W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 29 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
problem z pamięcią gotowany rom a serwis gwarancyjny

Problem z pamięcią, gotowany ROM, a serwis gwarancyjny
Witam,
jestem szczęśliwym posiadaczem Omnii 16GB. Dnia wczorajszego zauważyłem, że w moim telefonie zniknęła wbudowana pamięć. Nie wykrywa jej ani telefon, ani komputer niezależnie w którym trybie podłączam (Active Sync czy Mass storage). Programy typu NueROM tez nie dają sobie z tym rady, po prostu pamięci brak. HResety też robione, niestety bez skutku.
Podejrzewam, że poleciała kostka pamięci co w 16GB Omniach się to zdarza dość często (wyczytane na forach anglojęzycznych).
Problem pojawił się po włączeniu CorePlayera i załączeniu MP3 na całą noc, słuchawki miałem w uszach i rano telefon po prostu był wyłączony - rozładowany, być może odczyt w momencie rozładowania się baterii załatwił mi kostkę...

Myślę o wysłaniu telefonu do serwisu gwarancyjnego, jednak pojawia się kolejny problem.
Wgrany jest gotowany ROM od Ryżego wraz w PUJA1. Nie wiem jak mogą podejść do tego serwisanci skoro padła prawdopodobnie kostka, która raczej z romem wspólnego nic nie ma.

Chciałbym się dowiedzieć, czy jak wsadzę 2GB kartę microSD to czy będzie możliwość przywrócenia oryginalnego softu z Omnii na czas naprawy serwisowej?

Jeśli tak to czy trzeba coś zmieniać, czy trzeba mieszać coś w systemie i czy jest większe ryzyko uwalenia telefonu niż wgrywanie z internal memory.

A może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co do reanimacji moich 16GIGA??
Wlocek.pl - Włocławski Portal Internetowy
Łomnia 16GB + 8GB SDHC, Rom 23563 M2D 2.0 + PUJA1
Odpowiedz
wgraj czysty ROM taki jaki był oryginalnie z tego co widzę to Orange tu masz linki: http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=28
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Rom był z Plusa to raz, a dwa czy mogę zmienić ROM mając tylko dostępna pamięć z karty microSD (8GB)? Nie mam w ogóle pamięci 16GB, nie można się do niej dostać, nie mam jej w ogóle w żadnym spisie, żadnym programie.
Wygląda to tak jak bym wylutował kostkę całą.

A tak w ogóle, Bossie Ryrzy, żadnej koncepcje na domowej roboty jakąś reanimacje??
Odpowiedz
gdzie ja wyczytałem to orange to nie wiem, nieważne... po co ci wogole karta pamięci czy tam pam wew do wgrania ROMu ? to nie jest htc żeby z karty pamięci zmieniać ROM.

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
(06-14-2010, 10:24 AM)Ryrzy napisał(a): gdzie ja wyczytałem to orange to nie wiem, nieważne... po co ci wogole karta pamięci czy tam pam wew do wgrania ROMu ? to nie jest htc żeby z karty pamięci zmieniać ROM.

Oj nie czytamy tego co napisałem ....
Napisałem że moja wewnętrzna pamięć uległa uszkodzeniu, chcę wsadzić zewnętrzna kartę pamięci microSD i skorzystać z niej aby wgrać oryginalny rom by oddać telefon do serwisu.

Wewnętrzna pamięć jest potrzebna do zmiany romu, a jak jej nie mam, to gdzie będą zapisane pliki romu??

Stad pytanie, czy można zamiennie użyć karty SD zamiast wewnętrznego romu??
Odpowiedz
oj nie rozumiemy co ja pisze... NIE JEST POTRZEBNA PAMIĘĆ WEW 8/16GB !!! To niezależna kość pamięci wykorzystywana tylko i wyłącznie na nasze pliki !!!!

Wgrywaj ten ROM normalnie i zanieś tel na gwar.

Odpowiedz
(06-14-2010, 10:53 AM)Ryrzy napisał(a): oj nie rozumiemy co ja pisze... NIE JEST POTRZEBNA PAMIĘĆ WEW 8/16GB !!! To niezależna kość pamięci wykorzystywana tylko i wyłącznie na nasze pliki !!!!

Wgrywaj ten ROM normalnie i zanieś tel na gwar.

Szacun dla Ciebie heh Wink
No dobra, teraz zrozumiałem co i jak.

Zabieram się do wgrywania.

Dzięki za informację...

A powiedz mi proszę hasło do tego romu: i900CXID2 - Download - Dzięki An-J
Chciał nie chciał woła mi hasła.
Odpowiedz
nie znam Smile sprawdź eomnia.pl albo eomnia.net jak nie wejdzie wgraj ten starszy Smile

Odpowiedz
Mam to samo co Ty, również nie mam pamięci. Ogólnie mi to nie przeszkadza, ale mam taki problem, że telefon mi się przynajmniej raz dziennie sam wyłącza i nie wiem czy to dlatego. dodam, że baterie wymieniłem a nową i jest to samo. Ile zapłaciłes w serwisie?
Odpowiedz
Jeśli oddał na gwarancję, a taki miał zamiar, to nic nie zapłacił...
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości