W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 42 głosów - średnia: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wm 6 5 jj1 21895 plk spb crazycoyote 1st edition 1 4 public release

[ROM] [WM 6.5][JJ1][21895][PLK][SPB] CrazyCoyote (1st Edition) 1.4 Public Release
Każdy modyfikowany ROM wgrywasz do urządzenia tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność.

[Obrazek: f35k3l.jpg] [Obrazek: 35i7vdc.jpg] [Obrazek: par61.jpg] [Obrazek: 2euss5v.jpg]

Niniejszy post zawiera ważne informacje z którymi trzeba się zapoznać.

ROM ten, to jedna z prawie finalnych wersji software'u złożonego na zamówienie coyotexxx'a. Tym samym różnice z oryginałem być muszą. Jednak bez obaw, różnice te nie dotyczą jakości samego produktu.
ROM jest specyficznym tworem... Został oparty o autorski pomysł coyotexxx'a, elementy wyglądu "Android" oraz elementy wyglądu "GTX". Ponad to, jest to ROM "kombinowany". Część elementów została wgotowana w ROM, część została dodana do autoinstalatora XDA_UC.

Pamięci urządzenia po romowaniu i HR:
  • Pamięć urządzenia - ok. 266 MB
  • Pamięć RAM - ok. 80-75 MB.

Poniższy opis obejmuje tylko najbardziej widoczne zmiany...

Usunąłem:
  • Wszystkie tematy
  • Samsung WidgetPlus
  • Samsung Today
  • Titanium
  • Dzwonki (za wyjątkiem jednego)
  • Dźwięki SMS/MMS (za wyjątkiem jednego)
  • Dźwięki startu i zamykania systemu
  • Dźwięki systemowe (wszystkie odpowiadające za upierdliwe plumkania etc.)
  • Gry (wszystkie)
  • Digital Frame (Ramka cyfrowa)
  • DMC
  • Midomi
  • Video Editor
  • Podcasty
  • QIK
  • RSS
  • SharePix
  • SmartSearch
  • SmartMemo
  • SmartReader
  • SmartSync
  • SmartConverter
  • Aplication Store
  • ASPLayer (Odtwarzacz strumieniowy)
  • Cube (Kostka)
  • Wszystkie menedżery plików
    Menedżer Samsunga jest usunięty całkowicie. Podstawowy menedżer został usunięty w dużej części (pewne pliki muszą zostać)
  • Menedżer zadań
    Został usunięty w dużej części (pewne pliki muszą zostać)
  • Transcriber (Klawiatura)
  • Rozpoznawanie blokowe (Klawiatura)
  • Pomoc systemowa
  • SmartLock (pozostała prosta blokada taka jak w WM6.1)
  • Adobe Reader
  • Facebook
  • InternetSharing (udostępnianie internetu)
  • Java JBlend (systemowa)
  • Przeglądarki zdjęć
    Album zdjęć Samsunga został usunięty całkowicie. Systemowa przeglądarka obrazów została usunięta w dużej części (pewne pliki muszą zostać)
  • YouTube
  • GoogleMaps
  • Samsung LBS
  • Kalkulator
    Podstawowy (systemowy) oraz PowerCalc zostały usunięte całkowicie
  • Windows Update
  • FlashLite
    Jako dodatek do przeglądarek został usunięty całkowicie. Pozostały komponenty potrzebne do działania paneli wireless
  • Bing
  • Widżet wyszukiwania
  • Messenger
  • Markerplace
  • MS MyPhone
  • Windows Live
  • Communities
  • MSN Weather
  • MSN Money
  • Wprowadzenie do WM (Tutorial)
  • Przykładowe dźwięki i przykładowa muzyka
  • Większość plików TestMode (zostały tylko te najczęściej używane)
  • Dwie albo trzy tony plików zbędnych jak i wynikających z preferencji zamawiającego
Dodałem/zmieniłem:
  • - System:
  • Sterowniki OpenGL ES 3D
  • SMI WM Pro SDK Redist
  • HTCSensorSDK (HTCEmu)
  • SDKCerts
  • Polepszony dotyk - eksperymentalnie, do własnej oceny
  • Włączony dostęp do ustawień Windowsa
  • Włączona opcja zamykania "X"-em
  • Włączona autodetekcja połączenia dla przeglądarek
  • Wyłączony monit certyfikatów
  • Wyłączona startowa kalibracja ekranu
  • Zmienione animacje startowe (by coyotexxx)
  • Zmieniony domyślny temat WM (Dark Ninja White)
  • Zmieniony domyślny temat WMP (GTX)
  • Zmienione ikony systemowe (Set by coyotexxx based by Token Light Icons)
    - Wgotowane w ROM:
  • nueNoBar
    Ukrywanie dolnej belki na ekranie Today
  • PPCPimBackup
    Kopie danych PIM. Ścieżka kopii domyślnie ustawiona na "Karta SD"
  • Batti
    Wizualizacja stanu baterii
  • CSMI
    Podmiana ikonek systemowych
  • O2Flash
    Latarka
  • HTC Kalkulator (+ skin GTX)
  • HTC TaskManager (+ skin CrazyCoyote by coyotexxx)
    Menedżer zadań oraz "wspomagacz" zamykania programów przyciskiem "X"
  • Opera
  • XDA_UC
    Autoinstalator aplikacji
    - Zewnętrzne (instalowane przez XDA_UC):
  • Dark Ninja Desire Taskbar
  • Resco File Explorer (+ skin Android Green)
  • Resco Photo Manager Pro
    Domyślnie powiązany z wszystkimi plikami graficznymi
  • WiFi Remote Access
  • WiFi Router
  • SwypeKeyboard (+ skin CrazyCoyote by coyotexxx)
  • SIPChange
    Tylko i wyłącznie do ustawienia Swype jako klawiatury domyślnej
  • S2U2 (+ skin CrazyCoyote by coyotexxx)
  • SRS WOW HD
  • Remove SentNotification
    Dla usunięcia komunikatów obsługi SMS/MMS
  • Java EsmertecJBed
  • Spb MS + nakładka DROIDPro+ (ScreenConfig by coyotexxx)
    Ustawiony wygląd ekranu Lifestyle oraz prekonfigurowane przyciski dolnej belki
Zostawiłem dodatki (na liście tylko te ważniejsze):
  • Graficzne nakładki Samsunga - Dialer (domyślnie wyłączony), Książka telefoniczna, Historia połączeń etc.
  • Klawiatura Samsunga (niestety musi być obecna w systemie)
  • Touch Player
  • Kompletny Internet Explorer
  • Radio
  • Dyktafon
  • Kalendarz dotykowy Samsunga
  • Zegar Samsunga
  • LargeIndicator
  • Flashowa obsługa BT i Wi-Fi
  • MS Office + One Note

Informacje ważne, które należy przyjąć do wiadomości:

ROM został podzielony na dwie części:
- ROM właściwy z wgotowanymi aplikacjami
- Baza programowa w postaci programów przygotowanych do instalacji w ROMie za pomocą autoinstalatora XDA_UC
Dlaczego tak?
Po pierwsze z przyczyn technicznych.
Kilka programów używa plików o tych samych nazwach, które w oryginale trafiają do folderu instalacyjnego programu. Najlepszym przykładem jest oprogramowanie Resco - skiny i pliki SDK mają te same nazwy i są umieszczane w identycznej strukturze - jednoczesne wgotowanie ich w ROM powoduje nadpisanie plików któregoś z programów.
Niektórych programów wgotować nie można bo skutkuje to krytycznymi błędami ROMu.
Niektóre programy - jak SPB MS + DROID PRO+ - nie działają prawidłowo po wgotowaniu. Dotyczy to również SRS WOW HD.

Po drugie dla wygody użytkownika.
Nie każdy chce mieć to wszystko w ROMie. Dlatego, że jest to instalacja opcjonalna, każdy z użytkowników może sobie usunąć któryś program z bazy programowej lub (przynajmniej teoretycznie) odinstalować go jeśli mu przestanie pasować.

Po trzecie dla oszczędności miejsca.
Proces "wgotowywania" w ROM ma tą wadę, że powoduje powielanie plików w przypadku gdy program zawiera strukturę folderów - pliki programu są umieszczane w folderze Windows a potem są KOPIOWANE do struktury folderów programu - oryginały pozostają w folderze Windows. Jasne?

Po czwarte...
Umówmy się. Większość softu jest dystrybuowana na licencji typu "crack" co nie każdemu może pasować. Dlatego został on wydzielony do opcjonalnej instalacji. W ROM wgotowane zostało tylko oprogramowanie Freeware

Procedura romowania dla ROMu CrazyCoyote:
  • Pobrać i rozpakować archiwum Bazy programowej XDA_UC (WallE-[JJ1]-CCR-1.4PR_XDA_UC.7z).
    Zawiera ono folder XDA_UC, który należy skopiować na Moja pamięć - oczywiście przed rozpoczęciem romowania.
  • Zaromować urządzenie zgodnie z odnośnymi instrukcjami (są na forum).
    Jeśli aktualnie używasz ROMu na bazie NXXJJ1 to możesz opuścić sobie plik Eboot_*. Jeśli używasz ROMu w innej wersji musisz romować kompletem plików (Eboot, CSC, PDA).
  • Po wgraniu ROMu grzecznie czekasz aż urządzenie zrestartuje się po prekonfiguracji i uruchomi. Po jego uruchomieniu - bez względu na wszystko - wyłączasz je i własnoręcznie robisz Hard Reset (a najlepiej ze dwa).
  • Po ostatecznym uruchomieniu się urządzenia zapewne wyświetli się komunikat autoinstalatora XDA_UC, jednak Ty - bez względu na wszystko - czekasz aż pojawi się komunikat o wykryciu nowej karty SIM. A pojawi się na pewno bo działa na zasadzie komunikatu pop-up i zawsze wyskakuje na pierwszy plan. Podobnie jak zegar, który będzie się domagał ustawienia. Komunikat o karcie SIM akceptujesz a zegar zamykasz po rezygnacji z autoaktualizacji czasu - zegar zamykasz za pomocą dolnobelkowego menu.
  • Akceptujesz za pomocą dolnobelkowego "OK" wyświetlony komunikat XDA_UC i czekasz aż wszystko zostanie zainstalowane. Nie musisz się martwić - XDA_UC samo podtrzymuje podświetlenie ekranu. Zakończenie instalacji zostanie obwieszczone właściwym komunikatem, w którym godzimy się na restart urządzenia.
    Pliki w bazie programowej zostały umieszczone w optymalnej kolejności - są ponumerowane i w takiej kolejności będą instalowane. Usunięcie z bazy programowej Resco Explprera lub S2U2 będzie wymagało rekonfiguracji dolnej belki SPB - taka drobna "niedogodność".
    Uprzedzam, że instalacja bazy programowej trwa dosyć długo, tak więc nie panikować proszę.
  • Po restarcie urządzenia dostaniesz prawie gotowy do użytku ROM. Jedyne co będziesz musiał zrobić to skonfigurować sobie programy "pod siebie" (np. Batti, Resco Photo manager).

Znane błędy:
  • Być może wystąpi błąd "Braku internetu" bez względu na rodzaj połączenia fona z siecią - fon człkowicie nie będzie wykazywał chęci łączenia się z Internetem przez GPRS czy ActiveSync.
    Rozwiązanie: Odłącz urządzenie od PC i zrestartuj. Wejdź w: Ustawienia Samsunga -> Ustawienia sieciowe (4-ta ikonka na górnym pasku) -> Więcej (przycisk) -> Przywracanie połączeń -> Przywróć ustawienia sieciowe (przycisk) - zgadzać się na wszystko. To przywróci połączenie z Internetem. Inne połączenia działają bezproblemowo
  • Ekran wpisywania PINu długo jest nieklikalny.
    Przyczyn tego jest kilka:
    • Urządzenie musi uruchomić kilka "ciężkich" procesów (np. SPB z nakładką) przez co czas procesora jest wykorzystany maksymalnie.
      Rozwiązanie: Czekać aż ekran mignie kilkakrotnie po wyświetleniu komunikatu o pinie.
    • Mam wrażenie, że Batti nieco opóźnia pełny start systemu.
      Rozwiązanie: Brak
    • Z tego co zauważyłem, czasami winne jest również S2U2, które usiłuje aktywować się jeszcze podczas ładowania systemu. Występuje to szczególnie wtedy, gdy start systemu trwa nieco dłużej niż powinien.
      Rozwiązanie: W ustawieniach S2U2 wydłużyć czas aktywacji blokady po uruchomieniu systemu

W ostatniej chwili znalazłem błąd w działaniu G-Alarmu tak więc usunąłem go z bazy programowej. Kto już pobrał paczkę z ROMem niech usunie ten program z XDA_UC.
Poniższe paczki są już prawidłowe.

ROM:
Kod:
http://www.mirrorcreator.com/files/1OKSD52C/WallE_JJ1_CC14PR.7z_links
Kod:
http://mir.cr/1OKSD52C
Hasło do archiwum:
Kod:
eOmnia.net

Baza programowa XDA_UC:
Link dzięki użytkownikowi kwapol (Dziękujemy)
Kod:
http://www.mirrorcreator.com/files/1YG2ZFZH/XC.7z_links
Kod:
http://mir.cr/1YG2ZFZH
Hasło do archiwum:
Kod:
eOmnia.net
<p><br></p>
Odpowiedz
Niewielka poprawka w paczce XDA_UC.
W ostatniej chwili znalazłem błąd w działaniu G-Alarmu tak więc usunąłem go z bazy programowej. Kto już pobrał paczkę z ROMem niech usunie ten program z XDA_UC.
<p><br></p>
Odpowiedz
zainstalowałem a teraz testuję Big Grin nie da się jakoś usunąć tego kolorowego paska nad menu start ?
Odpowiedz
Da się. Wywal Batti z autostartu.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Witam.

Ostatnio bawilem sie ROM'ami Energy i MS Team oba angielskie. Wsystko ladnie skrojone ale MMS nie dzialaja Orange. Wczoraj zapodalem twoj ROM, i jest cool. Jest skype ale przydalo by sie fix do niego by rozmowy glosowe szly na sluchawke niz na zew. glosnik (gdzies owy widzialem do naszej Omni). Do tego chyba standartem mozna wtopic w ROM Palringo do GG. Bati dziala fajnie i to mi sie podoba jak za staremu SPB Plus gdzie to samo bylo. Mozna dodac wlasnie ten dodatek SPB Plus gdzie jest komponent do SPB SM profili ladnie wybieralne.
Niedawno na twoim romie stockowym mialem SPB MS + MSkip ProPlus WP7 V4.0. Swietna kompozycja pod nasza Omnie ale pozostawalo malo RAM. Na tym ROM RAM trzyma ok. 50MB wiec rewelacja. Podejrzewam ze gdyby SPB MS + MSkip ProPlus WP7 V4.0 wtopic w ROM efekt bylby rewelacyjny a nasza Omnia przypominala by WM7. To taki pomysl na nowy ROM.

Ogolnie swietna Twoja robota i swietny ROM.

Link do projektu MSkip ProPlus WP7.

Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=649362

Dwa linki do filmikow ale chyba starsze wersje najnowsza jest z marca 2011.
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=y1Niek43roE
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=7mVk_8bCIvo

Pozdrowienia.
Odpowiedz
Witam

Na wstępie dzięki, że ktoś jeszcze zajmuje się czymś nowym do O2 Wink
Mam następujący problem:
Wgrywam wszystko zgodnie z instrukcjami i postępuje krok po kroku.
Na samym końcu jednak wciskam instalator XDA_UC i instalacja trwa zaledwie kilka sekund
co już jest zastanawiające. Wyskakuje monit o tym, że XDA_UC zakończył pracę i chce zresetować telefon.
Po tym resecie żaden program z paczki nie jest zainstalowany.
Procedurę wgrywania romu powtarzałem 3 razy. Może jakieś sugestie co robię źle?

Pozdrawiam

Nie wiem czemu wcześniej nie chciał. W każdym razie biorę się za testy.
PZDR

EDIT 2
Korzystam z romu 3 dzień i szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem.
Wcześniej próbowałem się bawić SPB, ale mi to nie odpowiadało, poza tym
pasowało mi bardzo sense. Na zmienę zdecydowałem się ponieważ rom z sense zawieszał się zbyt często i w na prawdę dziwnych sytuacjach np. odbieranie połączenia przychodzącego.....
Jeżeli chodzi o ten rom to na razie nie było z nim żadnych problemów. Internet, pogoda, S2U2, Youtube działają bez zarzutów.
Rom jest rzeczywiście upodobniony do Andka, ale mnie to pasuje. 5 aktywnych pulpitów, na każdym odpowiednie aplikacje także jest przejrzyście.

Teraz chciałbym zadać pytanie, tylko proszę nie zabijcie mnie... Wink
W romie z sense Ryrzego, po przytrzymaniu kostki na telefonie uruchamiał się program, w którym można było zamknąć aplikacje pracujące w tle, tutaj niestety takiego nie ma. Możecie mi podpowiedzieć jak on się nazywa żeby mógł go doinstalować?
Wydaje mi się, że niektóre aplikacje wciąż pracują jak zamknie się je klawiszem przy aparacie a nie wiem jak sprawdzić, czy są aktywne.

Ram stabilizuje się na poziomie 35 mega, nawet po czyszczeniu "Clean ram" dlatego myślę, że coś musi pracować w tle.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Klawisz sprzętowy niestety najczęściej nie zamyka a minimalizuje programy. Używaj przycisków "OK" lub "X" z aplikacji.

Enyłej... W SPB masz prostego Menedżera zadań - powinien wystarczyć do Twoich celów. Możesz go sobie podpiąć pod przycisk dolnej belki SPB.
<p><br></p>
Odpowiedz
Dzięki za tak błyskawiczną odpowiedź. Dokładnie o takiego prostego menadżera mi chodziło.
Nigdy nie zagłębiałem się tak w SPB także nie wiedziałem, że jest.
Przypisałem sobie go pod przytrzymanie klawisza kostki i jest OK.

Gratulacje za kawał dobrej roboty z romem.
Testuje dalej i będę dawał znać jak działa.
Odpowiedz
Średni ten rom !!!Dodgy

Już odinstalowany sory wall-e próbowałem wszystkich twoich romów ten najgorszy !!!

Odpowiedz
Podobno o gustach się nie dyskutuje.
Mnie akurat pasuje bardzo, także nie uważam, że jest średni.
Chyba, że zmienisz tak szybko post jak w przypadku romu "BarVa 2.0"...

Sorry za OT
PZDR
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości