W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
podstawowe informacje na temat zmiany romu

Podstawowe informacje na temat zmiany ROMu
Witam!

Bladego mam od kilku dni, testowałem brandowy rom PLAYa i doszedłem do wniosku że najwyższa pora przejść na inny, tym bardziej ze większość użytkowników chwali sobie stabilność i szybkość działania na andku 2.2 . Co do samego flashowania (instalacji czy jak to nazwać) to mam "jakieś" pojecie bo już kiedyś miałem z tym do czynienia, moje pytania dotyczą mniej technicznej kwestii:

1. Czy każdy modowany rom jest po polsku czy sa to wersje angielskie ( pierwszy raz pracuje na androidzie)
2. Który ROM polecacie (chodzi o wsparcie społeczności i taki ROM, który jest dalej rozwijany, oczywiście taki który też działa w 100%-tach)
3. Czy na każdym wgranym romie mogę "podkręcić" klocka i szynę ?
4. Czy kiedy wgrywam rom Android 2.2 to automatycznie przechodzę na GEN2 czy muszę coś jeszcze wcześniej zrobić
5. Czy istnieje całkowicie czysty ROM na bladego? sam andek bez niepotrzebnych aplikacji lub jeżeli nie to czy moge taki ROM zmmodyfikować? Gdzieś mi kiedyś przemknęła przez oczy stronka z tutkiem gdzie było pokazane jak "gościu" wchodzi do paczki z romem i wywala w którymś miejscu po dwa pliki (które miały być aplikacjami instalowanymi snadardowo z nowym ROMEM), po tym zabiegu jak wgrał ROMa to żeczywiscie nie miał poinstalowanych tych aplikacji, pytanie jest takie czy to bezpieczne i czy ma ktos namiar na takiego tutka bo gdzies mi zagineła ta stronka w czelusciach internetu :/

Pozdrawiam
Oskar
Odpowiedz
Ad. 1. Tak.
Ad. 2. Portuguese Spring polecam od siebie. Chociaż nie testowałem nowych 2.3.4.
Ad. 3. Procka na każdym. AHB tylko bodajże w romach Kallt Kaffe i Portuguese Spring.
Ad. 4. Nie. Procedura przejścia na Gen 2 jest generalnie niezależna od konkretnego romu. Na ogół jest paczka z Cyanogenem. U nas chyba nie ma opisu przejścia na Gen2 ale wkrótce się pojawi.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Witam,

Dziękuję za odpowiedź, rozwiało to większość moich wątpliwości niestety jednak mam nadal problem ze zrozumieniem jednej kwestii: czy wrzucając ROM np podany przez Toldo: "Portuguese Spring" muszę przejść na GEN2? I jak to zrobić? Po za tym czy w ogóle warto przechodzić na GEN2?
Odpowiedz
Jeżeli chcesz wgrać Rom pod Gen2 to logiczne,że musisz przejść na GEN2
http://www.modaco.pl/Thread-Rom-czyli-co...light=GEN2
Ja uważam,że warto przechodzić na Gen2.
Odpowiedz
W opisach poszczególnych romów jest podane jakiego są typu, czy Gen1 czy Gen2. Generalnie wszystkie romy Froyo działają na Gen1. Pod Gen2 są wszystkie wycieki 2.3.4 od ZTE i Cyanogen Mod.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości