W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 1.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
imperius mt7003 ciekawy fon z dualsim

[NEWS] Imperius MT7003 - ciekawy fon z DualSIM
Kolega XTeK ma po prostu wyrobione zdanie na temat chińskich produktów. Osobiście tego akurat modelu bym nie kupił, ale ciekawe są ostatnie poczynania nieco bardziej znanych, choć wciąż niedocenianych na naszym rynku firm: Huawei i ZTE. Albo inny niezły chiński produkt - MIUI - polecam z czystym sumieniem.

Ale wracając do ww. Imperiusa, co budzi wątpliwości? Absolutny brak informacji nt. procesora. Co mi z tego, że ma dwa jajka i taktowanie 1GHz, skoro może to być jakiś MTK (takie procesory swoją drogą są przede wszystkim stosowane w nawigacjach GPS), którego wydajność nie dorównuje zwykłemu MSM8255. Kolejna wątpliwość to brak informacji o pamięci RAM. Flash 4GB ok, ale gdzie jest RAM? Może jest go tak mało, że nie warto o tym pisać? Poza tym kość flash zapewne jest niskiej jakości, zważając na mnogość funkcji upakowaną w takiej półce cenowej. Idziemy dalej. Ekran Super Amoled HD? Nie sądzę. Zwrócić należy uwagę, że to rozwiązanie jest stosowane WYŁĄCZNIE w urządzeniach Samsunga, z prostej przyczyny - to autor tego rozwiązania, a na licencję na jego użycie w telefonie za 900zł chińczyków raczej nie stać (logiczne). Poza tym po doświadczeniach z innym produktem chińskiej myśli technologicznej, mianowicie Go Clever A101, gdzie ekran jest TRA-GI-CZNY. Możnaby wymienić więcej, ale te rzeczy są najistotniejsze. Liczę na odbicie piłeczki Wink
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
(07-29-2012, 12:43 PM)Toldo napisał(a): Liczę na odbicie piłeczki

Ale co tu odbijać. Mnie jest potrzebne konkretne info a nie (nomen omen) chiński ping-pong - Ty dałeś konkret - nareszcie ktoś. Smile
Dodatkowo zwróciłeś moją uwagę na pewne rzeczy, które mi - powiedzmy - umknęły.

(07-29-2012, 12:43 PM)Toldo napisał(a): Absolutny brak informacji nt. procesora. Co mi z tego, że ma dwa jajka i taktowanie 1GHz, skoro może to być jakiś MTK (takie procesory swoją drogą są przede wszystkim stosowane w nawigacjach GPS), którego wydajność nie dorównuje zwykłemu MSM8255.

Faktycznie, to może być MTK - takie są (nieliczne jeszcze) przypuszczenia. Ale przy okazji kopania za informacjami o Imperiusie, trafiłem również na informacje, że w przypadku klonów innych urządzeń, procesory MTK spisywały się niespecjalnie dużo gorzej niż oryginały. Jednak podkreślam - to tylko opinie wyczytane.
Tutaj raczej nie ma co liczyć na demona prędkości co jest faktem, jednak myślę, że całe urządzenie będzie pracowało zadowalająco.

(07-29-2012, 12:43 PM)Toldo napisał(a): brak informacji o pamięci RAM.

Też bym bardzo chętnie poznał te informacje.

(07-29-2012, 12:43 PM)Toldo napisał(a): Kolejna wątpliwość to Flash 4GB

Tu chodzi o Flash w sensie pamięć wewnętrzna SD (NAND). Dodatkowo te 4GB to całość - dostępne użytkownikowi jest tylko 2GB.
Czyli informacje o ramie nie powinny być do tego wliczane.
Mało. Ale jak na klona to dobrze, że "aż tyle" jej jest. Sporo urządzeń oryginalnych ma kilkakrotnie mniej pamięci dostępnej dla użytkownika. Urządzenie ma obsługę kart SD, więc nie jest jeszcze tragicznie.

(07-29-2012, 12:43 PM)Toldo napisał(a): Ekran Super Amoled HD? Nie sądzę. Zwrócić należy uwagę, że to rozwiązanie jest stosowane WYŁĄCZNIE w urządzeniach Samsunga, z prostej przyczyny - to autor tego rozwiązania, a na licencję na jego użycie w telefonie za 900zł chińczyków raczej nie stać (logiczne).

I słusznie "nie sądzisz". W tym przypadku to taki "chłyt materkingowy". Tutaj HD oznacza High Density (wysoka gęstość pikseli) a nie High Definition (wysoka rozdzielczość) - to info jest na stronie smartfona Smile
To, z kolei, może oznaczać, że jednak jakość obrazu może nie być taka tragiczna - nawet biorąc pod uwagę to 800x480 na 5" przekątnej. Zaryzykuję stwierdzenie, że jakość obrazu może być nawet i niezła - kwestia tylko tej "gęstości pikseli".

(07-29-2012, 12:43 PM)Toldo napisał(a): kość flash zapewne jest niskiej jakości, zważając na mnogość funkcji upakowaną w takiej półce cenowej.

Biorąc pod uwagę, że jest to jakiś tam chiński klon to można się tego domyślać - ale tylko domyślać.

Osobiście w temacie odniesienia jakości do ceny to bym tak nie galopował.
Warto wiedzieć, że koszt samych części np. Nexusa (Google) to ok. 100$, Ajfona - 100-kilkadziesiąt... A przecież to wszystko są markowe części.
Chodzi mi o to, że w tym przypadku producent (kto by nim nie był) nie koniecznie musiał użyć totalnego szajsu - mógł zastosować komponenty przeciętnej/normalnej/zwykłej jakości. Biorę tu pod uwagę fakt, że konkretne części zaczynają "dużo kosztować" dopiero po naniesieniu na nie loga "kogoś tam ważnego" (nalepki/nadruki z logo firmy są w przypadku oryginałów nieporównywalnie droższe niż w przypadku nazw niemarkowych. Tongue)
Krótko mówiąc uważam, że 900 zł jak na smartfonowego klona to sporo. Nowego klona np. Neo v można kupić (+ transport) chyba za ok. połowę tej ceny...
No i ten nieszczęsny Go... niby "aż" tablet a kosztował coś ok. 300 zł. W tym konkretnym przypadku nie miałbym obiekcji do traktowania tego właśnie urządzenia ironicznie i bardziej jako mało udany dowcip niż poważne urządzenie.

(07-29-2012, 12:43 PM)Toldo napisał(a): Huawei i ZTE.

Moim zdaniem obie firmy w niczym (pozytywnym czy negatywnym) nie odstają od Media-Tech - to tak samo mid-endowi producenci elektroniki (z tą jednak drobną różnicą, że ZTE rośnie w siłę i jakość a Huawei powinien wrócić do produkcji modemów 3G - chociaż to mu wychodzi nieźle).
Tak i ZTE jak i M-T (Hujaweja pomijam bo mi wyroby tej firmy "nie leżą") to przyzwoici producenci, importerzy - zwał jak zwał - sprzętu i osprzętu elektronicznego cieszącego się nieprzesadną acz pozytywną opinią użytkowników. Tym samym śmiem wątpić by M-T narażało się na jakiś ewidentny niewypał. Moim zdaniem Imperius (firmowany przez M-T) rewelacją nie będzie, ale ogólną jakość prezentowaną przez M-T - czyli "niezłą"/"nie najgorszą" - to może trzymać.

Osobiście nie przewiduję żeby Imperius był w stanie poważnie konkurować z czymś z klasy "oryginałów" - tu całkowicie przyznaję rację każdemu kto tak twierdzi. Jednak myślę... znaczy, mam nadzieję patrząc na specyfikację fona i na firmującego ten produkt, że fon swoją, tak zwaną, wydajnością zapewni poziom choćby(!) SGA - a to już będzie dużo. Dodatkowo biorąc pod uwagę większy ekran niż w ACE, większy "userNAND", funkcję DualSIM, porównywalną cenę... Ciekawe? Moim zdaniem tak.
Pod uwagę należy jeszcze wziąć realne i poważne zainteresowanie tym modelem przez większość portali zajmujących się tematyką mobilną jak i ich czytelników. To również o czymś świadczy.
Nie przesądzam wyników testów organoleptycznych - Imperius obecnie jest zapowiedzią i jeszcze nikt go tak oficjalnie nie przemacał. Jednak jestem daleki od skreślania tego fona tylko dlatego, że nie ma znanej firmowej nalepki, informacji o ramie i tego typu "pierdół".
W tym przypadku Go, Manta i im podobne wypadają dużo gorzej. Jednak mimo, że urządzenia te są oficjalnie uznane za szroty, to jednak nie cierpią na brak popularności. Smile

No... miałem tylko podziękować za merytoryczną opinię a rozpisałem się... Heh...

Podsumowując, chętnie bym przeczytał test tego sprzętu autorstwa GSMArena.com, lub Eldara Murtazina z Mobile Review, ale na to raczej nie ma co liczyć.

Słówko o znaczeniu HD. W tym wypadku mało mnie to interesuje i niewielkie ma znaczenie, ponieważ na stronie użyte zostało określenie Super AMOLED HD łącznie z logiem, a to wydaje mi się być wprowadzaniem w błąd potencjalnego użytkownika bo daję głowę, że ten telefon takiej technologii nie posiada. Zwyczajnie kosztowałby wtenczas kilka setek więcej.

Na miejscu producenta-importera próbowałbym wprowadzić ten sprzęt do tanich ofert jakiegoś operatora. Wtedy na pewno znalazłoby się wielu nabywców.

Swoją drogą wpadłem na dziki pomysł, aby napisać mejl do producentów z pytaniem czy zgodziliby się na test urządzenia włącznie z publikacją recenzji na modaco i na luźnym... Wtedy byłoby wsio wiadomo, czy warto wydawać te 900pln.
(07-29-2012, 05:26 PM)Toldo napisał(a): Podsumowując, chętnie bym przeczytał test tego sprzętu autorstwa GSMArena.com, lub Eldara Murtazina z Mobile Review, ale na to raczej nie ma co liczyć.

Kto wie, kto wie... Co najmniej kilka średniej wielkości portali ostrzy sobie zęby na testy tego urządzenia. Niestety... na szczyty mobilności z reguły nie docieram więc nie wiem co na to wymienione przez Ciebie portale.

(07-29-2012, 05:26 PM)Toldo napisał(a): Słówko o znaczeniu HD. W tym wypadku mało mnie to interesuje i niewielkie ma znaczenie, ponieważ na stronie użyte zostało określenie Super AMOLED HD łącznie z logiem, a to wydaje mi się być wprowadzaniem w błąd potencjalnego użytkownika bo daję głowę, że ten telefon takiej technologii nie posiada. Zwyczajnie kosztowałby wtenczas kilka setek więcej.

Jeśli chodzi o ścisłość to "HD Super AMOLED" - z gwiazdką do odnośnika na dole strony. Tongue
A co do loga... Faktycznie może w błąd wprowadzać. Choć mnie bardziej interesował odnośnik niż obrazek. Ale Take a point jeśli chodzi o tą sprawę.
No... ale o słówka nie ma się co tutaj spierać. Większe przekręty w specyfikacjach robili "wielcy elektronicy" by teraz drzeć koty o jeden obrazek w specyfikacji klona.

(07-29-2012, 05:26 PM)Toldo napisał(a): wpadłem na dziki pomysł, aby napisać mejl do producentów z pytaniem czy zgodziliby się na test urządzenia włącznie z publikacją recenzji na modaco i na luźnym... Wtedy byłoby wsio wiadomo, czy warto wydawać te 900pln.

Próbuj, próbuj. Masz za sobą dwa portale więc może nawet odpowiedzą na Twój mail. Sam chętnie przeczytam opinie wynikłe z macanka tego fona.

A co do globalu - tak jak już niejednokrotnie pisałem tu i ówdzie: Pożyjemy - zobaczymy. Smile

No i napisane.
Każdy z wymienionych wcześniej produktów i każda z firm, jeśli chodzi o pochodzenie sprzętu, ma wspólne źródło i podobną jakość. "Fałszowanie rzeczywistości" w odniesieniu do parametrów technicznych to też norma. Największym problemem jest z reguły serwis i ewentualne aktualizacje.

Krótko mówiąc, główna atrakcyjność Imperiusa polega na podobieństwie "na pierwszy rzut oka" do innego modelu. A co do funkcjonalności i wydajności, to na pewno odpowiada tej, na której płycie został złożony (tu na 99% Galaxy S), z zastrzeżeniem najtańszych komponentów, jak np. pamięci Wink
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz Opera Linux
(07-30-2012, 07:56 AM)malymon napisał(a): Krótko mówiąc, główna atrakcyjność Imperiusa polega na podobieństwie "na pierwszy rzut oka" do innego modelu. A co do funkcjonalności i wydajności, to na pewno odpowiada tej, na której płycie został złożony (tu na 99% Galaxy S), z zastrzeżeniem najtańszych komponentów, jak np. pamięci

Moim zdaniem, atrakcyjność wynikająca z "podobieństwa do" to raczej sprawa indywidualna i raczej drugorzędna - choć dla wielu osób może i ważna. Ja w czym innym upatrywał bym tej "atrakcyjności".
Jeśli przyjąć, że będzie tak jak piszesz, że fon będzie mniej-więcej czymś w rodzaju SGS (ja bardziej stawiałem na SGA) - czego też całkowicie wykluczyć nie można - to, wyłączając potencjalnie kiepską jakość komponentów uważam, że pod niektórymi względami niejako "przebije" on tegoż SGSa.

Generalnie uważam, że tego typu fony nie pozwolą na podobne do oryginału rozpasanie rozrywkowe - głównie o gry chodzi - jednak podstawę typu muzyka i filmy to na bank zapewnią. Funkcje prostsze typu SNS, poczta itp to nawet na kalkulatorze działają - więc tu bym był spokojny. Nawet programy "narzędziowe" powinny przy tej konfiguracji sprzętowej spokojnie dawać sobie radę - w tym przypadku zaletą jest spory ekran.
Łącząc to z posiadanym DualSIMem może się okazać, że fon objawi się jako wcale niezłe urządzenie dla osób z niewyśrubowanymi wymaganiami co do ogólnie pojętych multimediów. Wiem, że dla bardzo wielu osób gierki to jedyny wyznacznik użyteczności smartfona, jednak obawiam się, że nie dla takiego typu użytkownika ten fon powstał.
Biorąc tu pod uwagę jednego z baaaaaardzo nielicznych przedstawicieli markowych DualSIMów - np. Samsung Galaxy Y Pro Duoz (jak na markowy fon z DS jest on, ironizując, mega-wypasiony) - to Imperius moim zdaniem oferuje sporo więcej wykraczając dosyć znacznie poza granicę fona czysto "biznesowego" (jakimi są obecne fony z DualSIM).

(07-30-2012, 07:56 AM)malymon napisał(a): Każdy z wymienionych wcześniej produktów i każda z firm, jeśli chodzi o pochodzenie sprzętu, ma wspólne źródło i podobną jakość. "Fałszowanie rzeczywistości" w odniesieniu do parametrów technicznych to też norma. Największym problemem jest z reguły serwis i ewentualne aktualizacje.

Właśnie dlatego nie tworzyłbym z tego zagadnienia głównego argumentu "przeciw" - przynajmniej jeszcze nie teraz.
Jednocześnie zwracam uwagę, że chińscy "klonerzy" również ewoluują w wielu przypadkach dystansując obecną jakością znane wszystkim HiPhony, NokLe i inne wcześniejsze podróby.

Dlatego właśnie z opiniami o jakości lepiej się wstrzymać do momentu testów organoleptycznych urządzenia. Imperius może albo miło zaskoczyć albo potwierdzić swoją szrotowatość - póki co, poza domysłami, nie ma żadnych przesłanek do ferowania wyroków.

Jeśli chodzi o serwis to myślę, że nie będzie z nim aż tak źle - urządzenie jest firmowane przez w miarę poważnego wytwórcę/importera...

Źle rozumiesz. Nie chodzi o "przeciw", to wszystko stwierdzenia faktów. To, co napisałeś, to tylko to samo, tylko w rozwiniętej formie, kierowanej do "błyskotliwych inaczej". Multum chińskich produktów, opartych na "pożyczonej" technologii i obniżonej w kosztach komponentami, znajduje zadowolonych nabywców i wszyscy o tym wiemy.

PS: Urządzenia na forum są opisywane przez tych, którzy je mają lub się z nimi zetknęli w praktyce i jest to logiczne, rozsądne podejście do tematu. Kiedy kupisz Imperiusa i zadeklarujesz chęć pracy nad nim, to Admini założą Ci dział, który będziesz mógł rozwijać, dając innym możliwość omijania trudności, bo taki jest chyba główny cel działania MoDaCo.pl. Tego właśnie szczerze Ci życzę, zarazem kończąc (nieco jałową) dyskusję. Pozdrawiam! Smile
Odpowiedz Internet Explorer Windows 7
(07-30-2012, 09:34 PM)malymon napisał(a): w rozwiniętej formie, kierowanej do "błyskotliwych inaczej".

Czy to coś złego? Czy wszystko musi być kierowane tylko do "jedynych przebłyskotliwych"? Smile

(07-30-2012, 09:34 PM)malymon napisał(a): Urządzenia na forum są opisywane przez tych, którzy je mają lub się z nimi zetknęli w praktyce i jest to logiczne, rozsądne podejście do tematu.

I pewnie właśnie dlatego wiele popularnych for zaczyna się zamykać w skorupie kilkudziesięciu dyżurnych, wałkowanych kilka razy dziennie tematów - bez żadnego spojrzenia poza "swoje podwórko", bez żadnej chęci podyskutowania raz na jakiś czas o "czymś innym". Smile

Masz rację. Czas skończyć tą naciąganą dyskusję. Smile

! Wiadomość wysyłana automatycznie !

Ten wątek został zamknięty, jeśli masz jakieś zastrzeżenia zgłoś je do administracji lub bezpośrednio autorowi tej wiadomości.
Odpowiedz Internet Explorer Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości