W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 3.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
xxlsj aroma ronondex atypicalrom 1 100

[ROM 4.1.x] [XXLSJ][Aroma] RononDex AtypicalROM 1.0.100
(12-26-2012, 03:07 PM)Polidt napisał(a):
(12-26-2012, 03:00 PM)RononDex napisał(a): Oczywiście, że jest. Nazywa się: Backup Smile

Ok, nie wiedziałem, że można zbackupować wszystko.

Proszę, podpowiedz jeszcze jedną rzecz. Chciałbym zmienić funkcje przycisków (przełączanie nagrań zamiast volume up&down). Czy po rozpakowaniu zipa z romem, edycji wybranych plików, wystarczy wszystko ponownie spakować czy nie jest to takie proste?

taaaak to takie proste...Big Grin
Tak naprawdę to trzeba troszkę po grzebać w odpowiednich plikach no i raczej rom po malutku dostanie i tą opcję.Wink
Ale autor troszkę musi po świętować.Wink
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
(12-26-2012, 03:07 PM)Polidt napisał(a): Ok, nie wiedziałem, że można zbackupować wszystko.

Ano można ale uczciwie się przyznam, że nie wiem jakim programem można zbakapować jednocześnie wszystko co chcesz...
Osobiście JA bakapuję potrzebne mi dane symultanicznie - dwoma programami.
Pierwszym z nich jest PC-towy KIES - jego używam do bakapu wszystkich danych PIM - kontakty, smsy, kalendarz, konta pocztowe (bez góglowego) etc, etc... Jednak KIESEm nie zbakapuję aplikacji... Niemniej uważam ten program za niezawodny przy zabezpieczaniu krytycznych danych (PIM).
Drugim programem jest GO Backup (masz go na fonie) - nim bakapuję głównie apki i ustawienia WiFi... no i często PIM - tak dla bezpieczeństwa i żeby mieć kopię na fonie na wypadek przypadku konieczności przywrócenia danych "w terenie".
Oczywiście może on sporo więcej - jak sam pewnie zauważysz - jednak on nie bakapuje kont pocztowych co uważam za wadę. Właśnie brak kopii ustawień poczty jest tym "zybelkiem", którego brakuje mi do pełni szczęścia.

(12-26-2012, 03:07 PM)Polidt napisał(a): Chciałbym zmienić funkcje przycisków (przełączanie nagrań zamiast volume up&down). Czy po rozpakowaniu zipa z romem, edycji wybranych plików, wystarczy wszystko ponownie spakować czy nie jest to takie proste?

Generalnie - tak jak wspomniałeś - "nie jest to takie proste"...
Chcąc zmienić funkcje przycisków masz dwa wyjścia:
1. Pobawić się w dewelopera i "przerobić" plik playera.
2. Użyć playera, który oferuje taką funkcjonalność - takich playerów jest sporo, choćby PlayerPro daje możliwości mieszania w funkcjach przycisków...
<p><br></p>
Odpowiedz Opera Windows 7
Cytat:
(12-26-2012, 03:07 PM)Polidt napisał(a): Chciałbym zmienić funkcje przycisków (przełączanie nagrań zamiast volume up&down). Czy po rozpakowaniu zipa z romem, edycji wybranych plików, wystarczy wszystko ponownie spakować czy nie jest to takie proste?

Generalnie - tak jak wspomniałeś - "nie jest to takie proste"...
Chcąc zmienić funkcje przycisków masz dwa wyjścia:
1. Pobawić się w dewelopera i "przerobić" plik playera.
2. Użyć playera, który oferuje taką funkcjonalność - takich playerów jest sporo, choćby PlayerPro daje możliwości mieszania w funkcjach przycisków...

Uparcie z tym walczę, bo brakuje mi tej funkcjonalności. W iphonie miałem fajny program - Activator. Można nim przypisać praktycznie dowolną funkcjonalność do danego wydarzenia.
Miałem go skonfigurowanego pod obsługę muzyki w aucie.

- podłączenie jack'a automatycznie włączało odtwarzanie muzyki
- odłączenie jack'a zatrzymywało odtwarzanie
- dłuższe przytrzymanie przycisku power przełączało nagranie (wygodne, bo mogłem to robić bez patrzenia)

Na androidzie póki co udało mi się zmienić działanie przycisków. Wszystko jest w pliku system/usr/keylayout/gpio-keys.kl, który wygląda tak:

key 115 VOLUME_UP WAKE
key 114 VOLUME_DOWN WAKE
key 116 POWER WAKE
key 172 HOME WAKE

Po edycji i reboot'cie

key 115 MEDIA_NEXT WAKE
key 114 MEDIA_PLAY_PAUSE WAKE
key 116 POWER WAKE
key 172 HOME WAKE

mogę sterować muzyką za pomocą klawiszy i to bez "budzenia" ekranu. Teraz staram się rozkminić jak przypisać klawiszom po 2 funkcje - po kliknięciu i długim przytrzymaniu.

Troszkę zrobił się OT, ale sterowanie przyciskami można wrzucić w następnym release'ie.
Odpowiedz Firefox Windows 7
No i brawo Ten Pan !! Big Grin

Nawet tego pliku nie brałem pod uwagę - leci plusik. Big Grin

I jeszcze jedna prośba... Przeportuj treść swojego posta do wątku w dewelopce Andka ( http://www.modaco.pl/Forum-Android-development ) - przyda się, oj przyda Big Grin
<p><br></p>
No i cza było tak od razu że chcesz grzebać.Smile
.

(12-26-2012, 04:26 PM)RononDex napisał(a): No i brawo Ten Pan !! Big Grin

Nawet tego pliku nie brałem pod uwagę - leci plusik. Big Grin

I jeszcze jedna prośba... Przeportuj treść swojego posta do wątku w dewelopce Andka ( http://www.modaco.pl/Forum-Android-development ) - przyda się, oj przyda Big Grin

Właśnie odkryłem coś jeszcze, ale o tym już w nowym wątku.

(12-26-2012, 05:57 PM)XTeK napisał(a): No i cza było tak od razu że chcesz grzebać.Smile

I chcę i nie chcę Smile Android jest dla mnie zupełnie nowy, do tej pory grzebałem w iphonach.

1,5 dnia próbowałem edytować plik przez Total Commandera, Astro i kilka innych menadżerów. Niestety plik był tylko do odczytu i nie mogłem go zapisać. M.in. dlatego pytałem wcześniej o edycję romu - chciałem edytować plik i wgrać go razem z całym romem...

Na szczęście wystarczyło tylko zainstalować inny program - Root Explorer - który umożliwia edycję wszystkich plików systemowych.
(12-26-2012, 06:09 PM)Polidt napisał(a): Właśnie odkryłem coś jeszcze, ale o tym już w nowym wątku.

Czekamy... Tongue

(12-26-2012, 06:09 PM)Polidt napisał(a): I chcę i nie chcę

Oj chcij, chcij... Takich "dociekliwców" to potrzeba nam jak świeżej krwi motocykliście po wypadku. Tongue

(12-26-2012, 06:09 PM)Polidt napisał(a): Android jest dla mnie zupełnie nowy, do tej pory grzebałem w iphonach.

W takim razie swoją dociekliwość skup wreszcie na bardziej chrześcijańskim systemie (Android) a będzie Ci to wynagrodzone... Big Grin

(12-26-2012, 06:09 PM)Polidt napisał(a): 1,5 dnia próbowałem edytować plik przez Total Commandera, Astro i kilka innych menadżerów. Niestety plik był tylko do odczytu i nie mogłem go zapisać.

A wystarczyło zapytać... Tongue

Jak by nie było, to witamy w deweloperce Andka Big Grin
Początek masz niezły Smile
<p><br></p>
Można z autorem kliknąć na SB gdyby co.
Masz chęci a to najważniejsze. Smile
.

Z uwagi na fakt, iż pracuję obecnie nad nową i mocno zmienioną wersją Atypical'a, ten wypust nie będzie zawierał żadnych rewelacji. Głównie zmiany dotyczące instalatora a konkretnie "podziału" elementów do instalacji - zgodnie z sugestiami użytkowników. Szczegóły na poniższej liście.

Tym samym "edycję" 1.0 uważam za zamkniętą. Teraz kolej na poważniejsze ruchy...

Lista zmian

1.0.90
ROM
  1. AKTUALIZACJE
    • Kernel Jeboo do 1.1a.
  2. DODANE
    • Modem NELP4 - instalacja opcjonalna.
  3. INNE
    • Widżet pogodowy Accuweather przeniesiony do opcjonalnej instalacji modyfikacji (dwie wersje)
    • Odtwarzacz wideo przeniesiony do opcjonalnej instalacji modyfikacji (dwie wersje)
    • Zestaw Aparat (stock) i Galeria z NOTE2 jako osobna opcja instalacji modyfikacji
    • Każdy blok w instalacji modyfikacji uzyskał opcję BRAK - aplikacja nie zostanie zainstalowana

Jednocześnie sugeruję lekturę pierwszego posta bo do opisu wprowadziłem nieco zmian - tych wymaganych przez stan obecny jak i sugerowanych przez użytkowników.

W tym miejscu dziękuję wszystkim za dotychczasową współpracę i liczę, że się to nie zmieni przy następnej "edycji". :heart:
<p><br></p>

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości