W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 2.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
pmp5870c wydajność a hdmi

PMP5870C - wydajność a HDMI
Czołem wszystkim adromaniakom.

Posiadam tablet jak w tytule, z tym że chcę go wykorzystać jako media PC, czyli sprzęt stale podłączony do TV (powiedzmy że taki lepszy sybstytut smart TV).
Do tej pory rolę tą spełniał stareńki ADAX 7DC1 (A10,Mali 512MB RAM) i spisywał się nieźle, aczkolwiek jego osiągi przy odtwarzaniu materiału w HD była kiepska.
Dotychczasowe próby z Prestigio są dla mnie o tyle zaskakujące że nie dośc że materiał HD chodzi tak samo kiepsko, to nawet przgelądanie stron, czy przewijanie ekranów działa gorzej niż we w/w ADAXie.
Fabrycznie tablet miał andka 4.2, zmieniłem na Yoda 3.0, teraz wgrałem jeden ze stockowych dostępnych na forum - bez zmian.
Jestem tym faktem nieco zdziwiony bo nie dość że procek w Prestigio jest dużo szybszy, ma więcej RAM (też szybszego) to Mali jest 4 rdzeniowe a nie jedno jak w ADAX.
Czy i co można zrobić by poprawić wydajność Prestigio na HDMI?
Odpowiedz
hmm ale mówisz tu o wydajnosci poprzez HDMI czy na samym tablecie też działa to kiepsko ?

btw. piszesz o tym ze mial 4.2 andka... z tego co wiem nie ma aktualizacji dla tego modeli, jest 4.1.1 - chyba ze cos mnie ominęło
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
...lepszym substytutem smart tv jest imito który jest podłączony do tv a nie zaś tablet.
.

Odpowiedz
(10-26-2013, 12:26 PM)Ryrzy napisał(a): hmm ale mówisz tu o wydajnosci poprzez HDMI czy na samym tablecie też działa to kiepsko ?

btw. piszesz o tym ze mial 4.2 andka... z tego co wiem nie ma aktualizacji dla tego modeli, jest 4.1.1 - chyba ze cos mnie ominęło
Tak, na HDMI. Na ekrania taba jest ok.

Ano mial Andka 4.2 . Nie bylem w stanie zrobic na nim roota zadnym znanym sposobem , takze tym opisanym tu na forum.
Unlock Root tez sobie nie radzil.

Imito i kilka innych tego typu urządzeń przerabiałem (Cabletecha,MK80x i inne ) i chodziło to o wiele gorzej niż mój wysłużony ADAX. Do tego permanentne zwiechy spowodowane nagrzewaniem sie komponentów i wieczne problemy z WIFI.
Plyte ADAXa zamknąłem w obudowie po routerze (dzięki zewnętrznej antenie nie schodzi mi poniżej 150Mbps) , wraz z zasilaczem (ekranowany folia miedziana) . Dorzucilem mu radiator z heatpipe (z notebooka). Baterie wymontowałem.

To samo poczyniłem z Prestigio - efekty są mizerne. Do nędznej wydajności dochodzi jeszcze fakt ze bydle nie chce działać bez baterii Smile Na razie zrobiłem prymitywny "emulator". ale na dłuższą metę muszę coś pokombinować w sofcie.

Ok, rozpisalem sie - skupmy sie przede wszystkim na wydajnosci na wyjsciu HDMI.
Odpowiedz
No ja na imito narzekać nie mogłem bo śmigał świetnie a i wifi też działało doskonale choć zasięg nie był gigantyczny przez blaszankę.
MX2 miał plastikową która niby to poprawiała.
Rom modyfikowaliśmy w nim sami z kolegą więc nie był tak tragiczny w eksploatacji no i ma mali 4 rdzeniowe więc nie jest taki wolny gpu.
Kernel zaś był dostosowany pod 1080p i latał jak trzeba cały system wraz z recovery.
Taki tablecik to podobny system i proc ten sam więc dziwi że tym się bawisz.
.

Odpowiedz
Musze skombinowac kabelek hdmi i sprawdze jak to dzoala u mnie.... moze poprostu masz za wielkie wymagania co do fhd Smile dla samych filmow moze jakis serwer dlna by starczyl.

Ooo antek 4.2 dla naszego taba... musze go zdobyc Big Grin

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Btw. Imito itp to te same bebechy co ten tab wiec niepotrzebnie to kupowales skoro imito nie spelnial wymogow Smile

Odpowiedz
(10-26-2013, 01:37 PM)XTeK napisał(a): Taki tablecik to podobny system i proc ten sam więc dziwi że tym się bawisz.

Jeden modyfikuje ROMy, drugi zbiera figurki z Kinderjajek a trzeci lubi jak mu nogi śmierdzą.
Nie pytam o sens, tylko o to, dlaczego sprzęt posiadający dwurdzeniowy proc, 4 rdzeniową grafikę działa gorzej do jednordzeniowca ?
Odpowiedz
Dziwna dziwnosc.... moze poprostu zla optymalizacja portu hdmi. Probowales na różnych odtwarzaczach ? Dekodowaniu sw i hw ? Z hw wlasnie moze byc problem

Odpowiedz
Cztery godziny grzebania, kilka bricków Smile i chyba wiem w czym problem. Mali nie wybija powyzej 200Mhz. Do obsługi 1280x800 styka, ale na FHD już nie bardzo.Ustawiłem na sztywno 400Mhz i jest ok.
Póki co idzie jak rakieta.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości