W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 25 głosów - średnia: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
problem z szybkim rozładowywaniem baterii po romowaniu

Problem z szybkim rozładowywaniem baterii po romowaniu
Na XDA znalazłem patent na szybkie rozładowywanie po zmianie romu.
Gdy w grałem rom system trzymał jeden dzień, zdziwiony zacząłem grzebać.
Okazało się że jest jakiś dylemat z plikiem:

/data/data/com.android.providers.telephony/databases/nwk_info.db

Usunąłem i patent działa drugi dzień.
Niekiedy jest jeszcze drugi plik:

/system/csc/nwk_info.db

U mnie go niebyło niestety. Na chwilę obecną działa wszystko.Wink

Uwaga patent niestety nie dziowa.
zostawiam otwarty do rozwiązania.Wink
.

Odpowiedz Safari Linux
oo to ile Ci trzyma bateria na SGS2? myslalem ze 24h to max dla niego przy takim normalnym uzytkowaniu.
Odpowiedz Internet Explorer Windows 7
(05-19-2011, 08:59 PM)Artii napisał(a): oo to ile Ci trzyma bateria na SGS2? myslalem ze 24h to max dla niego przy takim normalnym uzytkowaniu.

Trzyma około 2 dniówek.
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
(05-20-2011, 04:09 PM)XTeK1 napisał(a):
(05-19-2011, 08:59 PM)Artii napisał(a): oo to ile Ci trzyma bateria na SGS2? myslalem ze 24h to max dla niego przy takim normalnym uzytkowaniu.

Trzyma około 2 dniówek.

to tak samo jak w jedynce Big Grin

(05-19-2011, 03:48 PM)XTeK1 napisał(a): Na XDA znalazłem patent na szybkie rozładowywanie po zmianie romu.
Gdy w grałem rom system trzymał jeden dzień, zdziwiony zacząłem grzebać.
Okazało się że jest jakiś dylemat z plikiem:

/data/data/com.android.providers.telephony/databases/nwk_info.db

Usunąłem i patent działa drugi dzień.
Niekiedy jest jeszcze drugi plik:

/system/csc/nwk_info.db

U mnie go niebyło niestety. Na chwilę obecną działa wszystko.Wink

ciekawe czy w jedynce sa podobne pliki odpowiadajace czemus takiemu Big Grin jak w SGS2
Odpowiedz Internet Explorer Windows 7
Niestety patent nie działa. testowałem i niestety nadal lipa.
może ktoś dojdzie co jest nie teges.
Temat zostawiam więc otwarty.Wink
.

Odpowiedz Safari Linux
Witam! Od 2 dni ma problem bateria pada po kilku godzinach, telefon widzi podlaczone USB tylko raz, po wylaczeniu telefonu wyswietla sie symbol bateri ktora sie laduje i na przemian wyswietla sie zolty trojkat ostrzegawczy z wykrzyknikiem i ikonka termometru. Wie moze ktos co to znaczy , czy bateria jest do shit-u Smile mam telefon dopiero 3 miesiace.
Po naladowaniu i odlaczeniu ladowarki nie znika ikonka naladowania bateri po wylaczniu i wlaczeniu fona bateria ma 80%
i za kazdym wlaczenieum i wylaczeniem % leca w dól rozebralem go i przeczysiclem w gniezdzie usb nic nie ma. Zwarcia tez nie ma. Wersja andka 2.3.4
Odpowiedz Opera Linux
Fullwipe.

Odpowiedz Opera Windows 7
Pozostal serwis Sad reset do fabryki nic nie dal telefon co chwile wywala komunikat ze jest za wysokie napiecie i ladowanie wstrzymane, a nie jest podlaczony do ladowarki poz tym caly czas widzi jakby podlaczony kabel USB, wyglada na to ze padl procek ladowania i poszlo na ladowarke albo na odwrot Smile szukalem info na necie i kazuje sie ze to nie pojedynczy przypadek i ze ok 20% SGS2 ma ten problem, przegrzewania sie podczas ladowania. nie bylo by to moze i wielkim problemem bo fon jako tako dziala gdyby nie te info ktore wlacza co chwile ekran i rozladowuje baterie. Symbol bateri miga jako pełna, a na blokadzie pokazuje ze jest ladowana i procenty maleja z biegiem czasu. Andek 4.0.3

Postanowilem dociec problemu Smile i jest on banalny ale wymaga serwisowania najprawdopodobniej uszkodzil sie modul USB podejzewam bufor na liniach danych bo niczego innego nie widze na nie mam dostepu do schematu elektrycznego wiec nie moge okreslic jak jest zbudowany ten modol ale wina jest w tej malej plytce, gdyz odlaczajac ja od plyty glownej telefonu po uruchomieniu telefon dziala normalnie zadnych komunikatow, bateria w pozadku czyscilem spirytusem gniazdo usb i elemety na plytce modulu podejzewajac ze moze nazbieral sie brud ktory zawilgl i powoduje jakies zwarcie przy probie naladowania bateri problem znow powraca ale odlaczenie modulu i reset fona przywraca go do funkcjonowania , wyczyscilem modul spirytusem 2 raz ale obficiej Smile zresetowalem fona i laduje czekam az sie naladuje bateria i dam info czy po odlaczeniu ladowarki modul USB zarejestruje odlaczenie wtyczki ! Jesli nie to pomoc moze tylko serwis albo kupienie plytki modulu USB do przeszczepu.

Bateria naladowana i sytuacja wyglada nastepujaco, po dolaczeniu ladowarki bez zmian ladowanie w toku info o zbyt wysokim napieciu i przerwanie ladowania odlaczenie tasiemki modulu USB Smile telefon wraca do normy dziala jak powinien , podlaczenie tasiemki telefon przechodzi w tryb ladowania mimo ze nie jest podlaczony do ladowarki i historia sie powtarza, obecnie sprawdzam stan zuzycia bateri w czuwaniu bez podlaczania tasiemki modulu USB jesli bedzie w normie czyli jakies 2 dni bez dotykania telefonu pozostaje wymiana calego modulu USB z tasiemka. Musze znalezc serwisowke do SGS2 bo na fomum link nie dziala przegladarka zglasza blad zastanawiam sie nad malym 6 pinowym chipem na tej plytce podejzewam ze moze to byc podwojna dioda zenera zabezpieczajaca linie danych USB na 3,3V gdyby przypadkiem poszlo zwarcie i 5V na linie danych, jesli to diody zenera i sa uszkodzone moga zwierac do masy linie danych i telefon zglasza uzycie USB. Jelsi ktos ma podobny problem z bateria i ma odwage rozebrac fona by sprawdzic czy odlacznie tasiemki USB usowa problem, bylo by porownanie czy to jest defekt jednostkowy czy slaba strona SGS2 i pozostali mogli by rozwiazac swoj problem i nie kombinowac z resetami i flashowaniem ktore niczego nie zmieni.

Zorientuje sie czy gwarancja obejmie naprawe mojego telefonu z takim defektem jesli nie jaki bedzie koszt poza gwarancja, alternatywa jest zakupienie na ebay calego modulu za ok 23zl.
Odpowiedz Opera Linux
Chwilowo mnie nie ma więc linka nie odświeże.
Co do problemy to cieszy że znalazłeś winowajcę i raczej jeżeli taki jest koszt to bym sam naprawił i starał się bez uszkodzeń mechanicznych co by gwarancji nie stracić.Wink
.

Odpowiedz Opera Linux
Smile Pelen sukces Smile telefon nie zostal przyjety przez samsunga na gwarancji ze wzgledu na to ze nie mogli potwierdzic zakupu telefonu w angli a ze kupilem przez allegro to tez nie mam zadnej faktyury ze sklepu, no ale to juz inny sparawa , powiedzieli mi ze naprawa kosztuje ok 100zl Smile wiec odmowilem bo czekam na tasiemke z portem usb z chin Smile (orginal) no ale jako ze tasiemka przyjdzie za jakies 12 do 30 dni nie usiedzialem i musialem pogrzebac w fonie z a ze gwarancji mi nie uznaja to bez wyzutow sumienia zabralem sie za lutownice Smile zeby bylo wygodniej wymontowalem modul USB z telefonu. Usunolem lutownica na gorace powietrze maluttki chip 6 nozkowy na krawedzi plytki przy samej tasmie jako ze jest za 2 rezystorami na szynie danych USB, okazalo sie ze bez niego modul dziala tak jakby ladowalrka byla podlaczona wiec postanowilem go wlutowac z powrotem ( ktroche klopotliwe z uwagi na to ze ukladzik ma 2,5x2,5mm i prawie nie widoczne pola lutownicze i przy braku mikroskopu nie bylem pewien czy wlutowalem go poproawnie czy na odwrot ) i ku mojemu zdziwieniu po podlaczeniu tasiemkki do telefonu laduje poprawnie i po odlaczeniu natychmiast reaguje wskazuajc odlaczenie ladowarki Smile proces ladowania przebiega normalnie pozostalo tylko sprawdzic czy dziala poprawnie transfer danych przez USB ale to po zlozeniu telefonu.

Podejzewam 2 przyczyny takiej usterki :
1. Zimny lut ktory mogl puscic przy wygieciu plytki przy podlaczonej ladowarce, naprezenia sa dosc duze a plytka bardzo gietka.
2. Smile prawdopodobienstow przedostania sie odrobiy wody przez gnizado usb Smile byly sniezyce nagle zmiany temepretur przy duzej wilgotnosci Smile, 80 % przypadkow opisanych na forach ma ten defekt po zamoczniu wtyczki czy gniazda usb. Woda znajdujaca sie pod tym chipem jest uwieziona i mogla powodwac zwarcie wygrzanie plytki moglo usunac przyczyne zwarcia.

Koszt naprawy : dla umiejetnych 0zl , satysfakcja z poswieconego czasu BEZCENNE Smile za te 100 kupie sobie baterie 2000mAh.

Ma ktos schemat elektryczny? galaxy S2 chce sie dowiedziec co to za uklad ktory jest odpowiedzialny za ten balagan.
Odpowiedz Opera Linux

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości