W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 2.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
omnia b7610 a b7620

Omnia B7610 a B7620
Odgrzeję starego kotleta, bo podejrzewam, że wtedy jak ten temat był zakładany to nie było wystarczająco danych w necie, żeby coś ciekawego odpowiedzieć.

Więc pytanie jest czy warto dopłacić te kilka stówek żeby mieć B7620 zamiast B7610?
- pierwsza rzecz która mnie interesuje, to różnica w pamięci ram - oba mają 256MB ale 10 ma SDRAM, a 20 ma LPDDR SDRAM wg jakiś porównywaczy - czy to jest faktyczna różnica czy tylko niekomletne dane, a jeżeli to różnica to czy zwykły "zjadacz chleba" zauważy
- druga sprawa to HSDPA - tu już jest gorzej 10 ma 3,6Mbps a 20 ma 7,2Mbps.

Jestem akurat na kupnie. Obecnie mam HTC Diamonda i chciałem zmienić na coś nowszego. Najpierw szukałem oczywiście HTC, ale tym razem chciałem klawiaturkę, więc jedyna opcja z WM to TouchPro2 ale on oprócz większego wyświetlacza to procek i inne ma w zasadzie takie same jak Diamond, więc szukałem dalej i doczytałem, że z klawiaturką i z WM to teraz OmniaPro(B7610) najlepiej. Decyzja zapadła, ale w miarę szukania info o telefonie znalazłem B7620 i powstała rozterka Big Grin
Odpowiedz
tutaj masz porównanie:
Kod:
http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=2198&id2=1830&id3=1988&del_id=2198
z widocznych różnic:
b7620 jest dłuższa, grubsza, szersza i cięższa Big Grin i inaczej się rozsuwa
wyświetlacze identyczne

na soft nie patrz, bo od razu zmienisz (najlepiej na Giorgio Armani v3 by Daskalos

b7620 ma 8 GB SDRAM (czyli wiecej niż 7610)

cała reszta to to samo :-) tylko w innej obudowie Smile

co do HSDPA to poczytaj tutaj:
Kod:
http://www.se.pl/technologie/mobilnie/poziom-naladowania-baterii-klamie-czarny-ekran-szybciej-zuzywa-moc-10-faktow-ktore-warto-wiedziec-o-_165282.html?p=3
punkt numer 9
w ogóle polecam cały artykuł

mam b7610 + SD RAM 16 GB (class4) + rom od daskalosa GA V3 i jestem zadowolniony
ale jak to mawiali starożytni rosjanie: de gustibus non est disputandum

teraz, od kiedy używam SWYPE to nawet nie jestem pewien, czy wiedząc o niej to co teraz wybrałbym b7610 czy raczej omnie 2

na pewno na O2 jest wiecej romów, niż na b7610.
pomogłem?
daj plusa
Odpowiedz
g.a.polak dzięki za zainteresowanie i odpowiedź, ale chyba ze względu na późną porę nie do końca zrozumiałeś pytania Wink

Cytat:tutaj masz porównanie:
http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer...el_id=2198
z widocznych różnic:
b7620 jest dłuższa, grubsza, szersza i cięższa i inaczej się rozsuwa
wyświetlacze identyczne

Dokładnie tym porównaniem sie posiłkuję. Jest to pierwsze jakie znalazłem i jedno z sensowniejszych.
Co do wymiarów - faktycznie 7620 jest dłuższe o 6mm i to jedyna zauważalna różnica, bo szer. i grub. to są dziesiąte części mm, a w wadze to 5g.
Czy wyświetlacze identyczne? 7610 ma niby 16mln kolorów, a 7620 tylko 65tys. Wiem że jest ograniczenie WM że nie jest w stanie wyświetlić więcej niż 65tys. kolorów, ale czy gdybym wgrał inny system (może ROM Androida) to czy wtedy by nie było tych 16mln czyli 24bitowej głębi kolorów?

Teraz przejdźmy do tego co najbardziej namieszałeś: rozróżnijmy pamięć operacyjną RAM, pamięć ROM, pamięć wewnętrzą urządzenia i złącze na karty pamięci Smile bo mam wrażenie że Ty skleiłeś to w jedno.
- pamięć operacyjna RAM: B7610 ma 256MB SDRAM, a B7620 ma 256MB LPDDR SDRAM (czyli LowPower DDR) - i tu pytanie, czy faktycznie 7610 ma jakąś wolniejszą pamięć, która bardziej zużywa baterię czy to tylko błąd w danych
- pamięć ROM - czyli w skrócie ta na wgranie systemu operacyjnego - oba mają 512MB z czego dostępne jest około 300MB
- pamięć wewnętrzna - Internal Storage - B7610 ma niecałe 2GB z czego dostępne jest niecale 1,5GB, a B7620 ma 8GB z czego dostępne jest 7,5GB
- i wreszcie slot na kartę pamięci microSD (Secure Digital) i to tu możesz sobie wsadzić kartę 16GB Smile

Co do artykułu o HSDPA ciekawy - dzięki. Ale oprócz tego, że B7610 ma HSDPA 3,6Mbps, a B7620 ma HSDPA 7,2Mbps to ma jeszcze HSUPA 5.76, którego B7610 wg porównania nie ma.

No i jeszcze to co martwi mnie najbardziej szybkość USB. Wg tej porównywarki B7610 ma 12Mbit/s natomiast B7620 ma 480Mbit/s.

A co do tego, że fajniej kupić O2 bo więcej romów jest to dla mnie mało przekonywujący argument. Na moim HTC Diamondzie po zakupie próbowałem różnych romów, wgrywałem, testowałem ustawiałem pod siebie, ale to była zabawa która się znudziła szybko. Zdecydowałem się na jeden i potem już z niego korzystałem ewentualnie aktualizując co jakiś czas wersję. Telefon jednak dla mnie ma inne zastosowanie niż wgrywanie romów non stop Wink

Może mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto "bawił" się obydwoma i może porównać je z punktu widzenia użytkownika?
Odpowiedz
co do wyświetlaczy - wydaje mi się, że to błąd

HSDPA i HSUPA - jeśłi będziesz tego używał, to różnicę znasz, więc moje zdanie na ten temat nie ma nic do rzeczy

b7610 ma na pewno USB 480 Mbit/s

testy pamięci z SKTools:
Kod:
Dostępność RAM;945;Indeks szybkości
Pamięć główna (zapis);4722.52;KB/sek
Pamięć główna (odczyt);13327.55;KB/sek
My Storage (zapis); 499,92;KB/sek
My Storage (odczyt);2060,36;KB/sek

bateria wytrzymuje około 50 godzin (około 14 godzin aktywnej pracy) - w tym:
6 godzin słuchania muzyki (mp3)
około 2 godzin WIFI (poczta, internet)
2 godziny cyztania książki (czarne tło, zielone litery)
3 godziny grania w Asphalt 4
troche innych rzeczy
pomogłem?
daj plusa
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości