W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
android nie lubi konkurencji samego siebie

[NEWS] Android nie lubi konkurencji... samego siebie
Odrobinę nie rozumiem jednego zjawiska... Kiedy zaczyna mówić się cokolwiek w kwestii "wymuszania przez korporacje" (oraz wszystkiego co jest wokoło tego), prawie natychmiast wypływa kwestia Microsoftu i jego kafli Tongue

A ja, z wrodzonej złośliwości zapytam się Państwa w ten sposób... Proszę mi powiedzieć tak z ręką na sercu, czy Gógiel pytał się kogokolwiek jak ma wyglądać interfejs? Czy Gógiel kiedykolwiek i kogokolwiek pytał czy karty mają być przesuwane w pionie czy w poziomie? Czy Gógiel kogokolwiek pytał o ... sto milionów innych rzeczy dotyczących działania Androida? Tongue Obawiam się, że nie pytał Smile
Skąd więc takie jednoznaczne skojarzenia: Wymuszanie = Microsoft = kafle? Big Grin

Ja bym to ujął w nieco inny sposób. W sposób, którego większość ludzi nie dostrzega lub nie chce dostrzegać.
Microsoft nic na nikim nie wymusza swoimi "kaflami". Chcąc myśleć w ten sposób to powiedzmy sobie otwarcie, że i gógiel wymusza na użytkowniku Androida milion i jedną rzecz, które zrobił tak jak zrobił. I Apple, i BlackBerry, i Linuks... Każdy "korporant" wymusza coś na użytkowniku. Smile Mylę się? Smile
Tworzenie równania, które podałem wyżej jest najzwyczajniej wyrazem złej woli... "Ziarno piasku w oku wroga widzicie, ale belki w swoim nie dostrzegacie" - jakoś tak to szło Tongue

Ja uważam, że Microsoft najzwyczajniej zaproponował coś nowego. Coś, co łamie schemat znanych od kilku dekad ikonek. Na tym polu Android nadal siedzi w archaicznych rzeźbionych ramach i nawet na zybelek z nich nie wychodząc. Będąc złośliwym można by stwierdzić, że to właśnie Android powinien "uczyć" się od Windowsa... Nie, nie kafli Big Grin Powinien się uczyć odwagi we wprowadzaniu nowych rozwiązań, w eksperymentowaniu.
Ktoś pewnie zada pytanie: ale po co jeśli to co jest, jest dobre. Racja. Ja się tylko zastanawiam jak długo jeszcze będzie to "dobre".
Faktem jest, że oba systemy stoją w miejscu w kwestii rozwoju jako takiego - jeśli chodzi o konwencjonalne rozwiązania programowe to już raczej mało czym są w stanie zaskoczyć... Ale... Windows przynajmniej próbuje proponować coś innego, próbuje odświeżyć się, zastosować inną filozofię, pójść w stronę prostoty i funkcjonalności... Chce coś ze sobą zrobić. Z różnym skutkiem, ale próbuje. Nie każdemu musi się to podobać, ale przynajmniej zauważyć należy, że próbuje. Co w tym czasie robi Android? Od ponad 6 lat zwiększa cyferki wersji, zwiększa wymagania systemowe, dodaje nowe tapety, rozmywa i przesuwa ikonki na pulpicie (to tak z grubsza) - czyli idzie w dokładnie przeciwną stronę... Innowacyjność? Nowe pomysły, rozwiązania? Nie-ist-nie-ją... Big Grin
Jeden... jedyny przykład "innowacyjności" w wydaniu Google Android - ART (Android Run Time) zastosowany w Batoniku 4.4, który ma zastąpić ociężałego i zamulonego Dalvika. ART faktycznie może być przełomem wydajnościowym w wykonaniu Androida i być może pozwoli mu na zbliżenie się do wydajności Windowsa na urządzeniach low i mid... Jednak jest jeden fakt, który należy znać - stworzenia ARTa nie zawdzięczamy "innowacyjności" Gógla a pozwowi od Oracle o naruszenie praw patentowych Dalvika. Yhyyyyy... Właśnie tak. Gdy by nie to, to prawdopodobnie do końca świata tonowy wałach w postaci Dalvika przewalał by się po smartfonach. Smile

OK. To wszystko można by było powiedzieć będąc złośliwym... Blush

No dobra... ale chyba nie tego dotyczył ten temat w założeniu Tongue
<p><br></p>
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Android nie lubi konkurencji... samego siebie - przez Wall-E - 12-02-2013, 05:57 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości