W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 29 głosów - średnia: 3.28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wm 6 5 jj1 walle moddedstock normal 1

[ROM] [WM 6.5][JJ1] WallE ModdedStock Normal 1.0
Zanim w ogóle pobierzesz ROM, przeczytaj informacje o nim.

[Obrazek: 2nkh1l.jpg] [Obrazek: 2urmoa1.jpg]

Jest to zmodyfikowany stockowy ROM I8000NXXJJ1.
ROM zawiera WSZYSTKIE funkcje i programy jakie zawierał oryginał. Usunięte zostały tylko naprawdę zbędne lub nadmiarowe pliki. ROM został również tak przekonfigurowany by oszczędniej dysponował pamięcią RAM oraz pamięcią na urządzeniu.

Pamięci urządzenia po romowaniu i HR:
- Pamięć urządzenia - ok. 184 MB
- Pamięć RAM - w zależności od używanej nakładki na Today - bez nakładek (pusty Today) ok. 95-85 MB. Zaznaczam, że dialer Samsunga jest włączony co siłą rzeczy daje nam "-10 do RAMu" Tongue

Screenów z parametrami nie zapodaję bo nie chce mi się instalować Shake&Save, którego szczerze nienawidzę...

Usunąłem:
  • Automatyczną aktualizację (AutoUpdate)
  • Przykładową muzykę
  • Systemową pomoc
  • Wprowadzenie do używania systemu
  • Cube (Kostka) - nie planowałem jej usuwać, ale sypała jakimiś dziwnymi błędami na stockowym romie i nie chciałem ryzykować...
  • Ewidentne śmieci, "nadmiarowe" pliki i takie tam...
Dodałem/zmieniłem:
  • Monitor przesyłanych danych ("Monitor GPRS")
  • Sterowniki OpenGL ES 3D 1.0
  • SMI WM Pro SDK Redist
  • HTCSensorSDK (HTCEmu)
  • SDKCerts
  • HTC TaskManager
  • XDA_UC_NET (więcej informacji)
  • Menedżer zadań (wraz z XDA_UC_NET)
  • PIM Backup (wraz z XDA_UC_NET)
  • Poprawkę zapobiegającą przedwczesnemu zamykaniu programów przez system w przypadku małej ilości Pamięci RAM - teraz system zaczyna zamykać programy dopiero przy 15 MB wolnej pamięci RAM
  • Poprawkę zwiększającą (przynajmniej teoretycznie) szybkość transferu plików w trybie ActiveSync
  • Włączony dostęp do ustawień Windowsa
  • Włączona opcja zamykania "X"-em
  • Wyłączona startowa kalibracja ekranu
  • Wyłączony monit certyfikatów

ROM
W paczce: Eboot JJ1, CSC JJ1, PDA JJ1, Phone JJ1 i dodatkowo OCTANS Downloader 2.14.
Wgrywamy: Eboot, CSC i PDA. Jeśli ktoś chce to może dograć sobie dodatkowo załączony RadioROM JJ1
Tak na marginesie... Po romowaniu sugeruję zrobić więcej niż jeden Hard Reset... Napewno nie zaszkodzi a pomóc może.
Kod:
http://www.mirrorcreator.com/files/0OIQDZLL/WallE_JJ1_MSN10.7z_links
Kod:
http://mir.cr/0OIQDZLL

Hasło do archiwum:
Kod:
eOmnia.net
<p><br></p>
Odpowiedz
Fajny prezent na zakończenie starego i przywitanie Nowego Roku. Dzięki.
Jadę na Twoim ROM-ie ModdedStock JH1. Jest super, żadnych problemów.
Mam nadzieję że ten będzie jeszcze lepszy Smile
Odpowiedz
Wall-E a można poprosić o więcej screenów tego Romu? Zapowiada się ciekawie pobrałem go ale nie widzę jak na razie żadnych opinii na temat Twojego Romu tak więc nie chce go na razie instalować.
Odpowiedz
U mnie póki co lipa, wgrałem rom, niby wszystko ok, ale jak wprowadzę pin i zatwierdzę to robi się zwiecha Sad
Próbuję pobrać jeszcze raz... zobaczymy.
Odpowiedz
(01-04-2011, 12:30 PM)gkl napisał(a): U mnie póki co lipa, wgrałem rom, niby wszystko ok, ale jak wprowadzę pin i zatwierdzę to robi się zwiecha Sad
Próbuję pobrać jeszcze raz... zobaczymy.

Poczekaj około 30 sek u mnie też tak było po pierwszym uruchomieniu. Po chwili jednak fon ruszył Wink. Chociaż był nieźle zamulony jakby się coś w tle instalowało albo coś. Po chwili zaczął działać normalnie.
Odpowiedz
No niestety Sad trzy podejścia i nic, cały czas mam tak samo.
Odpowiedz
no u mnie bardzo podobnie to wygladalo. pierwsza próba musialem baardzo dlugo czekac na wklepanie PIN-u. druga sprawa jaką zauważylem ze HR tez nie "zaskakuje" od razu tylko najpierw kasuje się zegar i dopiero po dobrych kilkunastu sekundach resetuje...
ale jeśli chodzi o pin to czekalem dluugo (nawet przestały się kręcic kolorowe kolorki windowsa na ekranie) ale w koncu zaskoczyl. moze u mnie to wina tego ze nei wgrywalem pliku PHONE...
Samsung Omnia II i8000, Samsung Galaxy S i9000, Nokia 6233 (taki awaryjnyWink)
Odpowiedz
ROM wgrany i śmiga pięknie. Męczę go od soboty. Stabilny, nie haczy, wszystko płynnie chodzi. Wgrałem wszystkie części wraz z phone
Przed zmianą ROM-a wyłączam wszystkie blokady, pin i inne pierdoły co mogą zakłócić proces zmiany ROM-u.
U mnie wgrywanie ROM-u kończyło się trochę nietypowo bo mimo że pojawi się komunikat "Job Done" miałem pomarańczową planszę. Wystarczyło puknąć wyświetlacz lub kliknąć klawiszem słuchawki i proces dobiega końca. Widocznie ten typ tak maSmile
Odpowiedz
Ok to po kilku godzinach używania mały raporcik Wink. Instalacja typowych dla mnie aplikacji SPB, SPB MS, s2u2 i kilku mniej lub bardziej istotnych i zostaje jakieś 60-65MB ramu. Czyli standard, po około 6 godzinach ram spadł do około 40Mb wolnej pamięci, czyli standard Big Grin Telefon działa normalnie, nie przycina się i chodzi ok. Nieprawidłowości w działaniu nie zauważyłem.
Odpowiedz
Dzięki za opinie Big Grin

Tak gwoli wyjaśnienia... To jest ROM "prawie" stockowy bez jakichś specjalnie głębokich zmian (co widać po opisie) - jest tylko nieco odkurzony z ewidentnych śmieci i nieco przypolerowany Big Grin Pozostały w nim wszystkie programy i wszystkie funkcje jakie posiadał oryginał - za wyjątkiem tego co zawarłem w opisie - ale to akurat jest promil tego co zazwyczaj wyrzynam Tongue
Z tych też powodów, spora część jego zachowań będzie taka jak ROMu stockowego. Tak "drobne" zmiany nie są w stanie ich zmienić. To tak w kwestiach ogólnych...
W kwestii szczegółowej kilka zdań na swoje usprawiedliwienie...
Od dwóch kucharzy dla O2 usłyszałem już opinie, że JJ1 jest "jakiś dziwny" i zachowuje się gorzej niż JI1. Osobiście nie mam tego porównania bo niejako przeskoczyłem wypust JI1, jednak po kilku dniach użytkowania tego ROMu dochodzę do wniosku, że jednak chyba coś w tym musi być... Już na ROMie stockowym zauważyłem, że niemiłosiernie długo ładował się po zaromowaniu i później po HR - jednak złożyłem to na karb standardowych "śmieci" w ROMie... Druga sprawa... już na stockowym ROMie dało o sobie znać kilka, drobnych z pozoru, błędów. Największym z nich były notoryczne wywałki Kostki (o czym wspomniałem w opisie ROMu), których nie dało się uleczyć nawet HRami i ponownym zaromowaniem - tym też się za mocno nie przejąłem bo i tak Kostka zawsze jako pierwsza idzie do wywałki przy ROMie lajtowym... Mniejsze wagowo pieprzoty pominę co by nie przynudzać...
Czytając wasze opinię (za które szczerze dziękuję) dochodzę do wniosku, że chyba faktycznie z tym ROMem jest coś nie do końca halo... Takich jazd, jakie opisujecie, nie miałem chyba z żadnym swoim ROMem... a przecież ten jest niemal niemodyfikowany...

Pozwólcie mi nad nim jeszcze troszkę popracować... Jeśli nie przejdzie mu chroniczne "robienie na złość" to po prostu zamknę ten wypust i nawet kijem nie będę go tykał. Wrócę do pominiętego JI1 jednocześnie czekając na ewentualny nowy wypust Samsunga.
<p><br></p>
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości