W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 2.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
problem z baterią w htc sensation

Problem z baterią w HTC Sensation
Witam. Bliska mi osoba ma w swoim posiadaniu HTC Sensation (~ 2 lata albo i więcej). Od pewnego czasu występują widoczne problemy z baterią. Problem występuje zarówno podczas ładowania baterii (np. telefon był ładowany całą noc, a rano pisało, że stopień naładowania wynosi 96%, po czym za kilkanaście minut bateria osiągnęła oczekiwane 100% naładowania), jak i podczas normalnego używania telefonu. Nierzadko procenty baterii "skaczą" o kilka/naście procent w bardzo krótkich odstępach czasowych. Zmiana romu na inny (także custom'owy) nie przynosi żadnych rezultatów.

Wydaje mi sie, że problem leży po stronie wyeksploatowanej baterii. Zastanawiamy się nad zakupem nowej, aczkolwiek musi być oryginalna - chińskie dziadostwa nie wchodzą w grę. Słyszałem, że istnieje możliwość włożenia do Sensation baterii od EVO 3D.

Zapewne pozostaje zakup na allegro (?).

Czy spotkaliście się już z czymś takim ? Macie jakieś trafne sugestie ?

Pozdrawiam.
Samsung Galaxy Note II White
Odpowiedz
Zrób wipe baterii w recovery a jeśli to nie pomoże to zmień kernel.
Potem myśl o baterii.
Druga opcja to zrobić kopie zapasową romu i wgrać sztoka do testu zachowania.
Bateria jeżeli by szybko padała to raczej umiera.
.

Odpowiedz
Myślę, że kernel na pewno nie jest przyczyną - telefon ma wgrane to samo oprogramowanie od kilku dobrych miesięcy, także to nie to. Wipe baterii dobry pomysł, na pewno zrobię. Myśłę, że stockowy rom nic nie pomoże. Niestety, zapewne bateria umiera... Sad
Odpowiedz
Fixowanie nie jest oznaką umierania bateerii a właśnie błędem kernaela zazwyczaj.
Miałem kernele które niekiedy były przez długi czas oki a potem dziwnie mi baterie wskazywały.
Możesz zrobić test, nie zaszkodzi.
.

Odpowiedz
Niestety, fix baterii poprzez recovery, nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Pozostaje zatem zakup nowej baterii. Polecanie baterie jakiejś konkretnej firmy ? Na Allegro można znaleźć m.in. takie (piszą, że oryginalne):

Bateria 1

Bateria 2
Odpowiedz
zrób jeszcze tak, wgraj stockowego roma i kernelka i przejdz ze 2 cykle rozladowania/ ladowania na nim... w evo mi to pomoglo jak na customach bateria fixowala. na stocku pozadnie sie naladowala
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Wgrywanie stocka wiąże się jednak z tym, że musiałbym kombinować z romami i tym wszystkim na nowo... A gdybym tak wgrał innego customa z innym kernelem (jest możliwośc wyboru przy instalacji) ?
Odpowiedz
chyba lepiej wgrac rom niz wydac kase na baterie co moze nic nie zmienic :-) mozesz tez spróbować samego wipe systemu bez stocka.
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Pisałem o tym aby zrobić podobnie, niestety uparty na tego customa a bakapa można zrobić i zobaczyć.Wink
Bateria i bateria a potem będzie, niepotrzebnie kupiłem bo efekt ten sam.
Ja przechodziłem podobne zachowanie ale fon inny więc nie podam 100% że to.
.

Odpowiedz
Panowie, przeflashowałem telefon, aczkolwiek problem z baterią nie ustąpił. Pomyślałem, że sprawdzę, czy nie jest spuchnięta. Okazało się, że jest(!) - nie bardzo, ale jednak... Czy istnieje ryzyko, że taka bateria może np. wybuchnąć? Wg. mnie wszystko może się zdarzyć. Pozostaje zatem zakup nowej baterii - jaką polecacie ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości