W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 43 głosów - średnia: 3.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
podkręcanie procesora

Podkręcanie procesora
Niezbędne programy:
GPIOgfx
[dl=GPIOgfx]http://tanguy.ath.cx/index.php?q=fr/system/files/gpiogfx.CAB[/dl]
Framework
[dl=Framework]ftp://ftp2.pcsoft.com/DLL/14.0/US/InstallFramework_ARM.cab[/dl]

Program początkowo przywita nas francuskim interfejsem Smile.Potwierdzamy wszystkie kroki - wymagane połączenie z internetem aby pobrać brakujące biblioteki (polecam połączenie przez activesync).Później klikamy " Fermer" i program jest gotowy do użytku.

Zakładka Config

W polu APLL zmieniamy taktowania
Uwaga
Wartość żądanego taktowania musimy podzielić przez 2 i wpisać do programu np.
Jeśli chcemy mieć taktowanie 1000 MHz w programie wpisujemy 500.
Po czym klikamy na SET
[Obrazek: gpiogfx200v12a.gif]

Z wyczytanych informacji bezpieczna prędkość procesora oscyluje w granicach 900 MHz.
Osobiście widziałem Omanie 2 "latająca" przy taktowaniu 980 MHz Smile

UWAGA : Wszystko robisz na własną odpowiedzialność
Jeśli pomogłem daj + Smile
Odpowiedz
Bardzo fajny bajer, tylko link nie działa. Ściąga się pusty plik "Index.php"
Odpowiedz
u mnie ling działa,Przed chwilą sprawdzałem.Używam Opery.
Plik ma 428 Kb jeśli ściąga ci się plik o takim rozmiarze spróbuj zmienić rozszerzenie pliku na *.cab.
tu masz linka:

[dl=GPIOgfx Download]http://www.mediafire.com/file/zfjzetwdzoz/gpiogfx.CAB[/dl]
Odpowiedz
(03-17-2010, 10:38 AM)adi! napisał(a): Z wyczytanych informacji bezpieczna prędkość procesora oscyluje w granicach 900 MHz.
Osobiście widziałem Omanie 2 "latająca" przy taktowaniu 980 MHz Smile
UWAGA : Wszystko robisz na własną odpowiedzialność
A próbowałeś na swojej Omni? Jak to działa?
Czym jest MPLL freq? W mojej Omnie to ma 194MHz, i ma dzielnik 0.5 .
Odpowiedz
screen jest przykladowy.Niestety nie mam Omni II.
Odpowiedz
Łe... myślałem że dajesz link do pragramu który sprawdziłeś i przetestowałeś...
Sprawdziłem to na mojej omni. Na 1GHz już się wiesza, ale na 980 działa spoko. Od rana mam taktowanie na 920Mhz, Sense2.1 działa zauważalnie szybciej. Brak problemów ze stabilnością. Spróbowałem podbić MPLL z 194 na 200MHz, ale od razu zaliczyłem zwieche.
Odpowiedz
Zegar wraca do normy po resecie? Co zrobić, jeżeli się przetaktuje za mocno i się zawiesi?
Z tego co słyszałem, MPLL to taktowanie innych układów niż procesor. Nie mam pojęcia jakich ale chyba lepiej tego nie ruszać.
Ps. Dzięki za mirrora Big Grin

EDIT:
Testowałem już.
Ten "overclocking" daje TYLKO I WYŁĄCZNIE to, że telefon chodzi wooooolno, aplikacje się zacinają, aż w końcu złapie taką zawiechę, że trzeba wyjąć baterię.

EDIT2: Jeżeli nie zamknie się programu, ale działa w tle, to nie ma zawiechy przy 1000Mhz u mnie. Chyba chodzi szybciej, tylko jakoś tak... dziwnie. Może mi się wydaje tylko...
Odpowiedz
U mnie jest wyraźna róznica między 800 a 920MHz. Wszystko chodzi szybciej i płynniej. Core Player (wiem że działa wolniej niż TCPMP) na testowym trainerze matrixa przy 800MHz ma 105%, a przy 920MHz ma 125%. Czyli róznica większa niż by to wynikało z samego zegara.
Odpowiedz
mógłby ktos z was wrzucic te pliki jeszcze raz bo niestety pousuwane z serwerów:/
Odpowiedz
Linki są sprawne.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości