[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 1.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
problem z ekranem hd2

Problem z ekranem HD2
Witam. Kilka dni temu zauważyłem pewną anomalie w działaniu mojego ekraniku w HD2. Posiadam go już ok poł roku. Kupiłem używany - i jak przypuszczam - po wymianie ekranu.
Do rzeczy. Od kilku dni zaważyłem ze podczas wybudzania telefonu z uśpienia (naciśniecie np jakiegos klawisza), w momencie zapalania się ekraniku - pokazuje sie na nim różowa pionowa kreska, czasem wyświetli sie na ulamek sekundy, czasem na dluzej. Ale w momencie odpalenie sie całkowicie ekraniku - znika. sprawdziłem czy podczas uruchamiania telefonu od zera pojawia sie ta sama kreska - otóż nie! Podczas uruchamiania systemu, od zera, nie pojawia sie kreska, a podczas wybudzania systemu tak... Czy to wina romu, czy raczej poluzowana jakaś tasiemka?! Macie jakieś propozycje? (Rom to jak dobrze pamietam Android Imilki 0.7... wersja 2.3.3 z Sence)

Kolejny problem, to taki, iż owa pionowa kreska spowodowała u mnie martwi piksel (kolor niebieski)... Bad piksel jest (jak dobrze patrze, dokładnie na osi pojawiania sie tejże kreski. Czy istnieje jakas realna możliwość odblokowania tego piksela? Widac go tylko na czarnym i szarym tle, ale mimo to irytuje strasznie ;/

i mam jeszcze jedno takie pytanie do posiadaczy HD2. Czy u was czasem tez dotyk przykleja się do ekranika? Często mam tak ze wyciągając telefon z kieszeni, dostrzegam na środku ekranu jakby plamkę - jakby dotyk przyklejał sie do ekranu... czasem odskoczy z kliknięciem, a czasem trzeba "mu pomóc". można to zaobserwować naciskając z lekka siła na ekranik dwoma palcami blisko środka... miałem kiedyś inny hd2 w rekach - i właściwie robił to samo - ale tam tez był wymieniany ekran... Tez tak macie?
Odpowiedz
Moim zdaniem ktoś niedoświadczony to wymieniał i najpewniej użył nieoryginalnych części. Bad pixel ckiężko będzie obudzić, są jakieś programy zapalające odpowiednio ekran ale ich działanie pozostawia wiele do życzenia.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
mozliwe ze nie sa oryginalne - ale to by dopiero po poł roku wyszło? A co z tym wgniataniem sie ekraniku?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości