[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
przyciski działają tylko raz

Przyciski działają tylko raz
Witam.

Mam następujący problem. Po wymianie obudowy i dotyku w omnii przestały mi działać przyciski, a może dokładniej, gdy telefon się włączy to każdy z głównych przycisków (oprócz POWER, który działa zawsze) działa tylko raz. Jeżeli nacisnę na przykład przycisk odbierania połączeń wyskakuje menu Phone i już żaden przycisk nie działa ani razu więcej do czasu kolejnego resetu. Dodatkowo jeżeli nacisnę jakikolwiek przycisk boczny, które w ogóle nie działają (oprócz głośności) to główne też przestają działać.

Przy przycisku power miga czasami fioletowa lampka do czasu kiedy nacisnę jakiś przycisk. Przy trybie oszczędzania energii nie miga.

Ciekawą rzeczą jest to, że przyciski działają po wyłączeniu ekranu jednorazowym naciśnięciem przycisku POWER czyli przejścia w tryb oszczędzania energii ale oczywiście jednorazowo czyli tylko raz mogę nacisnąć i później przestają do czasu powtórzenia procesu.

Przyciski główne działają przy wybudzaniu. Przyciski głośności powodują pojawienie się menu głośności i działają za każdym razem ale niestety nie powodują zmiany ustawień głośności, pokazuje się tylko panel.

Rom najnowszy ryrzego. Trochę zagmatwałem ale myślę, że zrozumiecie.

Gdzie jest przyczyna takiego dziwnego zachowania? Czy konieczny będzie HR?

Pozdrawiam.

Edit::
Sprawdziłem dokładnie i wszystkie przyciski działają po wybudzeniu, nawet te boczne, oczywiście tylko raz :E
Wydaje mi się, że HR będzie potrzebny albo nawet wgranie od nowa romu.
Odpowiedz
nie stawiałbym tu na SW, bardziej usterka HW (zwarcie na którymś klawiszu... nie dociśnięta któraś złącza na pcb etc...)
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Ale klawisze znowu działają po wybudzeniu, gdyby to była usterka HW to działałby raz na reset.
Nowy ROM i zrobiony HR. Przyciski nadal nie działają poprawnie. Nie mam już pomysłów, raczej wątpie żeby przyciski boczne robiły zwarcie nawet na tych głównych.
OK, udało mi się. Dla wszystkich, którzy mają ten problem - to przycisk aparatu lub głośności źle zamocowany to powoduje.
Odpowiedz
aż sie wyrywa.... 'a nie mówiłem' Big Grin
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości