W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 2.32
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
odblokowanie pamięci wbudowanej telefonu

Odblokowanie pamięci wbudowanej telefonu
(02-21-2011, 07:27 PM)cost napisał(a):
(02-21-2011, 01:13 PM)masza2 napisał(a): wyglada to jakbys mial to podzielone na dwie partycje. Coś się wysypało pewnie przy tworzeniu partycji.
Jak dodasz obie pamięci do siebie...to bys mial 2GB..zauwaz...
czyli to o czym pisales...
Trza by to pewnie wszystko usunac i utworzyc jedna partycje, aby przywrocic do stanu fabrycznego.

tak tyle że od nowości miałem 2 partycje od lewej jak na zdjęciach pow dokładnie tych samych wielkości.. Zmieniałem romy na różne i na każdym było tak samo. partycja systemowa i moja pamięć o pojemności 1,4. Jak dzieliłem partycje gdy chciałem zainstalować androida podzieliłem to 1,4 na 400mb i 1gb. potem majstrowałem w linuksie żeby zainstalował z tej 400mb androida na 1gb ale nie udało się i skleiłem obydwie partycje w jedną, i wgrałem na nowo rom. po tych zabiegach nastapiły rzeczy opisane powyżej - czyli pojawiła się zupełnie nowa pamięć 8 GB a po jej formacie zrobiło się z niej 500+ mb.
(02-21-2011, 07:10 PM)XTeK1 napisał(a): A gdyby zmienić rom na jakiś z forum. Może jakieś stery to blokują?

a jaki rom proponujesz? obecnie używam najnowszego normala na dolnej belce ze "stajni Ryrzego" ;p możliwe że to zależne od romu??

Aaa nie masz w notatce prasowej jaki masz rom.Wink Sądziłęm że plusowy.
Więc jeżeli na tym nie gamza to lipa.Wink
.

Odpowiedz
Znalazłem dziś sam rozwiązanie mojego przypadku... Smile
Okazuje się że ta dodatkowa pamięć 512 mb to ukryta partycja na której zapisany jest ( w moim przypadku był - format) plik dzięki któremu można przywrócić w 10 min oryginalny rom telefonu bez względu na zainstalowane oprogramowanie... Był to dysk oznaczony jako logiczny a że była to jedna z dwóch partycji dysku to oznaczenie logic , hidden, powodowało że był on niewidoczny, a ja w ferworze instalowania androida zamotałem coś z tą partycją. (co zaowocowało tym że mimo zakupu karty sdhc nie mogę już zainstalować androida). W związku z tym że pozbyłem się tak pięknej i przydatnej w przypadku oddawania tel. na gwarancję opcji, proszę o udostępnienie mi w miarę możliwości zawartości tej ukrytej pamięci. telefon mam z plusa. z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
Witam.
Kupiłem Omnię 2 z brandowanym softem z Bell, mój problem jest taki, że ja wogóle niemam pamięci wbudowanej. Może ktoś zna sposób na jej odblokowanie. Mój rom to I8000LUGIJ6.
Odpowiedz
Niemożliwe żebyś nie miał pamięci wbudowanej. Bell sprzedawał I8000 w wersji 8gb i 16gb. Sugeruję zrobić Hard Reset. Wpisz w dialerze kod: *2767*3855# i zatwierdź jeśli wyskoczy pytanie. (wyczyści Ci to telefon do stanu fabrycznego)
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
No niestety, próbowałem już to robić kodem, później jeszcze klawiszami i nic. Jak wejdę w "Memory settings - My storage" to pisze 0.00MB i Free: 0.00MB. Zna może ktoś jeszcze jakiś trick na tą bolączkę.
Odpowiedz
Podłącz kablem jako dysk usb i sformatuj. Jak nie pomoże to użyj Low Level Format Tool i sformatuj tym. Potem normalny format w kompie i potem znów w telefonie.
Odpowiedz
Jeśli w Omni ustawię na Storage Card, to po podłączeniu do lapka (Win7) widze kartę z zawartością, a jeśli w Omni ustawię na My Storage, to po podłączeniu do lapka słyszę dźwięk, ale nie widać nic w Mój komputer. A ten Low Level Format Tool to jest narzędzie do lapka czy Omni.
Odpowiedz
Do lapka. Ono powinno widzieć dysk. Jeśli nie widzi to masz uszkodzoną pamięć.
Odpowiedz
Możliwe że problem leży po stronie windowsa w lapku.
Spróbuj na innym kompie.
Jeżeli nie to rozwiązanie jest tu.
Kod:
http://www.modaco.com/content/i8000-verizon-sch-i920-omnia-ii-http-i8000-modaco-com/303952/my-storage-was-gone-and-i-got-it-back/
.

Odpowiedz
Ten patant z linka próbowałem już wczoraj, ale nie widzę w spisie czgoś takiego jak "[b]DSK3:MMC Card". Ma ktoś jeszcze jakis pomysł?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości