W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
nowy galaxy s4 co sądzicie na jego temat?

[NEWS] Nowy Galaxy S4, co sądzicie na jego temat?
Mamy dostępnego w Polsce nowego flagowca Samsunga, telefon wydaje się być ciekawszy od S3 pod względem wyglądu a co do parametrów to "masakra".
Oto kilka filmików pokazujących co potrafi soft W Galaxy S4.
Może nie news a bardziej do Hajd parku ale po części można to i newsem nazwać bo nowość jest.Big Grin

Intro samsunga: Wink

Polski opis.

Mamy z premiery w stanach.

Wstawiajcie YT i piszcie na jego temat a może dowiemy się jeszcze więcej.Wink
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
Temat zerżnięty od białych.... wstyd kolego wstyd.... na modaco powinno to być pierwsze Tongue
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
Oj chyba ci coś w głowie się już po przewracało.
Napisać o fonie nie można?oo
Oglądam YT i widzę ciekawe info.
Wstawiam bo fon bardzo ciekawy a ty raczej nic nie wstawiasz poza duperelami których nikt nie ogląda.
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
(05-01-2013, 11:23 AM)Format napisał(a): Temat zerżnięty od białych.... wstyd kolego wstyd.... na modaco powinno to być pierwsze Tongue

No to powinieneś się wstydzić, cóż uczyniłeś aby tutaj ten temat był wcześniej?
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz Opera Linux
Jako, że i tutaj pojawił się temat nowego Galaxy S4 to myślę, że i pewne informacje również powinny się pojawić. Napiszę to co już napisałem "gdzieś-tam" ( Tongue ). Jest to o tyle ważne, że spora część ludzi nie zdaje sobie sprawy z pewnych rzeczy (faktów?) a jak się okazuje to z tym S4 nie będzie będzie wcale tak najmiodniej w niektórych kwestiach. Smile

Pierwsza sprawa...
Ogromna większość przyszłych i potencjalnych posiadaczy owego smartfona "podnieca" się (moim zdaniem mocno niezdrowo) zapowiedzią 8-rdzeniowego procesora w S4 (octa). Mało kto bierze jednak pod uwagę pewne fakty namacalne.
W przypadku tego Exynosa, pojęcie "8-rdzeniowego" procesora jest mocno naciągane. Określenie "octa" to w tym przypadku czysty chłyt materkingowy...
Czemu? A temu, że procesor S4 to w praktyce nie Octa-Core a Dual-Quadro-Core czyli nie 8 rdzeni jednego procesora a dwa procesory 4-rdzeniowe (4 rdzenie A7 + 4 rdzenie A15). Rdzenie A7 są przeznaczone do normalnej obsługi smartfona i zadań podstawowych, natomiast rdzenie A15 są dedykowane dla zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej (np. gry... czy co tam).
Fakt, jest to wszystko upchane w jednej "kości" - czyli niby 8 rdzeni w "jednym procesorze" - ale nie zmienia to sytuacji, że tu nigdy nie będzie pracowało 8 rdzeni jednocześnie jak to ma miejsce w prawdziwych wielordzeniowych procesorach.
Tutaj pracują albo 4 rdzenie A7 - albo 4 rdzenie A15... Nigdy jednocześnie. Czyli tak naprawdę quadro a nie octa. Smile

Kolejna rzecz, nota bene smutna(?) dla naszego regionu, to fakt, że najprawdopodobniej "nasza" (nie pamiętam tylko czy to wyłącznie polska czy generalnie europejska) wersja S4 nie będzie zawierała tego pseudo-octa Exynosa a będzie biegała na 4-rdzeniowym Qualcommie (1.9 GHz) - czyli nie będzie to model GT-i9500 a GT-i9505.
Powodem takiego stanu rzeczy jest (ponoć) modem LTE w który ma być wyposażona wersja S4 skierowana na nasz rynek. Ów modem - co dało się już wielokrotnie zauważyć w przypadku Samsunga - nie jest kompatybilny z procesorami rodziny Exynos.
Hamerykańska (i chyba nawet cała pozaeuropejska) wersja S4 takowego modemu mieć nie będzie, czyli Exynosa dostanie.
Jak mówią pewne wstępne benchmarki (i9500 vs. i9505), które już są dostępne w sieci - wersją "słabszą" (niewiele, ale zawsze) okazuje się i9505 - czyli wersja z 4-rdzeniowym Snapdragonem... Ten fakt podaję bardziej jako ciekawostkę bo widziałem tylko finalne wyniki testów bez informacji na temat metodologii przedmiotowych testów.

Odpowiedz Opera Windows 7
Odnośnie procesora... S3 na naszym rynku zadebiutowała w wersji zwykłej (i9300), a potem w Plusie pokazała się wersja z LTE (i9305), obie na cpu Exynos. Myślę, że podobnie może być z S4 - w Plusie na pewno będzie wersja z LTE bo ich polityka jest taka aby forsować tą technologię. Natomiast w inszych sieciach być może pojawi się wersja z Exynosem. Wszak jakiś czas temu pojawiła się rozpiska, która wersja będzie w jakim kraju i w Polszy miały być obie wersje.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Co do LTE i Exynosa Octa to wersja telefonu z Octa wcale miała nie posiadać LTE co zapowiedział już samsung wcześniej. Teraz niby nad tym pracują ale co z tego będzie nie wiadomo. Dlatego jest wersja z Snapdragonem 600 u którego nie ma problemu z LTE a u nas wersja z Octa pojawi się z opóźnieniem do czasu aż uporają się z LTE albo w opcji z Octa całkiem zrezygnują z LTE. Przynajmniej tak czytałem Tongue
Odpowiedz Firefox Windows 7
(05-01-2013, 03:21 PM)Toldo napisał(a): Odnośnie procesora...

Co do sieci PLUS to oczywiście masz rację. Ja tylko przypomnę dodatkowo SGS2 w wersji z pamięcią wewnętrzną 2GB i innymi "drobnymi różnicami sprzętowymi", który to swojego czasu był brandowany przez PLUSa. Smile

To co napisałem wcześniej w dużej mierze opieram również na zawartości samsungowego Brand Store w warszawskiej Arkadii - z tego co wiem, Brand Store'y mają za zadanie m.in. przedstawiać modele urządzeń, które zostaną wprowadzone do obrotu na danym terenie... No a w naszym Brand Store jest tylko model i9505... Stąd też moje tak daleko idące wnioski. Smile

(05-01-2013, 03:29 PM)bajtuss napisał(a): Co do LTE i Exynosa Octa to wersja telefonu z Octa wcale miała nie posiadać LTE co zapowiedział już samsung wcześniej. Teraz niby nad tym pracują ale co z tego będzie nie wiadomo. Dlatego jest wersja z Snapdragonem 600 u którego nie ma problemu z LTE

Czyli generalnie to, co napisałem poprzednio - modemy LTE nie współpracują z pewnymi modelami Exynosa (najczęściej z najnowszą w tym czasie jego edycją) czego dowodem już były choćby wersje SGS2 - USA miało LTE i Snapdragona, reszta świata nie miała LTE ale za to ganiało to na Exynosie...

(05-01-2013, 03:29 PM)bajtuss napisał(a): u nas wersja z Octa pojawi się z opóźnieniem do czasu aż uporają się z LTE albo w opcji z Octa całkiem zrezygnują z LTE.

O ile Samsung nie uzna tego interesu na zasadzie "skórka za wyprawkę".
Problemu LTE vs. Exynon nie poprawili ani w przypadku S2, ani do końca w przypadku S3... A przecież nie były to jakieś niszowe fony.
Przy obecnym owczym pędzie w kierunku "Flagowiec co roku" to obawiam się, że raczej kwestia naprawienia tego problemu nie będzie jakimś priorytetowym priorytetem... Tym bardziej, że nawet sama sieć LTE jeszcze raczkuje (nie tylko u nas).

Odpowiedz Opera Windows 7
Poprawka: S3 z LTE miało ten sam procesor co bez LTE - Exynos 4 Quad 4412 .

vide: http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=37...iii_lte_eu
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Note2 wersja z LTE i bez, również posiadały te same procesory. Mnie ciekawi czy samsung przy wypuszczeniu na rynek Note3 również zrobi dwie wersje z różnymi procesorami z tym że wtedy by musiał dać Snapdragona 800 zamiast 600 który teraz w S4 chodzi na maksymalnym taktowaniu przez co nie zostawia pola manewru dla jego zwiększania.
Odpowiedz Firefox Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości