W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 2.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
pomiar szybkości łącza internetowego szukam aplikacji na i900 omnia

Pomiar szybkości łącza internetowego - szukam aplikacji na I900 Omnia
Witam.
Szukam aplikacji na I900 Omnia za pomocą której po podłączeniu przez Wi-Fi z routerem lub hotspotem będzie można sprawdzić parametry sieci, określić dokładnie prędkość łącza internetowego punktu dostępu z którym jesteśmy połączeni.
Pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Sprawdź sobie tą stronkę działa na 100%.

www.mobilespeedtest.com/
Telefon: SGH-i900 Omnia
Rom: Test i900SAID2/21054M by Ryrzy
RadioRom: i900PUJA1
Udało mi się tobie pomóc?
Kliknij [Obrazek: thumbsup.gif], to nic nie kosztujeWink
Odpowiedz Opera Windows 7
Witam
Faktycznie działa tylko, pokazało masakrycznie niską wartość mojego łącza (mam 2 mega neostrada) a pokazało 150 KB/s Sad .
Tylko tak na prawdę szukam APLIKACJI na Omnię a nie linku on-line do testu prędkości łącza.
(03-28-2010, 08:07 PM)SILVER napisał(a): Witam
Faktycznie działa tylko, pokazało masakrycznie niską wartość mojego łącza (mam 2 mega neostrada) a pokazało 150 KB/s Sad .
Tylko tak na prawdę szukam APLIKACJI na Omnię a nie linku on-line do testu prędkości łącza.

Weź pod uwagę że to raczej do testowania łączy operatora a nie WiFi.
Wydaje mi się że super prędkości nie osiągniesz na omni, to tylko telefon a prędkość 150 KB/s wydaje mi się dobrym wynikiem.

Poza tym na 2 mb neo na pc osiągniesz wynik koło 250 kb/s wiec 100 kb mniej nie jest źle.
Hmm... dziwne. Mam łącze przez kablówkę 8MB, stronka na Omnii przez wifi wykazała 359kbps...

Edit\\ HSDPA w Playu 325kbps... Dziwna jakaś ta stronka...
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
(03-28-2010, 10:00 PM)grubyxxx napisał(a):

Wydaje mi się że super prędkości nie osiągniesz na omni, to tylko telefon a prędkość 150 KB/s wydaje mi się dobrym wynikiem.

Poza tym na 2 mb neo na pc osiągniesz wynik koło 250 kb/s wiec 100 kb mniej nie jest źle.

Witam
Tylko ja sprawdzałem ten link z poziomu PC a NIE z Omni.
Znalazłem aplikację Sniffer, tylko nie działa ona poprawnie na mojej Omni, powinno pokazywać (między innymi prędkość łącza z którym jestem połączony, a nie pokazuje, pozostałe parametry sieci są dla mnie mniej istotne, interesuje mnie TYLKO prędkość łącza do którego jestem w danym momencie podłączony)
Zatem ponawiam, czy jest aplikacja która pokaże w/w parametry łącza na Omni po wi-fi ?

Ps.: tak na marginesie, zna ktoś stronę/link do sprawdzenia szybkości łącza internetowego z poziomu PC, która pokazuje faktyczną wartość, ponieważ dotychczas testowane pokazują różne i z reguły MOCNO zaniżone wartości (w porównaniu do tego co gwarantuje mój operator "neostrada 2 Mb).
Kod:
forum.xda-developers.com/showthread.php?t=376954
Odpowiedz Opera
(03-28-2010, 11:12 PM)SILVER napisał(a): Ps.: tak na marginesie, zna ktoś stronę/link do sprawdzenia szybkości łącza internetowego z poziomu PC, która pokazuje faktyczną wartość, ponieważ dotychczas testowane pokazują różne i z reguły MOCNO zaniżone wartości (w porównaniu do tego co gwarantuje mój operator "neostrada 2 Mb).

Z poziomu pc proponuje użyć SpeedTest.net albo DSL.cz.
łącze 8MBit

plik 100kb
Omnia 1 - 313 kbps
Omnia 2 - 356 kbps

plik 500kb
Omnia 1 - 666 kbps
Omnia 2 - 955 kbps

plik 1MB
Omnia 1 - 1042 kbps
Omnia 2 - 1003 kbps

plik 2MB
Omnia 1 - 826 kbps
Omnia 2 - nie konczy testu Smile ta sama opera 10 a zostaje mi na blank page Tongue

Jednakże na o2 przyznam bez bicia chodzi wifi dużo lepiej i szybciej.... także ten test niezbyt odzwierciedla realia...
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
(03-28-2010, 11:12 PM)SILVER napisał(a):
(03-28-2010, 10:00 PM)grubyxxx napisał(a):

Witam
Tylko ja sprawdzałem ten link z poziomu PC a NIE z Omni.
Znalazłem aplikację Sniffer, tylko nie działa ona poprawnie na mojej Omni, powinno pokazywać (między innymi prędkość łącza z którym jestem połączony, a nie pokazuje, pozostałe parametry sieci są dla mnie mniej istotne, interesuje mnie TYLKO prędkość łącza do którego jestem w danym momencie podłączony)
Zatem ponawiam, czy jest aplikacja która pokaże w/w parametry łącza na Omni po wi-fi ?

Ps.: tak na marginesie, zna ktoś stronę/link do sprawdzenia szybkości łącza internetowego z poziomu PC, która pokazuje faktyczną wartość, ponieważ dotychczas testowane pokazują różne i z reguły MOCNO zaniżone wartości (w porównaniu do tego co gwarantuje mój operator "neostrada 2 Mb).

Witam.
Musisz odróżnić bity (b) (megabity -Mb), a bajty(B) (megabajty MB) prędkość łącza podaje się w bitach (przeważnie w megabitach), a prędkość ściągania, którą widzisz np. w Windowsie podczas ściągania podawana jest w bajtach.
1B (bajt) = 8b (bitów)
1Mb = 1024Kb
Dlatego np. mając łącze 2Mb prędkość ściągania pliku podana w B(bajtach) będzie wynosiła 2Mb= 2*1024Kb = 2048Kb /8 = 256KB
Więc ściągając plik maksymalna prędkość jaka wyświetli Ci się np. w Windowsie będzie wynosiła ok.256KB

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałem.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości