W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 17 głosów - średnia: 2.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
kefu je3 v1 3

[ROM] Kefu_JE3_v1.3
Kefu_JE3_v1.3

Plik nb0 bazuje na ROMie I8000NXXJE3 z WindowsMobile6.5.3 (build 23103)

Oczywiście dodam to z konieczności :
Nie ponoszę odpowiedzialności za źle wgrany ROM,
wszystko robisz na własną odpowiedzialność !!

Zalecam aktualizację Eboot do wersji co najmniej I8000NXXJE2 i Phone do I8000NXXJD1
Wgrywamy obydwa pliki z paczki:
Kefu_JE3_v1.3.nb0 (w sekcji PDA)
oraz CSC I8000NXXJEO5.CSC (język pozostaje Polish XEO!!)

Po wgraniu zalecam Hard Reset lub Ustawienia Fabryczne (uwaga obie opcje czyszczą folder "Moja pamiec" )
W dialerze wpisujesz :
*2767*3855# - HardReset
*2767*2878# - Ustawienia Fabryczne

Teraz trochę o ROMie:

Do ROMu dodałem aplikacje:
XDA_UC (automatyzacja instalacji programów, wpisów rejestru, itp. po wgraniu nowego ROMu lub HR,
opis działania znajdziecie wpisując w google: XDA_UC Wink )
Total Commander (eksploator plików)
AMeBa (Task Manager)
Advanced Config (zaawansowana konfiguracja)
PIM Backup (kopia zapasowa)
Adobe Reader z HTC (nowsza wersja)
S2U2 + skin (blokada urządzenia)
ShakeAndSave (zrzuty ekranu)
Palringo (komunikator z opcją GG)
cleanRAM (czyszczenie pamięci RAM)
OrientationDetection (rotacja ekranu)
Opera10
GoogleMaps
O2Flash (latarka)
psShutXP (Soft Reset)
Theme Condor GT Black Edition

Zmieniłem:
Funkcje przycisków:
* Kosta - Menu Start
* Kostka dłużej - Menedżer zadań
* Back - psShutXP
* Back dłużej - Latarka O2Flash
Tapetę
TaskBar na DINIK - Anastasia - Taskbar v1.5
Bootscreena wraz z dźwiękami
ShutDownScreen pozostał bez zmian (nie znalazłem nic ciekawego)
Menu Start 4 kolumny
Wyłączyłem sprawdzanie certyfikatów
Kasacja ogonków Smile

Usunąłem:
Dużo "śmieci" Samsunga
Na życzenie mogę dodać CAB z aplikacją, którą usunąłem z oficjalnego ROMu (np. Czytnik RSS, MyPhone, itp)

Bugi jakie znalazłem :
* ... (na razie nie zauważyłem ale krótko testowałem)

Screeny :
[Obrazek: anigifryuq.gif]

v1.3
hasło do archiwum: modaco.pl

Kod:
http://rapidshare.com/files/405661324/Kefu_JE3_v1.3.rar
Jeżeli pomogłem lub jesteś zadowolony z mojej pracy kliknij  

** Podstawy gotowania na i8000 [Win7x86] **

Odpowiedz
Wgrany, więc zaczynam testy. Napiszę później co i jak. Dzięki Kefu! Smile

1. W dziale 'gry' są 2 skróty Pasjans i Solitaire. Oby dwa otwierają pasjans.
2.Palringo proponowałbym zastąpić
Kod:
http://www.mobilegadu.pl/
o wiele lepsze, darmowe, wygląda jak gg z pc-ta
3. zauważyłem problem z S2U2, bardzo cieżko przesunąć pasek po wybudzenie telefonu. Na poprzednim Romie (z sense) chodziło bdb. Poszukam czegoś w ustawieniach programu.
narazie tyle

mam pytanie z innej beczki, gdy wchodze w 'start' i odpalam jakis program,następnie go zamykam to pokazuję mi się ekran 'dzisiaj' czyli główny. Jak ustawić, żeby po zamknięciu programu w tle pracował nadal ekran wszystkich programów ?
Odpowiedz
(07-08-2010, 11:04 AM)pajda napisał(a): Wgrany, więc zaczynam testy. Napiszę później co i jak. Dzięki Kefu! Smile

Na forum dziękujemy klikając w [Obrazek: thumbsup.gif]

(07-08-2010, 11:04 AM)pajda napisał(a): 1. W dziale 'gry' są 2 skróty Pasjans i Solitaire. Oby dwa otwierają pasjans.
2.Palringo proponowałbym zastąpić http://www.mobilegadu.pl/ o wiele lepsze, darmowe, wygląda jak gg z pc-ta
3. zauważyłem problem z S2U2, bardzo cieżko przesunąć pasek po wybudzenie telefonu. Na poprzednim Romie (z sense) chodziło bdb. Poszukam czegoś w ustawieniach programu.
narazie tyle

Ad1. Faktycznie, mój błąd Wink
Ad.2 Mi Palringo pasuje wizualnie, ale rzuce okiem na te MobileGadu, i tu mała reprymenda Big Grin Linki dajemy w znacznikach CODE, nie zapominajcie o tym
Ad.3 Zaatakowałem ostro S2U2 u mnie i podobny problem się nie pojawił

(07-08-2010, 11:04 AM)pajda napisał(a): mam pytanie z innej beczki, gdy wchodze w 'start' i odpalam jakis program,następnie go zamykam to pokazuję mi się ekran 'dzisiaj' czyli główny. Jak ustawić, żeby po zamknięciu programu w tle pracował nadal ekran wszystkich programów ?

Nigdy nad tym nie myślałem ale chyba raczej nie

Odpowiedz
Co do S2U2, zauważyłem, że muszę przesuwać palcem po tej zielonej linii na obrazku niżej, gdy próbuje po tej czerwonej niestety nie da rady odblokować.

Powiem Ci, że aż zacząłem się zastanawiać czy wrzucać do tego Romu SPB. Jakoś tak wszystko na miejscu, bez zbędnego bałaganu. Tylko pogody brakuje ;p

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Zauważyłem już kiedyś takie problemy z wgotowanym S2U2, dlatego najlepiej jest nie zmieniać nic w ustawieniach (zostawić Ustawienia kucharza).

Odpowiedz
pajda sprawdz w siebie czy nie masz problemu ze skrzynka odbiorcza, czy dochodza Ci normalnie SMSy

Odpowiedz
Co do S2U2- nic nie zmieniałem. Zauważyłem to odrazu po zainstalowaniu ROM-u. A co do sms-ów to dochodzą normalnie, nie ma żadnego problemu. Dlaczego o tym piszesz ?;>

jeszcze jedno, dzisiaj po wybudzeniu telefonu zniknął zmodyfikowany taskbar (ten do góry) i był zwykły Windowsowy ;p po soft resecie wszystko wrocilo do normy. Jeżeli wystąpi jeszcze raz ten błąd to spróbuje tylko CleanRam-em na poziomie 3, może to coś da
Odpowiedz
bo mi sie nie wyswietlaja SMSy w skrzynce odbiorczej, musiałem cos namieszac i sprawdzam czy to wina ROMu czy moja.
U mnie S2U2 chodzi OK

Odpowiedz
U mnie normalnie pojawia się powiadomienie o nowym sms-ie, i oczywiscie moge go pozniej znalesc w skrzynce odbiorczej. A S2U2 działa jak działał,,,czyli dziwnie
Odpowiedz
ok, problem na szczęście nie dotyczył ROMu, po HR wszystko wróciło do normy.
Nadal jednak nie wiem co u Ciebie jest przyczyną źle działającego S2U2 Undecided U mnie hula elegancko.
Masz dobrze skalibrowany dotyk ?

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości