W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
windows na automapa phone

[NEWS] Automapa na Windows Phone
Dla mnie news i ciekawa rzecz :firma Aqurat rozpoczęła testy wersji Beta popularnej nawigacji AutoMapa na system Windows Phone .
Jeśli interfejs i działanie będą zbliżone do wersji z Windows CE wesnę pod uwagę zmianę smartfona .
Tym bardziej że są już dual sim  i z ekranem 5.5".

Edit :Big Grin
Mam pierwsze screeny , to jest brzydsze od androida jakieś straszne coś Wink 
[Obrazek: 0d8d9885c_spqaxpx.jpg]
[Obrazek: wpss20150_spqaxpe.jpg]
AngelWszystko jest trudne nim stanie się proste - Lepiej głupio zapytać niż mądrze uwalić telefon  oo
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
Nie radzę bo pewnie będzie jak z windows phone 7 czy jak mu tam było co umarł.
Ponoć windows phone ma zastąpić pęłna wersja windowsa ale odradzam bo ci co mieli 7 też tak mówili i zostali z palcem w...Smile
.

Odpowiedz Firefox Windows 7
(09-21-2015, 10:57 AM)zbisz41 napisał(a): to jest brzydsze od androida jakieś straszne coś Wink 
Bez przesady.
To ma srać kolorkami na wszystkie strony czy poprawnie nawigować? A? Wink

Odpowiedz Firefox Windows 9x/NT/2000
Srać kolorkami bo windows 3.11 już dawno przestał być modny.Big Grin
Nooo nawigować to ona i tak nie będzie bo to automapa.xd
.

No nie pojechałeś!!!Czyste minimalistyczne podejście.Dalszego nie może być śliczne i praktyczne?
Moim zdaniem jest okropne, jeszcze raz dodam ze ni jak nie ma się do Windows CE
AngelWszystko jest trudne nim stanie się proste - Lepiej głupio zapytać niż mądrze uwalić telefon  oo
Odpowiedz Google Chrome Android 4.4.x KitKat
(09-26-2015, 09:02 AM)zbisz41 napisał(a): Czyste minimalistyczne podejście.Dalszego nie może być śliczne i praktyczne?
Moim zdaniem jest okropne, jeszcze raz dodam ze ni jak nie ma się do Windows CE

No właśnie. W tym cały problem, że każdy ma inne rozumienie "śliczności" i "praktyczności". Smile
Oczywiście nic nie mam do oryginalnego interfejsu AM - tyle lat tego używałem... i używałem. Miał on to co miał, pokazywał co pokazywał, jednak... Szczerze powiem, że to właśnie ten, nowy, windowsowy bardziej mi odpowiada. Jest on schludny, prosty, ładnie poukładany i pozbawiony wielu zbędnych dla mnie informacji (w postaci tych małych okienek). Krótko mówiąc elegancki jest i dopasowany do UI Modern. A co jeszcze ważniejsze - jest ERGONOMICZNY.
A teraz kilka pytań z czysto praktycznego, użytkowego i ergonomicznego punktu widzenia - bez demagogii i hejtu...
  1. Ilu informacji potrzebujesz by stricte nawigacja była dla Ciebie użyteczna. Czy np. informacje o "wysokości nad poziomem morza" są niezbędne na trasie Szczecin-Kraków.
  2. Jak dużo czasu zajmuje Ci ogarnięcie wszystkich "małookienkowych" informacji zawartych w standardowym interfejsie AM (patrzysz na "nawigację" - nie patrzysz na drogę).
  3. Czy wszystkie te informacje z pkt. 2 są Tobie ZAWSZE i NIEZBĘDNIE potrzebne.
  4. Ile czau potrzeba Tobie żeby przełączyć/zmienić wyświetlanie typów POI i czy dasz radę zrobić to BEZPIECZNIE w trakcie jazdy.
  5. Czy nie uważasz, że rozwiązanie typu "integracja niezbędnych informacji w oknie mapy lub bezpośrednio nad nim" jest lepsze od wydzielenia osobnych, 10 okienek, z informacjami wszelakimi.
Liczę na UCZCIWĄ ocenę. Smile

Nie zgodzę się również ze zbiszowymi porównaniami "że nijak to to się ma do Windows CE". To porównanie jest najzwyczajniej chore. Jak to "ma się mieć" do Windows CE jeśli to nie działa na Windows CE. Windows CE to było tylko tzw. "core" systemu mające na celu umożliwienie uruchamiania aplikacji windowsowych - i to napisanych specjalnie dla tej platformy. Enyłej... Windows CE to był Windows CE a tutaj mamy do czynienia z platformą (niby też windowsową) o całkowicie innych założeniach, zadaniach, "konstrukcji" i wyglądzie. No inną cał-ko-wi-cie. Jak można porównywać produkty sprzed lat kilkudziesięciu z obecnymi. To może jeszcze funkcjonalność zacznijmy porównywać - może Windows CE będzie najlepszy. Smile
Faktem jest, że jak to mawiają "przyzwyczajenie to druga natura człowieka", jednak myślę, że należy iść do przodu i sukcesywnie pozbywać się pewnych nawyków. W innym wypadku nadal tkwilibyśmy w tym wspomnianym przez XteKa Windowsie 3.11. Czyż nie tak? Sami, jako konserwatywni androidowcy, drzecie japy ( Wink ) o "nowe" i ciągle o "nowe". Dwa miesiące z tym samym systemem to dla was wieczność. Ciągle zmieniacie takie ikonki czy launchery na inne... Dlaczego w takim razie "ktoś inny" nie może zrobić czegoś nowego co "pasuje" nie-androidowcowi czy nie-windowsceowi (ależ mi słowotwórstwo wyszło Tongue ). Dlaczego wasze "nowości" są dobre i śliczne a inne potwornie brzydkie?
Umówmy się co do jednej kwestii - nie wygląd świadczy o funkcjonalności. Fakt, ma on dużą wagę, ale jakoś nie zauważyłem, żeby np. userzy Linuksa dostawali krost na plecach używając "ślicznej" konsoli. Tongue

Nie omieszkam być tutaj nieco złośliwym i zapytam... A co byście powiedzieli jeśli Aqrat wydałoby AM na Andka czy chociażby na Windows CE o zmienionym, niekoniecznie w ten sposób ale równie "prostym", interfejsie? Wybaczcie, ale domyślam się, że przeważałyby tutaj opinie pozytywne.
Dlatego też zaryzykuję stwierdzenie, że problemem nie jest tutaj interfejs a nieakceptowany (najczęściej z zasady) przez wielu WP8.1 czy W10M. Jak bardzo się mylę? Wink

Enyłej...
Nie mam zamiaru nikogo nawracać na "jedynie słuszne poglądy". Apeluję tylko o OBIEKTYWNE oceny poparte WŁASNYMI testami. To, że w interfejsie brakuje tego czy owego okienka z zaokrąglonymi rogami, plasowanego po lewej czy prawej stronie ekranu jeszcze nie oznacza, że wygląd apki jest do d*py. Sugeruję poużywać i dopiero potem ferować wyroki. Rozmawiamy tutaj o ściśle zorientowanym narzędziu do nawigowania a nie o galerii sztuki współczesnej - ergo, na pierwszym miejscu stawiajmy ogólnie pojetą funkcjonalność i użyteczność a nie kwestie "gdzie jakiej obłości czy kolorku" brakuje.

A tak na sam koniec... Użył ktoś z Was tej nawigacji w praktyce? Przekonał się osobiście o jej użyteczności? Czy tylko tak na podstawie skrinów pieprzycie głodne kawałki o wyglądzie. Big Grin

Ostatnio rozmawialiśmy krótko na temat nawigacji i poprę trochę kolegę "łoliego"w temacie ale nie do końca.
Mam i korzystam jak wiedzą co niektórzy z tomtoma GO i powiem tak, minimalnie a fakt optymalnie i dodatkowo dość skutecznie wykonany interfejs oczywiście nie wnikając w mapy które u mnie idealnie działają.
Interfejs powinien być dopasowany do systemu a nie do własnych "widzimisie" łatwo w ten sposób szybko i efektywnie się poruszać.
Windows czy android ze swoim ui a zwłaszcza dość dobry nowy interfejs w androidzie 5+ też robią swoje i właśnie lubię pod nie aplikacje nie zaś jak automapa ze swoim dziwnym skalowaniem map podczas przewijania i jej specyficznym interfejsem który nigdy mnie się nie podobał.
Kiedyś szukałem nawigacji dokładnej a interfejs był na drugim miejscu a teraz oba te elementy jednak muszą współgrać.
Automapa jest po prostu "stara" i ciągnięta na siłę zaś rozwój to już inna para kaloszy i w tym niestety kuleje ten program.
.

Krótko bo z fona.
W nawi są dwie ważne rzeczy:
-mapy dokładne i algorytm wyznaczania trasy.
Obie te rzeczy muszą być na wysokim poziomie,jedno nie nadrobi braków drugiego.
Interfejs też jest ważny: łatwość ustawienia trasy, pkt via ,ostrzenień itp.
Na koniec grafika,kolory ogólnie wygląd ,tu oczywiście każdy ma swoje gusta i z nimi się nie dyskutuje.
Padła kwestia ile informacji i jakie potrzebuje ,jakie powinny być wyświetlane?
Dla MNIE ważne są:
-aktualna prędkość
-ile do celu
-manewr i następnym(ile m)
-gdzie jesteś(nazwa)
-gdzie mam skręcić (nazwa)

Wysłane z mojego PE-UL00 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz Tapatalk
No i bardzo fajnie. Nareszcie zaczynamy rozmawiać o konkretach funkcjonalnych a nie o tym co jest "śliczne". Smile

Oczywiście nikt nie musi sie zgadzać z moim i osobistym zdaniem bo to jest właśnie moja i osobista opinia. Ważne by ów produkt - a w tym przypadku AM dla Windowsa - ocenić obiektywnie... znaczy się, subiektywnie bo każda opinia taka jest, ale że uczciwie - w tym sensie. Smile

Zgadzam się i ja z kolegami.
Właśnie o to "kaman"
Pamiętacie IGO i możliwości zmiany cudów w nim?
Teoretycznie było fajne ale do zabawy i kombinowania a nie do jazdy.
Dzisiaj już się minimalizuje te cuda i jak pisze kolega Zbisz te priorytety to idealna navi.
Nie jakieś tam chocki klocki a.... wygląd ma znaczenie jak i ładna dziewczyna.Big Grin
.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości