W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
swedish spring rls5 gen1 gen2

[ROM] Swedish Spring RLS5 [Gen1][Gen2]
Znakomity kucharz kallt_kaffe powraca. Po bardzo dobrym romie Japanese Jellyfish mamy rom o wdzięcznej nazwie Swedish Spring. Jest to ni mniej ni więcej typowe Froyo, podobne do JJ, jednak powstałe na bazie najnowszego oficjalnego romu 2.2 dla szwedzkiego Blade'a: CSE_P729VV1.0.0B01 (Comviq/Tele2). Nowa baza sprawia że rom działa szybciej niż JJ, dotyk jest bardziej responsywny a bateria zdaje się wolniej schodzić (moja prywatna opinia).

Jak zwykle rom jest w postaci paczek zip. Póki co nie jest dostępna wersja partycjonująca image, jednak można użyć tej z JJ a następnie wgrać normalnie ten rom poprzez recovery.

Zmiany w RLS5

Kernel używa gzip:ed initrd w celu łatwiejszej modyfikacji
Zawiera fix na nieodpowiadający dotyk (na niektórych Blade'ach) by leromarinvit
Dodano AppWidgetPicker
Automatycznie montuje /cache jako tmpfs (ramdisk) jeśli partycja cache ma mniej niż 20000kb.
Zaktualizowane Mapy i No-frills CPU Control do najnowszych wersji
Dodano więcej pozycji do "Extra settings". Teraz można włączyć/wyłączyć Stagefright.
Nie potrzeba robić wipe'a jeśli przechodzicie z poprzedniej wersji.

Co zawiera rom

- Bazowany na oficjalym romie Froyo od ZTE - CSE_P729VV1.0.0B01
- Root out-of-the-box
- Kernel obsługujący Overclocking oraz RDS w radiu, a także EXT3, EXT4, CIFS, moduł tun.ko, etc...
- Mieści się w 128mb partycji
- Obsługa Dark Tremors A2SD
- Multilanguage
- Ominięty simlock
- Wifi dodane jako tetherable upstream interface (używa telefonu jako substytut karty Wifi)
- Aplikacje Google zaktualizowane do najnowszych wersji (GMail, VoiceSearch, Market etc...)
- Zawiera aplikację Andorko's Radio z obsługą RDS
- Dodane Spare Parts

Download

Swedish Spring RLS5 - Paczka zip z romem (mieści się na partycji 128mb)
Kod:
http://www.mediafire.com/?iv91d1edrd2iytj

Swedish Spring RLS5 ahb overclocked - Dodatek podkręcający szynę AHB
Kod:
http://www.mediafire.com/?ytt3y1bk98dtsw7

Swedish Spring RLS5 blueish kbd - Dodatek zmieniający kolor klawiatury Gingerbread z pomarańczowego na niebieski
Kod:
http://www.mediafire.com/?rxnymvy2dkyo9kr

Swedish Spring RLS5 aosp contacts - Dodatek ze standardowym Googlowskim Dialerem i kontaktami
Kod:
http://www.mediafire.com/?1u8aqsvrb78t5bk

Swedish Spring RLS5 deskclock - Paczka zmieniająca AlarmClock na DeskClock
Kod:
http://www.mediafire.com/?3m4syuudk3maz5d

Instalacja poprzez Clockwork Recovery 3.x.x.x lub podobne.

Uwaga!! Rom nie jest mojego autorstwa. Nie odpowiadam za jakiekolwiek uszkodzenia związane z nieumiejętnym wgrywaniem którejkolwiek z paczek!!
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
heh wczoraj widziałem, że masz wgrany i miałem pytać jak chodzi Tongue

edit: Toldo, pamiętasz jak Cię pytałem o ten wyskakujący komunikat? Po wgraniu tego romu już się nie pojawia. ;D
Odpowiedz
sa jakies widzialne problemy z tym romem? wszystko dziala?
Odpowiedz
Brak problemów. Wszystko działa.
Odpowiedz
Toldo w kwestii formalnej zmiany ROMu. Zrobiłeś backup pod Titanium, następnie instalacja ROMu, wszystkie wipy, instalacja Titanium i odtworzenie backupów czy może używałeś w Titanium opcji backupu do zipa pod recovery i odtworzenie pod recovery?
!!! Nie pomagam na PW od tego jest forum !!!

Odpowiedz
Titanium tworzy zipa ze swoją instalką, instaluje się wtedy jako aplikacja systemowa. Nie użyłem tego, po wipe'ach zainstalowałem titanium i wsio przywróciłem ale wygląda na to że będę musiał wszystko na czysto poinstalować bo np, launcher lubi się teraz przywiesić. Jeśli nie masz dużo aplikacji to sugeruję instalować wszystko na czysto.
Odpowiedz
Właśnie się zastanawiam i podchodzę jak do jeża Smile . Mam trochę aplikacji i nie jestem graczem, choć gry mam też zainstalowane (o gry się wcale nie boję czyli o ich savy). Problem jest właśnie z aplikacjami w których zawsze trzeba coś poustawiać (swoje konto itp.) i mają swoje zebrane dane, a chciałbym żeby bez jakichś naleciałości po poprzednim systemie wszystko sprawnie działało.
!!! Nie pomagam na PW od tego jest forum !!!

Odpowiedz
Aktualizacja do RLS3 w pierwszym poście.
Odpowiedz
Aktualizacja do RLS4 w pierwszym poście.

Nie trzeba robić wipe przy przejściu z RLS3 do nowej wersji.
Odpowiedz
Miniaktualizacja do RLS4b dla użytkowników ze skandynawii. Dla nas niewiele zmienia ale link dodałem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości