W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!


[-]
ReklamaOcena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
android nie lubi konkurencji samego siebie

[NEWS] Android nie lubi konkurencji... samego siebie
Informacja za:

[Obrazek: 2n89c0h.jpg]


Jako właściciel sklepu Google Play, gigant z Mountain View ma niezbywalne prawo decydowania o tym, co może się w nim znaleźć. Właśnie przekonali się o tym twórcy aplikacji CyanogenMod Installer, która nie tak dawno miała swoją premierę w GP.
Została ona przyjęta bardzo ciepło, ponieważ od tego momentu dużo prościej można było dokonać modyfikacji systemu Android. Jeśli jednak nie pobrałeś jej do tej pory, to teraz już nie będzie ku temu okazji.

Twórcy aplikacji poinformowali, że zdecydowali się usunąć ją ze sklepu i zrobili to dobrowolnie, ale na wyraźną prośbę Google. Jej powodem było to, że owa aplikacja okazała się niezgodna z regułami panującymi w Google Play.

Kością niezgody pomiędzy nimi a Góglem był podobno fakt, iż CyanogenMod Installer "zachęca użytkowników do złamania zasad gwarancji i tym samym rezygnacji z niej". Pytanie tylko, czy w sklepie nie znajdziemy innych aplikacji, którym zarzucić można by dokładnie to samo?Jako komentarz do tego newsa użyję cytatu znanego wszystkim, którzy w 1981 roku byli już w stanie sami podnieść się z nocnika:

Cytat:Powstaje pytanie: kto za tym wszystkim stoi? Kto zmierza ku konfrontacji, ku antysocjalistycznej awanturze? Trzeba wyraźnie oświadczyć [...] są granice, których przekroczyć nie wolno!

Wojciech Jaruzelski
(Fragment przemówienia wygłoszonego w lipcu 1981 r. podczas IX Nadzwyczajnego Zjazdu PZPR)


Jeśli się dobrze zastanowić i patrzeć obiektywnie (pomijając oczywiście ten "antysocjalizm") to wydaje się być on bardzo na miejscu.
<p><br></p>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Android nie lubi konkurencji... samego siebie - przez Wall-E - 11-29-2013, 09:04 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości