W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wm 6 5 jj1 21895 plk normal lite metrocity 3 1 rc2

[ROM] [WM 6.5][JJ1][21895][PLK][Normal/Lite] MetroCity 3.1 (RC2)
Każdy modyfikowany ROM wgrywasz do urządzenia tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Jest to rozwinięcie ROMu bazowego, na podstawie którego powstała obudowa graficzna CrazyCoyote ROM MetroCity Edition. ROMy są podobne z wyglądu jednak baza ROMowa została mocno zmodyfikowana i poprawiona. Zmieniła się sporo szata graficzna. Dlatego ROM leci jako osobny produkt.
Ważna uwaga - Nie interesują mnie uwagi natury estetycznej. Nie mam również zamiaru dodawać/przywracać wcześniej usuniętych systemowych funkcjonalności.

[Obrazek: r27rm8.jpg] [Obrazek: 71l7ps.jpg] [Obrazek: eq198m.jpg]

Każdy modyfikowany ROM wgrywasz do urządzenia tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność.

ROM robiłem bez specjalnego zwracania uwagi na wolne miejsce na urządzeniu oraz pamięć RAM. Główny nacisk położyłem na szybkość jego działania, która moim zdaniem jest bardzo dobra.

ROM JEST W FAZIE "RC" (czyli kandydującej do wersji finalnej)
Jeśli nie znajdą się jakieś dodatkowe błędy zostanie on wersją finalną.[/align]

ROM będzie się jeszcze troszkę czasu rozwijał. Przynajmniej dotąd aż nie uznam go za spełniający moje oczekiwania w 100%.

Przed pobraniem ROMu i jego zapodaniem na urządzenie zalecam zapoznanie się ze zmianami dokonanymi w ROMie.

Pamięci urządzenia po romowaniu i HR:
  • Pamięć urządzenia - ok. 295 MB
  • Pamięć RAM (teoretyczna/chwilowa) - ok. 95-90 MB
  • Pamięć RAM (realna/stabilna) - ok. 87-85 MB
    Do powyższych wartości można sobie jeszcze dodać 8-10 MB które zżera dialer

Poniższy opis obejmuje tylko najbardziej widoczne zmiany...

Usunąłem:
  • Wszystkie standardowe tematy (łącznie z tematem Black)
  • Pluginy (nakładki) ekranu Today
    • Samsung WidgetPlus
    • Samsung Today
    • Titanium
  • LockScreen (blokada/wygaszacz ekranu)
  • Dzwonki (za wyjątkiem dwóch)
  • Dźwięki SMS/MMS (za wyjątkiem jednego)
  • Dźwięki startu i zamykania systemu
  • Dźwięki systemowe (wszystkie odpowiadające za upierdliwe plumkania etc.)
  • Gry (wszystkie)
  • Digital Frame (Ramka cyfrowa)
  • DMC
  • Midomi
  • Edytor wideo
  • Podcasty
  • QIK
  • RSS (Czytnik kanałów RSS-news)
  • SharePix (Udostępnianie obrazków)
  • SmartSearch (Inteligentne wyszukiwanie)
  • SmartMemo (Notatki multimedialne)
  • SmartReader (Czytnik wizytówek)
  • SmartSync (Inteligentna synchronizacja
  • SmartConverter (Konwerter jednostek)
  • Aplication Store
  • ASPLayer (Odtwarzacz strumieniowy)
  • MainMenu
  • Cube (Kostka)
  • Podstawowy menedżer plików
    Został usunięty w dużej części (pewne pliki muszą zostać)
  • Menedżer zadań (systemowy)
    Został usunięty w dużej części (pewne pliki muszą zostać)
  • Transcriber (Klawiatura)
  • Rozpoznawanie blokowe (Klawiatura)
  • Pomoc systemowa (brak obsługi plików pomocy - użycie przycisku Pomoc/Help w programach generują błąd) oraz wszystkie pliki pomocy dla programów i systemu
  • Adobe Reader (Czytnik PDF)
  • Facebook (a fuuuuuuuj)
  • InternetSharing (Udostępnianie internetu)
  • Java JBlend (systemowa)
  • Przeglądarki zdjęć
    Album zdjęć Samsunga został usunięty całkowicie. Systemowa przeglądarka obrazów została usunięta w dużej części (pewne pliki muszą zostać)
  • YouTube (Aplikacja dla serwisu YouTube)
  • GoogleMaps
  • Samsung LBS
  • Kalkulator (systemowy, czyli ten prosty)
    Został usunięty całkowicie
  • Windows Update
    Zostało usunięte w dużej części. Może kiedyś uda się usunąć je w całości.
  • FlashLite
    Jako dodatek do przeglądarek został usunięty całkowicie. Pozostały komponenty potrzebne do działania paneli wireless
  • Bing (Wyszukiwarka internetowa)
  • Widżet wyszukiwania
  • Messenger (Komunikator MS)
  • Markerplace (Obsługa Marketu MS?)
  • MS MyPhone
  • Windows Live (Obsługa usługi MS Live)
  • Communities
  • MSN Weather (Widżet pogodowy)
  • MSN Money (Widżet nie wiadomo czemu służący)
  • Wprowadzenie do WM (Tutorial)
  • Przykładowe dźwięki i przykładowa muzyka
  • Większość plików TestMode (zostały tylko te najczęściej używane)
  • SQM (System Quality Metrics)
  • SqlCE Mobile
  • Dwie albo trzy tony plików mi zbędnych
Dodałem/zmieniłem:
  • - System:
    • Sterowniki OpenGL ES 3D
    • SMI WM Pro SDK Redist (tzw. SDK Samsunga)
    • HTCSensorSDK (HTCEmu)
    • SDKCerts (dodatkowe certyfikaty)
    • Polepszony dotyk - eksperymentalnie, do własnej oceny
    • Włączony dostęp do ustawień Windowsa
    • Włączona opcja zamykania "X"-em
    • Włączona autodetekcja połączenia dla przeglądarek
    • Włączona wysoka wydajność CPU
    • Włączony tryb Etykieta
    • Włączona i skonfigurowana - wraz ze wsparciem programowym - autorotacja ekranu
    • Włączone pobieranie danych XTRA (GPS) - tylko przy połączeniu AS i WiFi
    • Wyłączony monit certyfikatów (instalacja niepodpisanych programów)
    • Wyłączona startowa kalibracja ekranu (ekran jest już skalibrowany)
    • Powiększone ikony Menu Start (ze standardowych 90 do 110 pikseli)
    • Zmienione ikony taskbara i klawisze PinPad (Touch X)
    • Zmienione animacje startowe (wariacja by Wall-E)
    • Zmieniony domyślny temat WM (MetroCity White by Wall-E)
    • Zmienione ikony systemowe (MetroCity Set by Wall-E)
    • Zmienione nazwy pamięci na: "Moja pamiec" i "Karta SD"
    • Zmieniony poziom podświetlenia ekranu na minimum
    • Zmienione czasy przygaszania podświetlenia ekranu:
      • Zasilanie z baterii - 30 sek.
      • Zasilanie AC - 600 sek. (10 minut)
    • Zmienione czasy wyłączenia podświetlenia ekranu:
      • Zasilanie z baterii - 30 sek.
      • Zasilanie AC - 15 min.
    • Zmienione mapowanie klawiszy sprzętowych - Tak, jak na poniższym screenie:
      [Obrazek: nns18j.jpg]
    • Usunięte zbędne skróty do Kalendarza WM, Zadań WM, Kontaktów WM i Wiadomości WM
  • - Wgotowane w ROM:
    • PPCPimBackup
      Kopie danych PIM. Ścieżka kopii domyślnie ustawiona na "Karta SD"
    • MMTaskManager
      Menedżer zadań oraz "wspomagacz" zamykania programów przyciskiem "X"
    • XDA_UC
      Autoinstalator aplikacji
    • MortScript
      Interpreter skryptów - powszechnie używanych w wielu programach
    • GPRS Monitor
      Monitor i licznik połączeń danych (Internet)
    • Latarka
      Program O2Flash, świecący flashem od aparatu - od bidy może to służyć jako latarka
    • Java EsmertecJBed
      Interpreter Javy - zdecydowanie lepszy niż oryginalny
    • Dial-Up Enabler/Disabler
      Program pozwala na kontrolę nad połączeniami internetowymi - włączanie i wyłączanie połączenia Internetowego (podobny do NoData).
    • Resco Photo Manager
      Bardzo dobra przeglądarka grafik - ustawiona jako domyślne narzędzie dla plików graficznych
    • Microfi Nitrogen
      Niezły odtwarzacz plików dźwiękowych
    • AutoRotationSet
      Program wspomagający obsługę automatycznej rotacji ekranu
    • Pocket Digital Clock
      Plugin ekrany Today, który robi za zegar i datowskazywacz na ekranie Today
    • Samsung LockScreen
      Program z powodzeniem zastępujący systemową blokadę ekranu
Zostawiłem dodatki (na liście tylko te ważniejsze):
  • Graficzne nakładki Samsunga
    • Dialer - domyślnie włączony
    • Książka telefoniczna
    • Historia połączeń
    • Klient SMS/MMS
    • Zegar
    • Kalendarz dotykowy
      etc.
  • Klawiatura Samsunga (niestety musi być obecna w systemie)
  • Touch Player
  • PowerCalc (zaawansowany kalkulator systemowy)
  • Eksplorator plików Samsunga
  • Kompletny Internet Explorer
  • Radio
  • Dyktafon
  • LargeIndicator
  • Flashowa obsługa BT i Wi-Fi
  • MS Office

Zmiany/poprawki:

Wersja 3.1 RC2 (18.09.2011)
  • [FIX] Naprawiony błąd z układem treści SMSów i MMSów - teraz już treść jest wyświetlana prawidłowo i nie chowa się pod dolną krawędź ekranu
  • [FIX] Zmieniona/naprawiona domyślna czcionka systemu
  • [FIX] Poprawione drobne błędy układu elementów Menu Start
  • [FIX] Poprawione drobne błędy wyświetlania domyślnego tematu poprzez podmianę niektórych elementów graficznych
  • [ZM] Zmieniony Menedżer Zadań (MMTaskManager) - jest nieco lżejszy niż HTC TaskManager, bardziej konfigurowalny i można go bez problemu podpiąć pod przycisk sprzętowy oraz aktywować poprzez górną belkę

Wersja 3.1 RC (15.09.2011)
  • [FIX] Rozwiązałem problem z domyślnym tematem graficznym - teraz już działa prawidłowo w każdej chwili
  • [FIX] Naprawiłem błąd odtwarzania plików multimedialnych przez odtwarzacze multimediów
  • [FIX] Poprawiłem działanie todajowego zegara - teraz już tło plugina nie robi się szare w wyniku przypadkowego kliknięcia
  • [FIX] Naprawiłem opcję włączania/wyłączania feedbacku tapnięcia ekranu - teraz już działa prawidłowo
  • [FIX] Naprawiłem, a właściwie usunąłem powiązania plików multimedialnych z Nitrogenem - powiązania były źle skonfigurowane ale zamiast je poprawiać wolałem je usunąć - zawsze można je zmienić poprzez opcje programu
  • [ZM] Uporządkowałem listę okien autorotacji - teraz autoobracaniu ulega niewielka ilość okien - pozostałe można włączyć lub dodać poprzez program wsparcia autorotacji ekranu przypisany pod przycisk sprzętowy
  • [FIX/ZM] W cholerę i ciut drobnych błędów (które generalnie nie interesują nikogo) oraz dużo zmian w domyślnej konfiguracji ROMu

Znane błędy:
  • Problem z połączeniami internetowymi
    Rozwiązanie: W ustawieniach Samsunga (Menu Start -> Ustawienia Samsunga -> Ustawienia sieciowe -> Więcej) należy użyć opcji "Przywracanie połączeń".
    Ten błąd prześladuje mnie od kilku wypustów, ale miejmy nadzieję, że dam sobie z nim radę.

ROM (MC 3.1 RC2):
Kod:
http://www.mirrorcreator.com/files/1NHEBNOC/WallE_JJ1_MC31.7z_links
Kod:
http://mir.cr/1NHEBNOC

Hasło do archiwum:
Kod:
eOmnia.net
<p><br></p>
Odpowiedz
Wall-E, można ikonki? Wink
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Wgrany.
Miało być konstruktywnie: okienka występujące po flashu/HR, czyli o wykryciu SIM i ustawieniu czasu "hulają" po ekranie. "SIM" jest zoptymalizowany pod pionowe ustawienie wyświetlacza a "czas" pod ustawienie poziome.
Plugin w today'u pomyłkowo dotknięty palcem (np. pomyłka przy klikaniu w "start") traci przejrzystość tła, staje się ono szare.
Task Manager od HTC jest niedostępny na liście programów przy mapowaniu klawiszy sprzętowych czy to przez Ustawienia Samsunga czy WM.

hmmm, jesteś pewien WallE, że tego menedżera dorzuciłeś? Nie znalazłem ani kropelki (ale szukałem tylko chwilę)...
E: jest jest, ale z Ustawień trudno go "wyciągnąć" a quick menu jest dłuższą i mniej ergonomiczną formą dotarcia.

Nitrogen dotychczas mnie nie kupił. Kilka razy go instalowałem, na różnych romach (stock, lite, normal) i zawsze co kilkanaście utworów denerwował mnie drobnymi przerwami w odtwarzaniu, ale wracając z "fabryki" dam mu szansę ponownie.

Autorotacja świetna, do płynności nie można się przyczepić.
Więcej jutro jak dorzucę mój obowiązkowy gruz.

Tyle, że czasem odpowiedź niewiele ci daje, wiesz? Czasami odpowiedź brzmi: Daj sobie spokój. Jesteś w du*ie.
Peter Watts, Rozgwiazda.

- Co za świat, miły Boże, już nawet sku*wysyństwo nie popłaca. Jana; Inne Pieśni; Jacek Dukaj
Odpowiedz
(09-12-2011, 12:01 PM)Mag_Droon napisał(a): okienka występujące po flashu/HR, czyli o wykryciu SIM i ustawieniu czasu "hulają" po ekranie. "SIM" jest zoptymalizowany pod pionowe ustawienie wyświetlacza a "czas" pod ustawienie poziome.

Jeśli przez "hulanie" rozumiesz niechcianą/niezamierzoną rotację ekranu to masz rację - tak może być.
Ja bawię się ROMem gdy urządzenie leży sobie spokojnie na biurku, więc nie zwróciłem na to uwagi a zapomniałem, że rotacja jest dosyć czuła. Poprawię to przez wyłączenie z rotacji niektórych okien - każdy będzie mógł je sobie włączyć w każdej chwili wg własnego życzenia (poprzez wywołanie programu wsparcia autorotacji - przycisk sprzętowy wg wykazu).

(09-12-2011, 12:01 PM)Mag_Droon napisał(a): Plugin w today'u pomyłkowo dotknięty palcem (np. pomyłka przy klikaniu w "start") traci przejrzystość tła, staje się ono szare.

Tak, masz rację. Muszę to wyeliminować poprzez inną konfigurację plugina.
Co prawda nie jest to do końca błąd, bo plugin jest z natury klikalny (przez co właśnie łapie fokus) ino jego kliknięcie nie daje żadnej akcji - akcja jest przełączona na przytrzymanie.

(09-12-2011, 12:01 PM)Mag_Droon napisał(a): Task Manager od HTC jest niedostępny na liście programów przy mapowaniu klawiszy sprzętowych czy to przez Ustawienia Samsunga czy WM.

hmmm, jesteś pewien WallE, że tego menedżera dorzuciłeś? Nie znalazłem ani kropelki (ale szukałem tylko chwilę)...
E: jest jest, ale z Ustawień trudno go "wyciągnąć" a quick menu jest dłuższą i mniej ergonomiczną formą dotarcia.

Wszystko co potrzeba masz w ikonce programu na taskbarze (ostatnia prawa) - konfigurację możesz wywołać za pomocą środkowej ikonki po rozwinięciu okna programu.

(09-12-2011, 12:01 PM)Mag_Droon napisał(a): Nitrogen dotychczas mnie nie kupił. Kilka razy go instalowałem, na różnych romach (stock, lite, normal) i zawsze co kilkanaście utworów denerwował mnie drobnymi przerwami w odtwarzaniu, ale wracając z "fabryki" dam mu szansę ponownie.

Ja go lubię więc zapodałem - tak bardziej dla siebie Smile
Ale nie ma problemu. Jeśli nie sprawdzi się jako część ROMu to go usunę. Nic nie stoi na przeszkodzie bym sobie go doinstalowywał za każdym razem - w sumie od czego mam XDA_UC Tongue
<p><br></p>
Odpowiedz
Nitrogen działa bezproblemowo. Bardzo podoba mi się powiększenie ikonek w menu start. Zastanawiam się, czy dałoby się podobnie zmodyfikować caba Isangelous'a układający ikony w czterech kolumnach? Ale to za wiele zabawy dla mnie i pozostanę przy tym co jest dostępne. Task Managera znalazłem, chodziło o to, że przyzwyczaiłem się mieć go "pod kostką", ale to drobiazg.
Jeszcze dwa pytania:
Czy przycisk odblokowujący w Samung LockScreen zawsze pojawia się po około dwu sek. od naciśnięcia przycisku sprzętowego?
Czy polecenie "OK/Zamknij", które jest przypisane do przycisku bocznego może zamykać a nie tylko minimalizować aplikacje?
Tyle, że czasem odpowiedź niewiele ci daje, wiesz? Czasami odpowiedź brzmi: Daj sobie spokój. Jesteś w du*ie.
Peter Watts, Rozgwiazda.

- Co za świat, miły Boże, już nawet sku*wysyństwo nie popłaca. Jana; Inne Pieśni; Jacek Dukaj
Odpowiedz
(09-12-2011, 09:41 PM)Mag_Droon napisał(a): Nitrogen działa bezproblemowo.

Cieszę się, że udało mi się odrobinę okiełznać jego fochy Tongue

(09-12-2011, 09:41 PM)Mag_Droon napisał(a): Bardzo podoba mi się powiększenie ikonek w menu start. Zastanawiam się, czy dałoby się podobnie zmodyfikować caba Isangelous'a układający ikony w czterech kolumnach?

Każdy układ da się zmodyfikować - kwestia podłubania w pliku *.cpr. Choć uważam, że powiększanie ikon przy 4-kolumnowym układzie może nieco mijać się z celem. Jak widać na screenie z mojego ROMu, nawet przy 3-kolumnowym układzie nie zostało już za dużo miejsca - a ikonki zostały powiększone tylko o 20 pikseli. No... ale wszystko jest kwestią eksperymentu.

(09-12-2011, 09:41 PM)Mag_Droon napisał(a): Task Managera znalazłem, chodziło o to, że przyzwyczaiłem się mieć go "pod kostką", ale to drobiazg.

No w sumie tak jest najwygodniej, jednak ten TM nie jest przystosowany do podpinania pod przyciski. Wszystko co oferuje ten TM jest dostępne z ikonki na taskbarze... Pewnie dlatego nie ma on jakichś osobnych i łatwo dostępnych skrótów w Menu Start.

(09-12-2011, 09:41 PM)Mag_Droon napisał(a): Czy przycisk odblokowujący w Samung LockScreen zawsze pojawia się po około dwu sek. od naciśnięcia przycisku sprzętowego?

No niestety(?) najczęściej właśnie tak jest.
Sama blokada to plik exe, ale cała grafika jest zrobiona we flashu, który właśnie tak ma się pojawiać.
Zapewne nic nie stoi na przeszkodzie zmienić zachowanie flashowej grafiki, ale ja jeszcze nie opanowałem sztuki dłubania w plikach *.swf Tongue

(09-12-2011, 09:41 PM)Mag_Droon napisał(a): Czy polecenie "OK/Zamknij", które jest przypisane do przycisku bocznego może zamykać a nie tylko minimalizować aplikacje?

Obawiam się, że nie może. To jest funkcja systemowa - domyślnie i od początku przypisana do tego przycisku - a jak wiadomo z innych ROMów i innych urządzeń, systemowe "zamykanie" aplikacji od zawsze tylko minimalizowało.
Zastanawiałem się czy przypadkiem nie przemapować tego przycisku na jakąś aplikację czy inną funkcję - i chyba spróbuje to zrobić choć pamiętam, że jakieś problemy kiedyś z tym były... Aktualne przypisanie przycisku i tak jest mało pomocne czy przydatne w swojej obecnej formie.
<p><br></p>
Odpowiedz
Z tym "OK/Zamknij" jest tak, że nieco kciuka brakuje do zamykania aplikacji "x" w górnym rogu i gdyby faktycznie zamykał to nie płakałbym czasami za "dolnopłukami" Dodgy
Czyli potrzebny byłby np jakiś odpowiednik Ameby dla 6.5?

Rom jak na razie "obwiesiłem" raz - kiedy oderwałem się od telefonu podczas dłubania w ustawieniach "dzisiaj" i tak go zaskoczyła blokada. Próba odblokowania kończyła się na tapecie, bez grafiki.

Mimo wszystkich tych drobiazgów to naprawdę niezły rom i zostaje na dłużej.
Peter Watts, Rozgwiazda.

Odpowiedz
(09-13-2011, 11:39 AM)Mag_Droon napisał(a): Czyli potrzebny byłby np jakiś odpowiednik Ameby dla 6.5?

Odpowiednik Ameby już jest - HTC Task Manager.
Z tego co wiem, Ameba zapewnia dokładnie to samo co HTC TM, czyli wspomaga zamykanie aplikacji X-em i OK-ejem (ale tylko z palucha) - z tego co pamiętam, nawet włączenie natywnej opcji umożliwiającej zamykanie a nie minimalizowanie aplikacji nie działało w WM6.5.x - ot, taki błąd...
Enyłej... obawiam się, że Ameba również nie spełniłaby oczekiwanego zadania - nie ma wpływu na działanie tej funkcji spod przycisku sprzętowego. Chyba, że się mylę - jeśli tak to mnie popraw.

(09-13-2011, 11:39 AM)Mag_Droon napisał(a): Rom jak na razie "obwiesiłem" raz - kiedy oderwałem się od telefonu podczas dłubania w ustawieniach "dzisiaj" i tak go zaskoczyła blokada. Próba odblokowania kończyła się na tapecie, bez grafiki.

No dziwne, dziwne... mnie się jeszcze taki manewr nie udał, nie mniej zerknę tu i ówdzie - może wymyślę cóś mądrego.

Jest szansa, że dzisiaj wyjdzie Beta 2 z poprawkami najbardziej upierdliwych błędów. Wink
<p><br></p>
Odpowiedz
Nitrogen działa dobrze, ale i tak doinstaluję PocketMusic. A to dlatego, że przy Nitrogenie nie wygasza się wyświetlacz. Czy player jest "aktywny" na wyświetlaczu, czy w tle przy zablokowanym lub odblokowanym wyświetlaczu. Natomiast przycisk blokady wygaszając ekran pauzuje jednocześnie odtwarzanie. To potężne żre baterie przy ok 3,5h dziennie odtwarzania muzyki.
Peter Watts, Rozgwiazda.

Odpowiedz
(09-14-2011, 11:18 PM)Mag_Droon napisał(a): przy Nitrogenie nie wygasza się wyświetlacz.

Nitrogen ma własny "mechanizm" wygaszania ekranu. Wystarczy, że użyjesz jednego z przycisków obok pola wyświetlania okładki (najniższy) a Nitrogen wygasi i zablokuje ekran bez pauzowania odtwarzania.

<p><br></p>
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości