W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 25 głosów - średnia: 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wm6 1 plk widget said2 z wybieraniem głosowym quot masza btfixed normal

[ROM] [WM6.1] [PLK] [Widget] [SAID2] z wybieraniem głosowym "Masza BTFixed ;-)" - Normal.
Jest to mój pierwszy rom dla i900. Jedyny polski rom z wybieraniem głosowym przez BT;-)

opis:
Custom ROM oparty na oryginalnym Samsunga z Widgetami (windows Mobile 6.1) SAID1/2.
dodano wybieranie głosowe, nowa funkcjonalność naszej i900-setkiSmile
[Obrazek: screenshot1uo.jpg] [Obrazek: screenshot2bz.jpg] [Obrazek: screenshot3zf.jpg]

Co wywaliłem:

-Framework 2.0
-nic więcej, pozostalo wszystko co w oryginalnym romie Smile

Co dodałem/zmieniłem:

-BTAudio oraz BT button Fix (wybieranie głosowe poprzez słuchawke BT), (thanx to liads from windows modaco)
Po sparowaniu słuchawki BT, przytrzymanie przycisku na niej uruchamia program do wybeirania głosowego

-PHM Registry editor - edytor rejestru (katalog Programy/Dodatki),
-Advanced Config - zaawansowana konfiguracja telefonu (katalog Programy/Dodatki),
-Dialup Enabler/Disabler- do wylaczania połączeń GPRS, nie wiem dlaczego nie chce załapać języka polskiego (katalog Programy/Dodatki),
-SIPChange - do zmiany klawiatury(katalog Programy/Dodatki),
-Shaje and Save - printscreen w WM (katalog Programy/Dodatki),
-psShutXP - Do resetowania i usypiania telefonu(katalog Programy/Dodatki),
-PIM Backup - kopia zapasowa danych (katalog Programy/Dodatki),
-Latarka - hmm Smile(katalog Programy/Dodatki),
-BTAudioToggle - do przełączania routingu dźwieku BT, słuchawka>Telefon (katalog Programy/Dodatki/Bluetooth)
-wskaźnik % baterii,
-BTIconNotifier - ikonka BT w trayu (spolszczyłem program),
-Net Framework 3.5,
-zmienony dźwięk uruchamiania/zamykania systemu,
-zmienione logo startowe i końcowe,
-sdkcerts - certyfikaty,
-mortscript - do skryptów,
-wyłączone zapytania o certyfikaty,
-kompresja LZX,

błędy:
Nieblokowanie ekranu dotykowego podczas wygaszania ekranu przyciskiem power (gdy jest ustawione na blokowanie przyciskiem "power"). Po SR przestaje działać, trzeba wyłączyć/włączyć ponownie funkcje blokady.
Nie da sie tego obejść, błąd wynika z dodania BT audio routingu...coś za coś...Smile
Zalecam pozostawić (jeżeli ktoś korzysta ze standardowej blokady WM) blokowanie czerwoną słuchawką.

!!! WGRYWACIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!!

Wgrywać za pomocą programu Grandprix. Instrukcja na forum.

Hasło do archiwum:
Kod:
modaco.pl

linki:
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=3TFLDAHX

Kod:
http://www.mediafire.com/?7h38jl4aqmlmbx1

Linki dodane przez djlukas1983:
Kod:
http://www.przeklej.pl/plik/wm61-said2-masza-btfixed-zip-0027cd72c03p

Kod:
http://dl.dropbox.com/u/3368298/wm61-said2-masza-btfixed.zip

update 21.02.2011

wersja V2 - standardowy Samsung Today:
-wywalilem widgety samsunga (jest teraz ok. 95MB wolnej pamieci urzadzenia)
-dodalem xda_uc,
-wywalilem psshut_xp bo i tak dziala nieprawidlowo,
-dodalem htc task manager PL by WallE (thx WallE),
-dodałem Total Commander,
-zmieniłem grafiki startowe/koncowe,
Kod:
http://www.speedyshare.com/files/27008326/wm61-btfixed-masza-v2.7z

Podziękowania dla:
Ryrzy, XTeK1 , WallE

SzczególneSmile specjalne Smile podziękowania (za okazaną pomoc i cierpliwość) dla:
malymon

Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich.
Odpowiedz
Wgrałem i działa jak na romie Khuanchaia.
Szkoda, że się nie da na stałe podpisać CVC pod przycisk w słuchawkach. Zmiana nazwy pliku wykonywalnego od CVC na SDDialer.exe i skopiowanie go do /windows sprawia, że CVC działa pod przyciskiem, ale po restarcie Omni, plik SDDialer.exe, którego wcześniej skopiowałem do /windows zostaje uszkodzony, tj. nie da się go uruchomić nawet ręcznie, po jego usunięciu wraca VSD. Można to zrobić na około tzn przypisać komendę głosową do CVC pod VSD i działa, ale to tylko takie obejście.
Jeśli mój post był pomocny, daj mi kciuka w górę .
Odpowiedz
teoretycznie mozna by bylo to zrobic...z tym ze CVC wydaje mi sie ze ciut gorzej wyłapuje komendy. Poza tym CVC jest programem płatnym.
Co do obejscia sam tak robilem na romie KhuanhaiaSmile aczkolwiek jakos rzadko korzystalem z CVC, bo slabo wylapywal wlasnie komendy (szczegolnie jak radio w tle gralo w samochodzie).

Nawet nie proboj szukac w rejestrze sciezek - szkoda czasuSmile Wczoraj caly dzien szukalem tego badziewia, porownywalem rejestry Khuanhaia, i innych z oryginalnymi...itp...no uparłem sie na ten btfixSmileSmileSmileSmile Chciałem sie już wycofaćSmile
bez ponownego gotowania raczej sie nie obejdzie tegoSmile

Jak już go testujesz, to mam prośbę zwróć uwagę na działanie dotyku, bo u mnie raz się zdarzyło, że nie mogłem nic zrobić, jakby się wyłączył dotyk. Wystarczyło tylko zadzwonić na telefon i już się "odwiesił". Może to zwykły przypadek tylko. (uzywam SKTools, moze akurat oczyszczał ramSmile

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Nie będę tego szukał, już szukałem u Khuanchaia i nawet znalazłem to w rejestrze, ale mimo zmiany to i tak nadal uruchamiał VSD a nie to co mu podpisałem.

A tak przy okazji wgrałem roma bez CSC, bo nie lubię widgetów Samsunga, a szkoda mi też niepotrzebnie zajmować duże połacie pamięci wewnętrznej telefonu. Ale to chyba nic nie szkodzi, że tak zrobiłem? Kiedyś Ryrzy pisał, że w CSC siedzą widgety i można wgrywać bez. Także jakby ktoś pytał to ma tu odpowiedź.
Jeśli mój post był pomocny, daj mi kciuka w górę .
Odpowiedz
no bo wlasnie ten wpis w rejestrze nic nie daje w ogoleSmile jest pomijany Sad w htc to ponoc dziala, w omni niestety nie...dlatego jest zakombinowane inaczejWink
a ile masz wolnej pamieci bez CSC? tak w csc siedza widgety bo go wlasnie rozebralem Smile
Jest tam jeszcze program GPSExtra i chyba spolszczenie outlooka.

Wgrywalem bez CSC i mialem neiktore teksty po angielsku (np. zamiast "wiadomości" na Today, mialem "Messaging")...nie zwrocilem uwagi na ilosc wolnej pamieci...

Na poczatku nie chcialem za wiele wywalac, zeby to wszystko jakos dzialaloSmile głównie skupiłem się na btfixSmile moze jak znajde chwile to sie pobawie w wyrzucanie Smile (np. Shozu i inne smieci do niczego nie potrzebneSmile

Pozdrawiam.
Odpowiedz
(02-20-2011, 05:18 PM)masza2 napisał(a): Wgrywalem bez CSC i mialem neiktore teksty po angielsku (np. zamiast "wiadomości" na Today, mialem "Messaging")...
Weź CSC z kuchenki Ryrzego, wyedytuj tylko numer wersji systemu (można w executorze) i uzyj zamiast oryginalnego, a nazwę "Wiadomości" będziesz miał właściwą Smile
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz
oo dzieki Smile jak wroce z pracy to znowu bede kombinowal Smile bo wtedy bez tego csc, to prawie 100MB wolnej przestrzeni jest Smile kurde samo CSC zajmują z 40MB a i tak zrezygnowalem z widgetów Smile zaraz...zaraz... tu chyba mam tez to CSC Smile

Czy dogranie teraz samego tylko CSC, wywali te widgety ? Bo moj "pda.bin" zostal w domu Smile
Ale chyabraczej nie...bo to "patchuje" PDA, prawda?
Odpowiedz
(02-21-2011, 08:00 AM)masza2 napisał(a): Czy dogranie teraz samego tylko CSC, wywali te widgety ? Bo moj "pda.bin" zostal w domu Smile
Ale chyba raczej nie...bo to "patchuje" PDA, prawda?

Jeśli masz ze sobą właściwe CSC, to nie będziesz miał Widgetów, ani zajętego dodatkowego miejsca. Smile To nie patch, tylko uzupełnienie, ktore może, ale nie musi zawierać plików. To akurat tylko zmienia rejestr. Pamiętaj o zmianie wersji w executorze, bo wyświetli Ci taką, jak buildu z którego wziąłeś CSC. Smile Powodzenia!
Odpowiedz
csc z samusnga (ktore aktualnie mam wgrane) zawiera i pliki i rejestr...
wiec...najlepiej by bylo wgrac pda i csc od nowa co nie...bo smieci po tamtym pozostana...
jak to zrobie to udostepnie takei rom, zawsze bedzie mial wiecej wolnej przestrzeni i nie walił po oczach tak małą jej ilością jak ma obecnie, bo podejrzewam ze tym najbardziej wszystkich straszy Smile Smile aa dogram jeszcze htc X button i XDA_UC Smile bo sa to bardzo przydatne funkcje Smile

----
edit:
malymon jeżeli to zadziała tak jak mówisz, udostępniam (przerobiony z Twojego romu MLM, bo w kuchence go nie znalazłem) customer.csc.
Proszę wypowiedz się tylko czy tak może to być zrobione.
Jeżeli tak, to można go wgrywać zamiast customera znajdującego się w głównej paczce w pierwszym poście. Nie zawiera on Widgetów Samsunga. (zyskujemy dodatkowo ok 40MB miejsca w pamieci urządzenia)
Ważne!
Jeżeli ktoś już wgrał wcześniej tamtego customera, aby nie zrobić bałaganu w romie musi wgrac wsio od nowa z nowym customerem.

Załączone pliki
.zip   customer.zip (Rozmiar: 1.68 KB / Pobrań: 25)
Odpowiedz
(02-21-2011, 09:09 AM)masza2 napisał(a): malymon jeżeli to zadziała tak jak mówisz, udostępniam (przerobiony z Twojego romu MLM, bo w kuchence go nie znalazłem) customer.csc.
Proszę wypowiedz się tylko czy tak może to być zrobione.

Potwierdzam, można tak zrobić, ten customer CSC zawiera dokładnie to, o co Ci chodzi i nie powoduje przyrostu zajętego miejsca na dysku. Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości