W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!


[-]
ReklamaOcena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 3.59
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
podkręcenie procesora w htc tornado

Podkręcenie procesora w HTC Tornado
Opiszę pokrótce jak podkręcić procesor Omap w HTC Tornado (sposób zadziała na wszystkich urządzeniach z procesorem Omap 850 @195mHz).

Najpierw potrzebny będzie program Omap Clock: LINK. Rozpakowujemy, wrzucamy na urządzenie, najlepiej do folderu Windows (od razu można sobie utworzyć skrót do OmapClocka w Menu - ścieżka: Windows\Menu Start\Programy). Po włączeniu ustawiamy porządaną prędkość. Optymalne częstotliwości to te z zakresu 240-264mHz, ew. 276mHz. Jeśli na jakiejś częstotliwości SP będzie sie dziwnie zachowywać, należy prędkość obniżyć. Tyle, mamy podkręcony procesor.

Jednak jak pewnie zauważycie, po zablokowaniu SP i wygaszeniu ekranu, a następnie odblokowaniu, częstotliwość wróci do standardowego 195mHz, podobnie jeśli wykonamy Soft Reset.

Aby temu zapobiec oraz żeby uniknąć ponownego uruchamiania OmapClock po każdym blokowaniu/odblokowaniu telefonu należy wykonać poniższą modyfikację.

1. Otwieramy notatnik na PC
2. Wpisujemy (w zależności od tego gdzie mamy w telefonie OmapClock, będę obstawał przy folderze Windows):

00#\Windows\OmapClock.exe -clock252

Jeśli mamy OmapClock np. w Program Files, należy wpisać:

00#\Program Files\OmapClock.exe -clock252

Parametr -clock dobieramy odpowiednio dla naszego smartphone'a. Najlepiej uruchomić OmapClock i sprawdzić na jakiej prędkości system działa stabilnie, nie zawiesza się.

3. Zapisujemy plik w notatniku: jako nazwę wpisujemy OmapClock.lnk, z rozwijanej listy wybieramy "wszystkie pliki" i klikamy 'zapisz'.
4. Kopiujemy otrzymany skrót na urządzenie, a następnie przy pomocy jakiegoś menedżera plików do Windows\Startup na smartphonie.

Od teraz telefon będzie automatycznie podkręcany do wybranej prędkości po każdym uruchomieniu. W dalszym ciągu jednak prędkość będzie wracać do standardu po zablokowaniu SP. Co na to poradzić? Otóż:


1. Ściągamy ten program: LINK

2. Instalujemy na urządzeniu, uruchamiamy, klikamy 'Menu' > User Notifications
3. Następnie klikamy Actions > New
4. Z pierwszej listy (Type) wybieramy: System Event, z drugiej (Event): The Device Woke Up.
5. W trzeciej liście wybieramy z drzewka miejsce gdzie jest nasz skrót utworzony jw. czyli \Windows\Start Up\OmapClock.lnk -clock252
6. Klikamy Done.

Od tej pory urządzenie będzie automatycznie podkręcone, niezależnie od SR czy zablokowania.

PS.1. Sposób działa również na PDA z WinMo Professional, jednak tam można utworzyć ww. skrót z poziomu urządzenia.

UWAGA: Nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenia (spalenie procka) spowodowane zbyt wysokim przetaktowaniem procesora!!!
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport
 
IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości