W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
rom recovery orion 70 fabryczny v2 05 4 2 twrp 6

[ROM 4.2.x] [ROM/RECOVERY] Orion 70 Fabryczny ROM V2.05 4.2.2 + Recovery TWRP 2.6.0.0
Na prośbę kilku użytkowników udało się po długich pracach i testach stworzyć custom recovery dla taba GoClever Orion 70 (bez L). Dzięki recovery (tutaj dotykowe TWRP) możemy robić kopię zapasową aktualnego ROMu, wgrywać custom ROMy i wiele więcej... Smile

Jest to fabryczny ROM V2.05_20130927 z dodanym recovery TWRP. Recovery to obsługuje się całkowicie dotykowo. Bazą jest recovery TWRP 2.6.0.0 by Christian Troy, które dostosowałem odpowiednio pod ten tablet żeby wszystko działało jak powinno Smile

Instalacja:
ROM instalujemy normalnie poprzez PhoenixSuit (Uwaga! Utracą się wszystkie dane !!),

Jak wejść w recovery:
Po instalacji, aby wejść w recovery musimy włączyć opcje debugowanie USB w ustawieniach programowania, następnie podpiąć taba do komputera na którym mamy Android SDK i w konsoli wpisać

Kod:
adb reboot recovery

Tablet powinien zresetować się do recovery Smile tu już możemy robić co chcemy Smile

Link:
Kod:
http://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358558333

Uwaga. Oczywiście nie ponoszę odpowiedzialności za ew uszkodzenia taba itp itd Wszystko robisz na własną odpowiedzialność !!

Uwaga2 Proszę o nie kopiowanie tego tematu na inne fora !! Jeśli chcecie gdzieś to zamieścić napiszcie a zrobię to sam lub wydam zgodę na to !!
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
suuuuper ! tego potrzebowałem !
Odpowiedz Google Chrome Linux
aktualizacja linków do stabilnego http://www.androidfilehost.com

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odświeżę ten temat, bo mam parę pytań, jako laik w temacie.

Ten rom bazuje na wersji z września 2013. W grudniu 2013 pojawił się uaktualnienie. Czy ktoś (może TY, Ryrzy) wgrywał to na przerobiony rom? Ciekawi mnie czy nie będzie problemów.

Czy istnieje szansa zrobienia kopii gier z ich stanami przed wgraniem tego romu? Jakaś aplikacja, która to zrzuca a później umożliwia wgranie, aby stan był 1 do 1?

Czy istnieje szansa zwiększenia partycji systemowej przed wgraniem, np do 2 GB, albo już po wgraniu? O zamianę miejscami kart wewnętrznej i zewnętrznej pytać chyba nie będę, bo być może sobie poradzę Smile.

Być może pytania banalne dla niektórych, i być może przewijają się gdzieś na tym, albo innym forum, ale kopanie tego wszystkiego może przyprawić o ból głowy. Chciałbym przerobić tablet Orion 70 syna, ale nie chcę go zepsuć.

Może ktoś pomoże? Z góry dzięki Smile.
(11-19-2014, 11:52 AM)phowiec napisał(a): Odświeżę ten temat, bo mam parę pytań, jako laik w temacie.

Ten rom bazuje na wersji z września 2013. W grudniu 2013 pojawił się uaktualnienie. Czy ktoś (może TY, Ryrzy) wgrywał to na przerobiony rom? Ciekawi mnie czy nie będzie problemów.

Nigdy nie miałem tego urządzenia Smile wszystko robione 'na oko' i testowane przez właścicieli Smile

(11-19-2014, 11:52 AM)phowiec napisał(a): Czy istnieje szansa zrobienia kopii gier z ich stanami przed wgraniem tego romu? Jakaś aplikacja, która to zrzuca a później umożliwia wgranie, aby stan był 1 do 1?

Titanium Backup, do tego potrzeba roota

(11-19-2014, 11:52 AM)phowiec napisał(a): Czy istnieje szansa zwiększenia partycji systemowej przed wgraniem, np do 2 GB, albo już po wgraniu? O zamianę miejscami kart wewnętrznej i zewnętrznej pytać chyba nie będę, bo być może sobie poradzę Smile.

ciężko powiedzieć, chyba nie, w RockChipie da sie tak, ale jak to w allwinerze wygląda nie wiem, co do zamiany pamięci to chodzi o zmiany w pliku etc/vold.fstab

Chyba wszystko Smile

Z tą partycją to chodziło mi mniej więcej o coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=pQD91sYs780

Przecież android to jest jakaś odmiana linuxa, nie da się tego jakoś normalnie przeformatować?
Z linuxa to ma tyle co linux z windows.
To całkiem inny system.
Bakap wszystkiego to tak jak kolega pisał na bank root.
Zmiana partycji osiągalna ale trzeba znać sektory a to też jak kolega pisze jest inne w każdym "chinolu".
Szukaj po forach na których są tablety/fony z tym samym prockiem a może ktoś to przerabiał na swoim.
.

Odpowiedz Firefox Windows 7
proszę o aktualizację linków do romu
Link działa

thx ... blokowanie reklam uniemożliwiało poprawne wyswietlenie strony i pobranie.....

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości