedźCool
W związku z usunięciem przez administrację MegaUpload moich ROM-ów bez podania przyczyczy, po przemyśleniu ogłaszam koniec supportu tego ROM-u, Zrobiłem re-upload BudniuSense i BudniiLitePlus2edition. W związku z czym proszę o zmaknięcie tego wątku i usunięcie w niebyt. Dziękuję.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości