W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 25 głosów - średnia: 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wdhj3

[ROM] WDHJ3
Najnowsza wersja zawsze na końcu tego posta. Romy w pliku exe. Jeśli ktoś rozbije go exekutorem aby wgrać grandprixem to nie zapominajcie o CSC

Rom jest oparty na starym ale stabilnym i oszczędnym SAHJ3 (później wyjaśnie czemu nie nowszy)
Romy które gotowałem (wszystkie oparte na 6.1) nie wstawiałem ,bo nie było w nich nic szczególnego po prostu były dostosowane do moich upodobań i zawierały już wgotowane i skonfigurowane programy których używam na co dzień. i nie są to modne (topowe) programy Shy
Zdecydowałem się jednak na wstawienie tej wersji ,wcześniej przystosowałem ją usuwając większość moich programów tak aby nadawała się do przedstawienia na forum. Wyróżnia się ona dwoma rzeczami. Po pierwsze w połączeniu z radioromem PUJA1 ,GPS pracuje u mnie dużo lepiej niż na każdym innym romie który miałem na swojej omni ,a po drugie bateria wytrzymuje przy normalnej eksploatacji 4-5 dni ,choć ma prawie dwa lata. Wiadomo po pierwszym wgraniu i zabawach ustawianiach czas jest odpowiednio krótszy,ale jak pisałem ,z romu korzystam już dość długo i jeśli wykorzystuję telefon w normalny sposób to po czterech dniach jest około 20-30% .

Teraz o błędach w romie ,choć nie do końca ,bo są następstwem celowych zmian
Mam na myśli gps Xtra i jego działanie ,jest on po części podmieniony z nowszych romów ,ale sterowniki są oryginalne ,skutkuje to tym że nie działa automatyczna aktualizacja ,działa pobieranie ręczne ,zarówno po WiFi jak i po GPRS (po AS nie sprawdzałem ,bo nigdy nie korzystam). Wyświetlany jest też termin ważności danych ,jednak dopiero po ponownym otwarciu aplikacji jeśli aktualizowaliśmy dane.
Nie poprawiałem tego ,choć wystarczy podmienić sterowniki z nowszych romów i przeedytować rejestr.
Dlaczego ? już wyjaśniam ,w tej konfiguracji osiągnąłem najlepsze efekty jeśli idzie o łapanie fixa i jego stabilność i czułość. Zawsze korzystałem i korzystam z rozszerzonego GPS i taki przypadek tu opisuję. Po ściągnięciu danych i złapaniu pierwszego fixa co trwa chwilę dłużej ,następne fix-y to kwestia sekund nawet po dłuższym nieużywaniu i po SR ,na innych romach które miałem po SR bywało różnie. Ale do właśnie zostawiam do oceny chętnych do testowania.

Próbowałem osiągnąć taki efekt na nowszych romach np.SAID1-2 ,niestety było jak w innych customach.

Tak wygląda po wgraniu:

[Obrazek: screenshot2uz.jpg] [Obrazek: screenshot1xu.jpg] [Obrazek: screenshot4k.jpg]

A teraz opis:

Usunięte z romu:

RadioRom -bo bezpieczniej wgrać go osobno .Polecam PUJA1
Windows Update -bo i tak nigdy nie działało
Gry -bo są lepsze ,a i te można instalować na Moją pamięć
Obsługa Irda (podczerwień) bo w omni jej niema
NetCF 2 -bo dodałem wersję 3.5 ,a 3,7 jest wadliwa
Tapety -bo każdy woli własne
Tematy -j.w.
Dźwięki-j.w.
Windows Live -bo nie korzystam
One Note -j.w.
StreamingPlayer -bo jego funkcję po usunięciu przejął WMP
FmRadio -bo ładniejsze i funkcjonalniejsze z Omni Lite
Dodatkowe kursory myszy -bo używam domyślnego
Ramka cyfrowa -bo nie używam
RssReader -j.w
Widgety -j.w.
Google Maps -j.w.
Aplikacje Google -j.w.
Stary Xtra -bo zamieniłem na nowszą wersję ,choć nie w całości
Samsung Today 1 -bo nie używam
Samsung Today 2 -używam ,ale w zmodyfikowanej wersji
Edytor Video -bo lepiej to robić na PC
Podcasts -bo nie używam
Shozu -j.w.
Silver Inbox -j.w.
Smart Converter -bo lepszy jest z Omni Lite i działa na Moja pamięć
Klawiatura samsunga -bo wolę tą z Omni Lite
Transcriber -bo nie używam
Menu Samsunga -bo są lepsze nakładki
Task Switcher -bo uruchamia się w najmniej odpowiednich momentach ,a są lepsze zamienniki
Zoomer -bo nieprzydatny
Mobile Calkulator -bo słaby
Kalkulator Samsunga -bo mam go zintegrowanego z Samsung Today 2 uruchamia się po naciśnięciu ikonki strony domowej (ikonka domu) ,gdzie domyślnie uruchamiało się usunięte Menu samsunga (niema w romie mogę wstawić cab-a)
Pliki Imei oprócz polskiego – bo po co one?
Divx Registration -ktoś z tego korzystał?
Dźwięk migawki aparatu (tylko nr.1) -bo czasem nie chcemy zmącić chwili zbędnym dźwiękiem
Dźwięki Start i Stop Kamery -bo te fanfary są straszne
Domyślne wtyczki ekranu Today -są lepsze rzeczy do umieszczenia na ekranie Dzisiaj
Wyłączyłem sprawdzanie certyfikatów bo denerwowały mnie komunikaty przy instalacji programów
Wyczyściłem rejestr -bo mi się nudziło

Zmienione:

Nazwy Moja Pamiec i Karta Pamieci
Zapisywanie plików Opery na Moja Pamiec
Sterowniki aparatu na te od pakko777
Po usunięciu Streaming Player-a video z Net-u odtwarzane są w Media Player
Podmienione ikonki systemowe i Taskbar (zmodyfikowany Grigoris V4)
Podmienione logo startowe i końcowe
Podmienione dźwięki Startu i Wył. Urządzenia (pojedyńczy klik)
Dialer samsunga zmieniony kolor klawiszy i zdjęta blokada podczas rozmowy
Zwiększona wielkość czcionki Menu kontekstowego z 1100 na 1300 (bardziej palcolubne widać na trzecim zrzucie)
Zwiększona wielkość czcionki systemowej z 900 na 1000 (większa nie mieści się w niektórych oknach)
Zwiększona wielkośc czcionki belki okna z 800 na 1000 (j.w)
Wyłączone dźwięki pogłaśniania podczas rozmowy ,oraz dźwięki max. gł. i min. głośności (zmiana w rejestrze nie usuwałem dźwięków)
Poprawiłem błąd występujący w SAHJ3 ,polegający na braku możliwości usunięcia z Menu Start skrótu Kontakty. (Ustawienia/Osobiste/Menu była odmowa przeniesienia)

Zostawiłem:

Office Mobile -bo mi wystarcza
Album Multimedialny -jak wyżej i dobrze ustawia tapety (przeźroczystość wielkość)
Java -do tego z czego korzystam wystarcza
Dialer Samsunga i wszystkie aplikacje do obsługi tel.
Notatki -czasem używam
Opera -do typowego czytania super ,do animacji i filmików i tak najlepsza SKYFIRE
Slajdy ze zdjęć -nie przeszkadza ,a czasem się przydaje
Touch Player -nie przeszkadza dodatkowo używam CorePlayer
Zegar Samsunga -dobry jako budzik i integruje się z Samsung Today 2 którego używam

Dodałem:

NetCF 3.5 -bo wiele programów o niego woła
HTCemu 0.7 -bo niezbędny do niektórych gierek i aplikacji
FmRadio z Omni Lite -bo ładniejsze i lepsze
Poprawiona i odchudzona klawiatura z OmniLite (w tej z forum jest brak pliku i wpisu w rejestrze) edit: już dodałem w dziale z programami CAB-a Smile
Sterownik głośności z nowszych romów (naciśnięcie ikonki na pasku ustawienia  po staremu)
Ustawienia/System w miejsce DivxRegistration wstawiłem ikonkę uruchamiającą Test LCD
BatClock -już skonfigurowany pod wygląd romu (kolor tła wielkość czcionki i położenie )
Temat HTC -bo na nim dobrze wyglądają ikonki od Grigoris-a
Tapeta z HTC -bo mi pasuje do reszty
Nowy Xtra lecz na starych sterownikach .
Skutkuje to brakiem automatycznej aktualizacji ,a po aktualizacji ręcznej należy wyjść i ponownie wejść w Xtra ,aby zobaczyć aktualny termin ważności danych.
Stare sterowniki zostawiłem ,bo w takiej konfiguracji uzyskałem najlepsze efekty jeśli chodzi o łapanie fixa ,nawet po SR.
Po zmianie w rejestrze i podmianie sterowników fix ,był jak w standardzie. Ja używam radia PUJA1,chyba najlepsze jakie jest pod GPS ,choć na zasięg GSM też nie narzekam .

Większość exe-ków przepakowałem UPX-em ,[/code]dla zwiększenia pamięci z mniejszymi sie nie bawiłem ,nie walczyłem o każdy Kb pamięci przy usuwaniu plików ,nie chciałem aby lista znanych błędów była większa od listy zmian.

link do romu
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=48FX8Z8K

Link do mojego samsung today 2 zintegrowanego z kalkulatorem samsunga:
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=S07Z8DOU

Podziekowania dla barrfind2 za udostępnienie kuchni (starej ,ale poczciwej i z potencjałem)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poprawiona wersja romu ,dodałem modyfikacje dotyczącą rozwiązania problemów z MMS w plusie (wada również romów fabrycznych) , dodałem dźwięki wł. wył. kamery (nie aparatu) jest to pojedynczy klik , jak przy animacji startowej. W słońcu kiedy coś nagrywamy nie widać ikonek start ,stop ,a samo kliknięcie jest na tyle dyskretne że nie rozprasza.
Oprócz tego jeszcze kilka drobnych zmian których nie widać (czyszczenie rejestru itp.).

Link do romu:
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=332WTDMF

I na koniec porada dla korzystających z mojego samsung today2 ,zajmuje on około 10MB na pamięci głównej (oryginał też ),ale można odzyskać ponad połowę.
Aplikacja korzysta na przemian z trzech bibliotek po około 3MB każda ,więc skoro nie jest wgotowana w rom możemy usuwać takie pliki. To był powód nie dodawania jej do romu.
Co usunąć? już wyjaśniam ,w zależności od tematu zainstalowanego na urządzeniu (kolor tapety)
aplikacja korzysta z trzech zestawów grafiki umieszczonych w bibliotekach dll. są to kolejno:
secstres96.dll
secstresBlack96.dll
secstresSilver96.dll

wszystkie znajdują się po zainstalowaniu Samsung Today 2 w katalogu Windows na pamięci urządzenia (głównej)
W przypadku domyślnych ustawień w moim romie (ciemna tapeta i temat HTC) można spokojnie usunąć dwie ostatnie biblioteki i odzyskać cenne miejsce.

W przypadku innej tapety ,tematu należy doświadczalnie znaleźć właściwą bibliotekę przenosząc kolejno dll. np. na Moją pamięć potem SR i sprawdzenie czy działa ,zawsze można wrócić do poprzedniego stanu. Tak też polecam zrobić w razie zmiany tapety ,czy tematu wystarczy skopiować do katalogu Windows właściwą dll-kę.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Druga wersja romu ,czyli WDHJ3-V2

Miała być tylko poprawka ,ale powiedzmy że jest to wersja 2

link:
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=8Z2Z1CUE

Teraz o zmianach co do wersji poprzedniej.

Usunąłem
kalibrację początkową i wprowadziłem dane kalibracji z mojego nowego dotyku ,można zmienić w ustawieniach jak by ktoś miał rozkalibrowany dotyk.
Usunąłem moduł ustawień początkowych ,zostało tylko ustawienie daty i czasu, bo to raczej konieczne.

Po pierwszym uruchomieniu lub po HR nie dotykać ekranu ,poczekać na komunikat o prekonfiguracji i go zaakceptować, po ponownym uruchomieniu i komunikacie o dotknięciu ekranu kliknąć ekran wtedy pojawi się okno ustawiania daty i czasu. Po ustawieniu omnia jest gotowa do pracy.

Opisałem to ponieważ dotknięcie ekranu przed pojawieniem się komunikatu o restarcie może spowodować że po wykonaniu restartu nie wyświetli się już okno wprowadzania czasu i daty.
Nie jest to żaden kłopot bo można to zrobić potem w ustawieniach.

Zmieniłem
troszkę sterowników i bibliotek z innych romów ,co spowodowało usunięcie błedu nieaktywnej ikonki bluetooth w opcji wysyłania zdjęć bezpośrednio z modułu aparatu.
Działa też automatyczna konfiguracja konta email (pobieranie ustawień) ,mam konto na tlenie i u mnie działa ,a wcześniej nie.
Wyłączyłem wibrację podczas pisania ,można to włączyć w ustawieniach
Zmieniłem poziom głośności systemu po pierwszym uruchomieniu ,jest teraz na pierwszej kresce.

Dodałem
maleńką aplikację do bezpośredniego uruchamiania myszy ,nie trzeba wchodzić w ustawienia jest teraz ładna ikonka w Programach .Można więc umieszczać skrót gdzie się chce ,a co ważniejsze można uruchamianie myszy przypisać do klawisza bo czasem jest potrzebna gdy coś mamy pootwierane (program ,przeglądarka itp.) W końcu mysz to jeden z powodów dla których nie chcę się rozstać z WM6.1
wgotowałem też moją wersję DialUpEnablerDisabler bardzo ładny i funkcjonalny programik do zarządzania połączeniami GPRS (blokowanie ,wyłączanie po zdeklarowanym czasie bezczynności)
I ostatnia ale chyba najciekawsza aplikacja dodana do romu to zmodyfikowany spolszczony i skonfigurowany moBlue.

[Obrazek: screenshot2bv.jpg] [Obrazek: screenshot3jd.jpg]

[Obrazek: screenshot4d.jpg] [Obrazek: screenshot5av.jpg]

Maleńki i genialny w swej prostocie programik do obsługi Bluetooth.
Próbowałem rozwiązać kłopot z przesyłaniem plików na omnie ,ale czytając dział problemy stwierdziłem że szkoda czasu bo nawet działający BT jest kapryśny i co najwyżej pozwala zapisać pliki na Mojej pamięci lub karcie ,bez zagłębiania się w katalogi. Często też na róznych romach pliki giną lub są zapisywane w pamięci głównej , nie wiemy też jaki jest postęp ściągania.
MoBlue pozwala zapisywać pliki w dowolnej lokalizacji ,możemy też zdefiniować filtry które będą zapisywały określone typy plików w osobnych wskazanych lokalizacjach, domyślnie filtry są już wstępnie pogrupowane ,ale w wszystkich grupach wskazałem Moja pamiec ,bo to wszyscy mają. Po wgraniu romu możemy utworzyć sobie katalogi ,osobno na Muzykę ,Filmy, Zdjęcia ,Dokumenty i wskazać je w ustawieniach programu.
Pierwszy filtr o oznaczeniu *.* oznacza wszystkie rozszerzenia i musi zawsze być.
Jeśli odbieramy plik o innym rozszerzeniu niż ujęte w filtrach to będzie on zapisany w katalogu wskazanym przez filtr *.*
Ustawiłem też aby program automatycznie po starcie uruchamiał BT w trybie Widoczny ,a po wyjściu z programy BT jest wyłączany. To też można zmienić w ustawieniach na głównej stronie programu mamy też ikonki to ręcznej zmiany trybu BT.
Program pokazuje też procentowy stan transferu.
Resztę zobaczycie sami ,a no i spolszczyłem go.
edit: dodałem CAB-a w dziale z programami
Odpowiedz
na pewno przetestuję ten rom - może jeszcze dziś Smile bo zapowiada się bardzo interesująco!

BTW wojdud poedytuj posta bo czytać się nie da
Odpowiedz
Witam kucharza no zapowiada się nieźle. Mam tylko jedno pytanie napisałeś "Dialer samsunga zmieniony kolor klawiszy i zdjęta blokada podczas rozmowy", i właśnie tego dotyczy, czy jest możliwość uruchomienia tej blokady, bo ja z niej akurat korzystam a niewiele jest ROM-ów które mają dialer Samsunga z działającą blokadą. Bardzo proszę jeśli jest taka możliwość o info w tym temacie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
darus62 z tym kucharzem ,to bym nie przesadzał ,kręcę się trochę w okolicy zmywaka.Blush
Co się zaś tyczy włączenia blokady dialera ,to jako takiego włączenia jej w romie niema.
Blokada i bitmapy siedzą w bibliotece SECDialer.dll.
Jeśli chcemy coś zmienić do trzeba edytować ten właśnie plik.
Tak więc w Twoim przypadku jakiego romu byś nie miał ,to wystarczy podmienić wspomnianą bibliotekę na oryginalną. Można ją jeszcze przepakować ewentualnie UPX-em ,aby zaoszczędzić miejsce na urządzeniu.

jachraniak nieład w moim poście wynika z tego że władowałem to na szybko przeklejając wątek po kawałku z mojego macierzystego forum.
Robiłem to wczoraj w nocy na szybko obiecuję że poprawię wszystko jak tylko znajdę chwilę czasu.
W międzyczasie szykuję dwie finalne wersje tego romu ,jedną lite do której będzie można sobie samemu dograć co się chce i drugą normal z popularnymi aplikacjami.
Jak będę je wstawiał to wtedy przeedytuję całego posta ,a póki co przepraszam za bałagan.Tongue
Odpowiedz
Dzięki wojdud teraz sobie poradzę i myślę że będę się cieszył twoim wypiekiem, bo wszystko o co tobie chodzi w ROM-ie odpowiada mi idealnie (przynajmniej tak mi się wydaje)Smile
Odpowiedz
Jaki Task menadzer polecacie do tego romu tak żeby był i działał łącznie z krzyzykiem na głównym ekranie
Odpowiedz
Wybór jest duży ,nie sprawdzałem każdego ,ale działać powinny.
Osobiście używam od początku Omni SPB Pocket Plus ,zamykanie X-em to jedna z wielu zalet tej nakładki.
Ogólnie usprawnia cały system dodaje dodatkowe opcje w menu kontekstowym obsługuje Zip-y pokazuje właściwości plików i katalogów ,szyfruje pliki. To wszystko to tylko mała część tego co potrafi ,sam sprawdź na stronie producenta. Ma jeszcze jedną zaletę składa się z modułów i jeśli czegoś nie potrzebujesz to możesz je odinstalować ,jest też w pełni konfigurowalna.
Przez Manilkę i SPB shell ,wiele ciekawych nakładek poszło w zapomnienie ,a szkoda bo można z nich sporo wycisnąć.
Odpowiedz
plusik i ode mnie Smile

btw, mała sugestia:
Cytat:Obsługa Irda (podczerwień) bo w omni jej niema
Cytat:Próbowałem rozwiązać kłopot z przesyłaniem plików na omnie

a teraz zastanów się dlaczego tego nie naprawiłeś. Smile
Lumia 520, WP8
Odpowiedz
Ja poczekam już na finalne wersje, bo zainstalowałem właśnie na świeżo pierwszą wersję. Nie odczuwam z jej strony żadnych błędów to mi się nie opłaca na razie zmieniać na v2. Przemyślany normal - bardzo dobry pomysł. Pozdrawiam i kibicuje Wink
Odpowiedz
Mam pytanie czy wartość ze screenu 60 MB ramu jest z włączonym dialerem samsunga?
Bo pisze że został zostawiony , a więc można by 10 mb ramu uzyskać.
AngelWszystko jest trudne nim stanie się proste - Lepiej głupio zapytać niż mądrze uwalić telefon  oo
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości