W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
prośba o roma

Prośba o roma
Witam

Czy któraś z osób gotujących nie miała by ochoty ugotować rom z Sense 2.5.x ale na starszym windowsie 6.1 ? Moją prośbe motywuje tym że wm61 jest szybszy - w niektórych wypadkach nawet o 50%(szczególnie jeżeli chodzi o grafikę) i przede wszystkim nie ma w nim wycieków pamięci. Przy moim profilu użytkowania rom z WM6.5.x starcza mi ledwo na kilkanaście godzin. Dla przykładu, wczoraj o 16, przed wyjściem z pracy resetowałem fona a dziś rano o 8 system już mi ubijał TCPMP z podowu braku ramu. Na WM6.1 taka sytuacja nigdy się nie zdarzała, fon resetował się raz na tydzień z powodu automatycznego backupu. No i na WM6.1 jest więcej wolnego ramu dla systemu i aplikacji
Sumując: Sense z WM6.1 będzie działać szybciej, nie będzie wycieków pamięci i będzie wiecej ramu dla aplikacji. Same korzyści, żadnych minusów.
Jest rom KC
Kod:
http://www.modaco.com/content/i8000-omnia-ii-gsm-rom-discussion/297805/rom-wm-6-1-ij3-htc-sense-2-1-lite-rom-with-bt-voice-dialing-thai-eng/
ale ma kilka irytujących niedoróbek. Np zmiana układu klawiatury z QWERTY na cokolwiek innego powoduje że po resecie system już nie wstaje i pozostaje tylko hard reset. Trzeba jeszcze do niego dogrywać album fix i kilka innych rzeczy by np uruchomić obsługe MMSów.
Wiec prosze naszych kucharzy o idealny rom z WM6.1 i Sense 2.5.x
Odpowiedz
Hehe raczej ciężko będzie uprosić kogokolwiek o taki rom. 6.1 to już po woli przechodzi do lamusa i nikt nie chce się w niego bawić. 6.5 zwłaszcza z dolną belką jest ładniejszy, lepiej przystosowany do obsługi palcem i jeszcze kilka innych opcji...
Odpowiedz
Jeden z nim problem to taki że nie nadaje się zbytnio do użycia. Resety co kilkanaście godzin to nie jest ideał pracy z telefonem. Jestem bardzo zdziwiony popularnością WM65x. Owszem, wygląda to to ładnie, ale nie nadaje się do użytku. Dla mnie wycieki pamięci wymuszające reset co kilkanascie godzin przekreslają ten system na starcie. M$ odwalił straszliwą tandete wypuszczajac system który przy normalnym użytkowaniu nie jest wstanie działać nawet 7 dni. A samsung jeszcze sprofanował zwłoki wymuszając zamykanie aplikacji gdy ramu spadnie poniżej 20-30MB.
Spójrzcie na pdaclub co się dzieje w wątku o romie Mirka. Widać że ludzie chcą porządny rom z WM6.1, coś na czym telefon będzie działać bez resetu przez tygodnie...
Tak wiem... są tacy którym Omnia leży na półce nie dotykana i wytrzymuje nawet 7 dni bez resetuWink))
A co do obsługi palcem... Używałem Omni i900 z Wm61 palcem, rysik stosowałem tylko do kalibracji ekranu po wgraniu nowego romu. Tym bardziej i8000 mozna używać bez rysika z WM61.
Odpowiedz
Nie wiem czy sense da się spolszczyć, ale angielski ROM niezły znalazłem ostatnio
Kod:
http://www.modaco.com/content/i8000-omnia-ii-gsm-rom-discussion/304094/rom-sinans-i8000-jf5-wm6-1-ultralite-rom-discontinued/
, nie testowałem, ale podawanymi wynikami wyróżniał się na tle innych.
Co lepiej link był tu :
Kod:
http://www.modaco.com/content-page/316274/cab-manila-sense-2-5-20182114-0/page/20/
, koleś używał tego z nowym sense 2018.... i miał wciąż 86mb ramu
Odpowiedz
Testowałem ten rom. Akurat język polski nie jest mi do niczego potrzebny w romieWink
Ale nie znalazłem wtedy caba z Sense który by się instalował na tym romie(po dograniu całej masy niezbędnych rzeczy). Jak moja Omnia wróci z czyszczenia to powalcze dalej bo już są inne caby z Sense.
Odpowiedz
Sry za te linki, późno już było...
Jak wrażenia z tego ROMu?
z ciekawostek to miałem ostatnio zainstalowany ROM barrfind 2.7 z Sense na JG5 - czyli tylko 6.5. JG5, podobno, lepiej zarządza RAMem. Po wyłączeniu Samsung dialera, po SR miałem 77mb RAMu, po 3 dniach (!!) intensywnego używania (AM, Opera, ściąganie, gry, instalowanie, zabawy Sense) wciąż miałem 54-57 stabilnego Ramu.
No ale to tylko 6.5...
Odpowiedz
(08-20-2010, 08:34 AM)Adramel napisał(a): ... Resety co kilkanaście godzin to nie jest ideał pracy z telefonem. Jestem bardzo zdziwiony popularnością WM65x. Owszem, wygląda to to ładnie, ale nie nadaje się do użytku. Dla mnie wycieki pamięci wymuszające reset co kilkanascie godzin przekreslają ten system na starcie.....

przepraszam bardzo ale chyba mamy inne urządzenia... Odkąd mam O2 cały czas lece na 6.5.3 i resetuje PDA tylko po instalacji jakiś nowych aplikacji (wymuszonych przez system)tudzież po flashu. Obecnie jadę, od wczoraj, na testowym ostatnim wypieku Ryrzego (normal). Po sr jest ok 80 MB. Od wczoraj jak zainstalowałem mam w tej chwili 62 MB. Cały dzień czytam książkę, sprawdzam pocztę a w tle lecą 3 duże procesy (galarm,audiorecorder resco i elecont weather) Jakoś nic się nie muli, nic nie zawiesza i nie restartuje... poniżej 62 jeszcze nie spadło...
Odpowiedz
no to ja mam takie samo urządzenie jak lupus + do tego urzywam WM6.5.3 z Sense a to dopiero obciąża ... spada mi do ok 40MB ale to przez Sense
Jeżeli pomogłem lub jesteś zadowolony z mojej pracy kliknij  

** Podstawy gotowania na i8000 [Win7x86] **

Odpowiedz
(08-26-2010, 06:58 PM)Kefu napisał(a): no to ja mam takie samo urządzenie jak lupus + do tego urzywam WM6.5.3 z Sense a to dopiero obciąża ... spada mi do ok 40MB ale to przez Sense
wcześniej cały czas miałem wgranego Twojego Kefu_JE1_v1.6.1 i też świetnie się sprawował. Nigdy - powtarzam - nigdy nie miałem resetu ze względu na zbyt małą ilość pamięci, a na urlopie dożynałem PDA na maxa
Odpowiedz
Oczywiście, a wszystkie opowieści o memory leak na i8000 i WM65x to urban legends. Poużywajcie trochę Opery, posłuchajcie muzyki wTCPMP lub CP, gaście ekran przez S2U2 i wtedy proszę o informacje ile po dobie macie wolnego ramu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości