W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
cm10 jelly bean by quarx custom kernel

[ROM 4.1.x] CM10 Jelly Bean by Quarx [+custom kernel]
Defy (MB 525) nigdy nie otrzyma aktualizacji do Jelly Bean, tak, jak nie otrzymała do Gingerbread'a 2.3.5/2.3.6, jak Defy+ (plus). Zapewne jeszcze pojawią się jakieś modyfikacje JB dla Defy ale teraz przedstawię Wam nieoficjalny . System stabilny i szybki jak na pierwsze wersje. Z wyglądu jest to czysty ICS ale ma drobne poprawki m in (za)je(dwa)bisty pasek statusu

Wszystkie składowe systemy działają, jest to dobra okazja do przekonania się, jak Jelly Bean sprawuje się na Defy. DO ROM-u trzeba dograć Aplikacje Googla jeśli chcecie mieć np. Google Play. ROM jest co jakiś czas aktualizowany. Miłego użytkowania!

Wymagania:
-root
-recovery (clockworkmod)

Instalacja:
1. Pobieramy najnowszą wersję CM10 i umieszczamy paczkę na karcie SD.
2. Resetujemy telefon do Recovery (gdy pojawi się niebieska dioda klikamy przycisk zmniejszenia głośności, wybieramy Recovery-->Stable Recovery) i powinniśmy ujrzeć ClockworkMod Recovery
3. Wyłączamy weryfikację sygnatur, udajemy się do opcji install zip from sdcard → toggle signature verification. Powinniśmy otrzymać komunikat Signature Check: Disabled.
4. Wykonujemy tzw. full wipe (Wybieramy opcję wipe data/factory reset i zatwierdzamy przez Yes. Powtarzamy czynność dla wipe cache partition oraz advanced → wipe dalvik cache)
5. Przechodzimy do instalacji nowego systemu. W tym celu wybieramy opcję install zip from sdcard → chose zip from sdcard. Wybieramy plik .zip pobranego ICS-a.
6. Kończymy resetując telefon przez reboot system now.
7. Rozpoczynamy przygodę z Androidem 4.1.1
Oczywiście po tych operacjach dane znajdujące się na telefonie dostaną usunięte (karta pamięci nie a co za tym idzie można zrobić sobie kopię zapasową)

ROM Defy i Defy+:
Kod:
http://quarx2k.ru/cm10-2ndboot-nightly-defy(+)/

Gapps:
Kod:
http://quarx2k.ru/gapps-jb-20120726-minimal.zip
A tu ROM z coustom kernelem Quarxa, dzięki, któremu będzie jeden ROM na zieloną i czerwoną soczewkę i na obu będzie działał aparat:
Kod:
http://quarx2k.ru/cm10-2ndboot-nightly-defy(+)/

Oryginalny post:
Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1768702

Załączone pliki Miniatury

Tam, na górze jest taki przycisk

Odpowiedz Google Chrome Windows 7
Wygląda fajnie, działa dość szybko, niemniej nie radzi sobie z mechanizmem syntezy mowy svox, jak dla mnie niezbędnym.
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz Opera Linux
A ja mam pytanko Smile czy jest szybszy od CM9 Fuzz'a ??
Odpowiedz Firefox Windows 7
Można powiedzieć, że porównywalny. Nic prostszego, niż samemu przetestować Wink
Odpowiedz Opera Linux
Epsylon też wypuścił CM-a10 na Defy/+ ale jest to prawie taki sam ROM ja Quarxa, chcecie to poszukajcie w googlu.

Jak na razie chyba nie warto, system zdrowo muli na Defy po kilku godzinach pracy oraz wywala się na oprogramowaniu do syntezy mowy, więc może i nie tylko na tym Smile
Odpowiedz Internet Explorer Windows 7
To ja nie wiem co z moim fonem ale u mnie śmiga lepiej niż ten ics od FuZZ-a tylko ma jeszcze parę bugów ale ogólnie ja go używam na co dzień

Widocznie żyłuje sprzęt i jeśli pozostaniesz przy standardzie, to masz lepsze odczucia, dla mnie niestety nieakceptowalny ze względu na częste i uporczywe przycinki. Niemniej zamysł fajny, a po dopracowaniu może być całkiem ciekawy. Smile
Odpowiedz Internet Explorer Windows 7
A ja mam takie pytanie: Czy jest jakaś opcja, żeby po Polsku było? Big Grin
coś tam z anglika rozumiem, ale w takich sprawach wolałbym się czuć pewnie, czyli język polski. Smile
przecie cyanogenmod ma polaka... nawet na screenach widac...
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości