W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 29 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wdhj3 normal dwie wersje

[ROM] WDHJ3 normal ,dwie wersje
Dwa romy w wersji normal ,czyli z najpotrzebniejszymi aplikacjami.
Jest to kontynuacja mojego poprzedniego romu ,dopracowałem kilka rzeczy ,wyczyściłem dokładniej ,niema już pozostałości w postaci np. pustych katalogów po usuniętych programach itp.
Przypomnę ,że rom jest bazowany na SAHJ3 (WM6.1) ,choć coraz mniej go zostaję w kolejnych wersjach Tongue
Romy różnią się tylko wersją Opery.

WDHJ3-N1
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=B79ZO29Z

zawiera operę w wersji 9.5. Pamięć na starcie to:

Przechowywanie danych
Razem 134.04 Używanych. 10.74 Wolne 123.30

Program
Razem 97.27 Używanych 35.00 Wolne 62.27

WDHJ3-N2
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=M99VMKWQ

zawiera operę w wersji 10. Pamięć na starcie to:

Przechowywanie danych
Razem 130.11 Używanych 21.10 Wolne 109.00

Program
Razem 97.27 Używanych 35.11 Wolne 62.16

Do romów proponuję do instalować PersianBlue
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=8N9LUVJM
po wgotowaniu były z nim problemy ,a czas nie pozwolił mi na znalezienie przyczyny ,zainstalowany działa prawidłowo.

A teraz opis obu romów.

Usunąłem:

Radiorom
Aplikacje Google
DivxRegistration
Dodatkowe kursory myszy
Domyślne wtyczki Today
Dźwięk migawki aparatu (nr.1)
Dźwięki mp.3
Dźwięki Start i Stop kamery
Edytor Video
Flash Lite 2.1
FmRadio
Gry
Google Maps
Kalibrację początkową
Kalkulator Samsunga
Klawiaturę Samsunga
Menu Samsunga
Mobile kalkulator
NetCF 2
One Note
Operę 9.5 (w wersji romu N2)
Pliki Imei (oprócz PL)
Podcasts
Ramkę cyfrową Samsunga
RssReader
Samsung Today1
Samsung Today2
Shozu
Silver Inbox
Smart Converter
Streaming Player
Tapety Samsunga
Task Switcher
Tematy Samsunga
Transkriber
Widgety Samsunga
Windows Live
Widows Update
Xtra
Zoomer

Zostawiłem:

Office Mobile
Album Multimedialny
Java
Opera 9.5 (dotyczy romu N1) aby uruchomić filmik w flash player należy kliknąć i przytrzymać na uruchomionym filmie i z opcji wybrać full screen ,to samo należy wykonać aby wyjść z trybu pełnoekranowego
Slajdy ze zdjęć
Touch Player
Zegar Samsunga

Zmieniłem:

Dialer samsunga zmieniony kolor klawiszy i zdjęta blokada podczas rozmowy
Nazwy Moja Pamiec i Karta Pamieci
Podmienione ikonki systemowe i Taskbar (zmodyfikowany Grigoris V4)
Podmienione logo startowe i końcowe
Podmienione dźwięki Startu i Wył. Urządzenia (pojedyńczy klik)
Poprawiłem błąd występujący w SAHJ3 ,polegający na braku możliwości usunięcia z Menu Start skrótu Kontakty. (Ustawienia/Osobiste/Menu była odmowa przeniesienia)
Sterowniki aparatu na te od pakko777
Wyłączona wibracja podczas pisania na klawiaturze
Wyłączone automatyczne wyskakiwanie klawiatury
Wyłączone raportowanie błędów
Wyłączone dźwięki pogłaśniania podczas rozmowy ,oraz dźwięki max. gł. i min. głośności (zmiana w rejestrze nie usuwałem dźwięków)
Zapisywanie plików Opery na Moja Pamiec
Zwiększona wielkość czcionki Menu kontekstowego
Zwiększona wielkość czcionki systemowej
Zwiększona wielkośc czcionki belki okna
Zmniejszony dźwięk systemu po pierwszym uruchomieniu do 1-szego poziomu

Dodałem:

AdobeFlash3.1 testowałem klika jego wersji ,ta odtwarzała największą ilość filmików

Aplikację do bezpośredniego uruchamiania myszy ,nie trzeba wchodzić w ustawienia jest teraz ładna ikonka w Programach .Można więc umieszczać skrót gdzie się chce ,a co ważniejsze można uruchamianie myszy przypisać do klawisza bo czasem jest potrzebna gdy coś mamy pootwierane (program ,przeglądarka itp.)

Aplikacje (połaczenie dwu małych aplikacji) do ukrywania karty SIM ,po starcie SIM jest ukrywana automatycznie ,jeżeli chcemy zmienić widoczność wystarczy kliknąć ikonkę w programach ,wtedy np.skopiujemy kontakty do pamieci tel. Jeżeli nie chcemy korzystać z automatycznego ukrywania należy usunąć skrót w autostarcie ,ręczne zmiany widoczności dalej możemy dokonywać używając ikonkę z programów.

AsyncKiller zabija proces ActiveSync zaraz po uruchomieniu Omni ,nie przeszkadza w normalnym jego działaniu

BatClock -już skonfigurowany pod wygląd romu (kolor tła wielkość czcionki i położenie )

DialUpEnablerDisabler aplikacja do zarządzania połączeniami GPRS

FmRadio z Omni Lite

HTCemu 0.7

Kalkulator Samsunga plik roboczy ma zmienioną nazwę tak aby integrował sie z Today2 po jego ewentualnym dograniu (uruchamia go ikonka domu w oryginale uruchamiało się Menu Samsunga)

NetCF 3.5

Nowy Xtra lecz na starych sterownikach – trzeba ręcznie aktualizować ,ale lepiej działa

Opera 10 (tylko w wersji romu N2) zmieniłem lokalizację zapisu plików tymczasowych na Moja pamięć ,a by oglądać filmiki trzeba w opcjach zaawansowanych włączyć używanie wtyczek (podwójne kliknięcie na uruchomiony filmik pokazuje go w oknie flash playera)

PHM regedit zintegrowany z systemem (pliki kopi i wpisów mają ikonkę programu) ,program zapamiętuje ostatnią otwartą konfigurację ,czego brakowało mi na innych customach które miałem.

PIMbackup ustawione domyślne miejsce lokalizacji kopii Moja pamiec ,nie zamula. Mała sugestia aplikacia nie była tworzona pod konkretny model telefonu i aby nie było kłopotu z odtworzoną kopią nie polecam przywracać historii połączeń i szybkiego wybierania. Ja przywracam tylko kontakty ,resztę i tak synchronizuję z laptopem.

Poprawiona i odchudzona klawiatura z OmniLite

RAR spolszczony jednak aby zintegrował się z systemem należy po pierwszym uruchomieniu potwierdzić OK ,(nie miałem czasu już się z tym bawić)

Sterownik głośności z nowszych romów

Tapeta i Temat z HTC ,takie jak w innych moich romach (nie było czasu na zabawę z grafiką)

Ustawienia/System w miejsce DivxRegistration wstawiłem ikonkę uruchamiającą Test LCD

WkTask już skonfigurowany ,usunięte zbędne pliki ,ustawiony PL, kliknięcie na strefę X na today uruchamia launcher ,przytrzymanie Menu opcji z SR ,obrotem ekranu ,wygaszeniem itp.
Pociągnięcie X-a w dół obraca ekran ,pociągnięcie w lewo zamyka wszystkie programy.

Odpowiedz
A ja mam takie pytanieWink. Dlaczego nikt nie robi np Romów z pagepool większym niz np te 6 Mb ?? i czy mógłbyś zrobić jeszcze takiego ROMu np z pagepool 12 Mb??
Może się nie znam ale z czasów jak używałem HTC Diamond romy z 12 Mb pagepool śmigały lepiej niż nasze omnie.
Odpowiedz
(10-19-2010, 07:46 PM)Ramirez napisał(a): A ja mam takie pytanieWink. Dlaczego nikt nie robi np Romów z pagepool większym niz np te 6 Mb ?? i czy mógłbyś zrobić jeszcze takiego ROMu np z pagepool 12 Mb??

Moje romy mają ustawione 8MB ,ale aby to zmienić nie trzeba budować nowego romu ,wartość można ustawić tylko przy użyciu EXEcutor-a ,to kilkanaście kliknięć.
Ale na WM6.1 to 8MB wg. mnie wystarcza ,przy większych wartościach nie odczuwałem jakichś dużych zmian ,jednak każdy może sam sprawdzić.
Miałem też sygnały ,że ktoś sam zmienił na 6 i też nie jest źle

Odpowiedz
Wiem że jest ładny opis jak zmienić pagepool. Ale boję się że coś skopie a nie chce uwalić telefonu. Używam wersji EXEcutor 3.0 i wyskakuje mi komunikat że brakuje pliku msvcr71.dll mimo że jest w folderze programu. Dziwne. A wersje 2.91 i 2.6 są chyba z jakimiś trojanami. Albo mój antywirus trochę za nerwowy jest, ale wole nie sprawdzać czy to jest fałszywy alarm Wink
Odpowiedz
O ile dobrze pamiętam na modaco.com były romy z pp 12mb i więcej ale musisz pamiętać że diamond i omnia sporo się róznią, m.in. ilością ramu na którą głównie ma wpływ pagepool. Im większy tym mniej ramu dostępnego dlatego diamond może mieć większy pp, im mniejszy tym większe prawdopodobieństwo zamulania romu.
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Testuje od kilku dni ten ROM WDHJ3-N2 i muszę powiedzieć że dobra robota Wink Chyba najbardziej dopracowany z 10 rożnych jakie testowałem do tej pory.
Tylko jest pewien problem. Nie można zmienić klawiatury z Omni Lite na zwykła oryginalną. Klawiatura z Omni Lite może ma i lepsza qwerty ale klawiatura telefoniczna jest gorsza od oryginalnej. I przy próbie dogrania tej zwykłej telefon po restarcie zawiesza się , pomaga wyjęcie baterii i format. Nie wiem co jest grane, no chyba że nie potrafię klawiaturki dograć Big Grin

I druga sprawa, ale to dotyczy wszystkich ROMów robionych przez ludzi, nie tylko w tym. Dotyczy ustawień operatora - mms i internetu. Podejrzewam że nie ma problemu dla "duzych" operatorów typu Orange, Era, Plus, Play ale jest problem z innymi. Np. używam Gadu Air i po wysłaniu ustawień ze strony dochodzi tylko sms że zaraz będą ustawienia i nie dochodzą. Na oficjalnych softach samsungach ustawienia normalnie przychodzą.
Odpowiedz
Dzięki za dobre słowo Smile
Natomiast co się tyczy problemu z klawiaturą ,to nie próbowałem instalować oryginalnej klawy na ten rom. Jak będę miał chwilkę to sprawdzę to i podam rozwiązanie.
Możesz też wgrać jedną z trzech wersji lite ,które wstawiłem wcześniej i do niej dograć odpowiednią klawiaturę oraz resztę programów dałem zmodyfikowane caby.
Mogę też podmienić klawę w romie i zrobię wstawkę jak znajdę troszkę czasu.
Co do ustawień operatorów to tak jak piszesz na większych sieciach działa ,czemu na Twojej nie działa nie wiem?
Jeżeli idzie o SMS-y konfiguracyjne ,to pamiętam że na początku przygody z omnią PLUS też miał z tym problemy ,jego SMS nie działał ,rozwiązaniem było ręczne wprowadzenie ustawień.
Po zmianie romu na nowsze nie było już problemu ,bo romy oferowały wybór operatora.
Odpowiedz
To ja bym zmienił klawiaturę na oryginalną Wink
jakby można było to dodać

Fingerkeyboard 2.1,

SIPchange

Kalendarz z Omni Lite !!!!
http://www.mediafire.com/?mjj1t2d2ux1

Zegar z Omni Lite
http://www.mediafire.com/?mowfnzwzhay

a może usunąć te sterowniki do aparatu pako777 - podobno to miało poprawiać jakoś filmów, zwiększyć ilość klatek?? Bo to chyba jakaś lipa jest. Albo to nic nie daje albo różnicy nie widzę. Nagrałem film dzisiaj na spacerze i ilość klatek latała pomiędzy 10 a 20 ze średnia 13. Czyli żadna rewelacja.

A może tak dodać w przyszłości RadioROM??Big Grin Wiem że raczej tego nikt nie łączy ale w wersji finalnej można by było Wink Np. DXIF1 który w moim odczuciu ma najlepszy zasięg.

Może ktoś jeszcze doda jakieś sugestię Wink

A z tymi ustawieniami dla Gadu Air to coś jest za dużo wycięte z ROMu, tylko ciekawe co???. na SAHJ3, SAID1 ustawienia dochodzą. W kazdym razie zawsze w każdym CustomRomie było to samo, że ustawienie nie dochodziły.
Odpowiedz
Nie można pobrać wersji WDHJ3-N2 . "Plik jest chwilowo niedostępny."
--
:: maxxwell
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości