W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
android nie lubi konkurencji samego siebie

[NEWS] Android nie lubi konkurencji... samego siebie
Oooo dokładnie, znowu coś co uderza we firmę gógiel a oni tego nie trawią bo reklamy milusie.Big Grin
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
(11-30-2013, 08:55 AM)XTeK napisał(a): sorki Wall-E że tego posta usunąłem ale myślałem że przez przypadek walnąłeś to samo dwa razy no i post pod postem, gdzieś podobne było a drugiego już nie czytałem.
Poprostu myślałem żeś dubla walnął a ja "zaspany" deko.Smile

A jak to się stało, że się tak mi napisało? Nie mam pojęcia Huh

(11-30-2013, 09:06 AM)Ryrzy napisał(a): Dodam jeszcze ze to samo spotkalo apki typu adfree. Tez wylecialy z marketu z powodu łamania regulaminu.

No w tym miejscu jest jeszcze jakiś sens bo reklamy to jakiś tam dochód dla Gógla i ich blokowanie można uznać "za działanie na szkodę".

Co do CM Installera... Może napiszę trochę inaczej niż poprzednio.
Mnie tutaj brakuje konsekwencji Gógla. Jeśli ogólne zasady przewidują, że ingerencja w system jest łamaniem zapisów gwarancji - a root takową ingerencją jest - to w takim razie dlaczego nikt się nie czepia apek wymagających roota. Czy one nie "zachęcają do łamania zasad gwarancji"? Ba... A co powiedzieć na przykład o apce TriangleAway, która pozwala wręcz na "oszukiwanie" jednego_takiego producenta sprzętu co do faktu ingerencji w urządzenie? Czy ona nie łamie żadnych "zasad gwarancji"?
Jeśli został usunięty CM Installer bo "zachęca użytkowników do złamania zasad gwarancji i tym samym rezygnacji z niej" to czemu nie zostały usunięte i inne apki, które również do tego "zachęcają".

Owszem, Gógiel jest właścicielem GP i ma niezbywalne prawo decydować o jego zawartości, ale takie wybiórcze postępowanie jest nie tylko nie fair, ale wręcz nieuczciwe. Mnie to wygląda na zasadę: "Bo tak i ch*j" - innego wytłumaczenia znaleźć na to nie mogę.

Odpowiedz Opera Windows 7
No niestety tak postępują a szkoda, jak pisaliśmy nic na to się nie poradzi niestety.
Gdzieś kiedyś wyczytałem że my Polacy lubimy "ścigać" tych co mają władzę coby im dokopać i jakoś mi przyszło tak do bańki poza tematem.
Lubimy chyba jakoś tak dla sportu najeżdżać na rząd na apple itd.
Pamiętam gdy antek był w powijakach to cool super itd. dzisiaj nalatujemy na wszystko co zrobią źle to jak samsung i jego lipna aktualizacja.Big Grin
Wyszukują ludzie najdrobniejszych potknięć coby była afera i poklask.
Tutaj temat się rozkręcił a po prostu niech tam sobie apkę zrobią i wstawią na XDA i po sprawie jak np. addfree.
Jakoś ja tam zawsze podchodzę z dystansem do wszystkiego bo i po ciorta się denerwować.Big Grin
Ktoś kiedyś napisał że to nasza narodowa pasja i chyba coś w tym jest.Big Grin

"żeby nie było nikogo to się nie tyczy" Big Grin
.

No masz dużo racji z tym naszym "sportem narodowym" Smile

Ale abstrahując już od naszych narodowych przywar, należy zwrócić uwagę na samą sytuację jaka zaistniała. W sumie sam ten-konkretnie-fakt nie jest tak ważny jak trend, który zaczyna zżerać "wielkich". Giganci zaczynają coraz śmielej robić to, na co mają ochotę i tak naprawdę nic nie można na to poradzić - jest to całkowicie bez jakiejkolwiek kontroli. Wiem, że tak było zawsze, ale czy nie odnosisz wrażenia, że obecnie zaczyna przybierać to formę coraz bardziej pospolitą? Kiedyś "zdarzało się", teraz praktycznie weszło do kanonu postępowania. Nie uważam tego za dobry trend i szczerze się boję jakie efekty to przyniesie za jakiś czas - dla nas, użytkowników.

Fakt, ale widzisz taki mikrosoft i jego trendy to druga para kaloszy.
Oni też mają w windowsie swoje specyficzne duperela które narzucają a ludzie kupują bo niema innej opcji.
Weź taki win8, kafle bez charakteru i wyglądu które zastępują ludziom standardowe menu na siłę po tylu latach.
To wręcz zmuszanie, można wiem nakładkę zainstalować ale gdy ktoś nie potrafi czegoś takiego bo jest "noobem" ?
Kupujesz laptopa i cooo? Sterowniki tylko pod win8.
Wszyscy wielcy nam coś narzucają a to fakt raczej nie do obalenia jak WM6.5 i szlaban jak wp7 i szlaban jak wp8rt i raczej szlaban który nastąpi pewnie za rok lub dwa.
"Musimy" się przystosowywać jak do wszystkiego a tacy mogą "bo ich".
Nic nie zrobimy jak z zakupem F16 z ofsetem który jest jak by nie był.
Można było eurofejczera falkona kupić z tego co pamiętam taniej i bliżej i lepiej.
Zobaczysz że do wszystkiego się "na siłę" przystosujesz.
Na fonie kafle brzydkie i proste oraz bez charakteru ale trza bo zaczyna się trend.
Pamiętasz manile na i900 jakie ładne kolorowe albo sense na htc który portowali bo ładne i kolorowe a nie brzydkie i proste?
Niby przekonują podświadomie że to wszystko szybkie i optymalne ale czy na pewno?
Można tym przesuwaniem się zamotać w tych kaflach i cholera wie w którą strone później toto miziaćBig Grin
Na bank się poddamy trendom a ja sam nie powiem że android i android do końca świata.
Masz linuxa na kompa i niestety alternatywa ale sucha bo mało wszystkiego itd.
Wiele rzeczy się nie podoba ale jak rząd nie zmieni tego grupa osób niestety.
.

Co do Microsoftu to masz rację choć w kontekście tego wątku przykład jest odrobinę nietrafiony bo to deko inna dziedzina Smile

Jednak co do generaliów to trudno racji Tobie nie przyznać - niestety, cza z tym żyć. Ale nie znaczy to, że musi się to podobać. Smile

No i pacz jak my po "hejtowali".Big Grin
No ostatni to takie głębsze spostrzeżenia.
.

mi windows 8 z tymi kaflami wygląda jak ściana w łazience nimi pokryta Big Grin ale racja wielkie korporacje narzucają swoje pomysły/wymysły/oskarżenia które bezpodstawne, brzydkie, bezsensowne i kiedyś ludzie będą mieli dośćConfused takie są faktySmile
Odpowiedz Firefox Windows 7
Ludzie raczej dość to nie będą mieli bo za tym idzie marketing który nam mówi że to jest hiper super.
Reklamę gdy oglądasz przez miesiąc to też w pewnym momencie nazwa cię skusi w markecie danego produktu a w tym wypadku funkcje itd.
.

Odrobinę nie rozumiem jednego zjawiska... Kiedy zaczyna mówić się cokolwiek w kwestii "wymuszania przez korporacje" (oraz wszystkiego co jest wokoło tego), prawie natychmiast wypływa kwestia Microsoftu i jego kafli Tongue

A ja, z wrodzonej złośliwości zapytam się Państwa w ten sposób... Proszę mi powiedzieć tak z ręką na sercu, czy Gógiel pytał się kogokolwiek jak ma wyglądać interfejs? Czy Gógiel kiedykolwiek i kogokolwiek pytał czy karty mają być przesuwane w pionie czy w poziomie? Czy Gógiel kogokolwiek pytał o ... sto milionów innych rzeczy dotyczących działania Androida? Tongue Obawiam się, że nie pytał Smile
Skąd więc takie jednoznaczne skojarzenia: Wymuszanie = Microsoft = kafle? Big Grin

Ja bym to ujął w nieco inny sposób. W sposób, którego większość ludzi nie dostrzega lub nie chce dostrzegać.
Microsoft nic na nikim nie wymusza swoimi "kaflami". Chcąc myśleć w ten sposób to powiedzmy sobie otwarcie, że i gógiel wymusza na użytkowniku Androida milion i jedną rzecz, które zrobił tak jak zrobił. I Apple, i BlackBerry, i Linuks... Każdy "korporant" wymusza coś na użytkowniku. Smile Mylę się? Smile
Tworzenie równania, które podałem wyżej jest najzwyczajniej wyrazem złej woli... "Ziarno piasku w oku wroga widzicie, ale belki w swoim nie dostrzegacie" - jakoś tak to szło Tongue

Ja uważam, że Microsoft najzwyczajniej zaproponował coś nowego. Coś, co łamie schemat znanych od kilku dekad ikonek. Na tym polu Android nadal siedzi w archaicznych rzeźbionych ramach i nawet na zybelek z nich nie wychodząc. Będąc złośliwym można by stwierdzić, że to właśnie Android powinien "uczyć" się od Windowsa... Nie, nie kafli Big Grin Powinien się uczyć odwagi we wprowadzaniu nowych rozwiązań, w eksperymentowaniu.
Ktoś pewnie zada pytanie: ale po co jeśli to co jest, jest dobre. Racja. Ja się tylko zastanawiam jak długo jeszcze będzie to "dobre".
Faktem jest, że oba systemy stoją w miejscu w kwestii rozwoju jako takiego - jeśli chodzi o konwencjonalne rozwiązania programowe to już raczej mało czym są w stanie zaskoczyć... Ale... Windows przynajmniej próbuje proponować coś innego, próbuje odświeżyć się, zastosować inną filozofię, pójść w stronę prostoty i funkcjonalności... Chce coś ze sobą zrobić. Z różnym skutkiem, ale próbuje. Nie każdemu musi się to podobać, ale przynajmniej zauważyć należy, że próbuje. Co w tym czasie robi Android? Od ponad 6 lat zwiększa cyferki wersji, zwiększa wymagania systemowe, dodaje nowe tapety, rozmywa i przesuwa ikonki na pulpicie (to tak z grubsza) - czyli idzie w dokładnie przeciwną stronę... Innowacyjność? Nowe pomysły, rozwiązania? Nie-ist-nie-ją... Big Grin
Jeden... jedyny przykład "innowacyjności" w wydaniu Google Android - ART (Android Run Time) zastosowany w Batoniku 4.4, który ma zastąpić ociężałego i zamulonego Dalvika. ART faktycznie może być przełomem wydajnościowym w wykonaniu Androida i być może pozwoli mu na zbliżenie się do wydajności Windowsa na urządzeniach low i mid... Jednak jest jeden fakt, który należy znać - stworzenia ARTa nie zawdzięczamy "innowacyjności" Gógla a pozwowi od Oracle o naruszenie praw patentowych Dalvika. Yhyyyyy... Właśnie tak. Gdy by nie to, to prawdopodobnie do końca świata tonowy wałach w postaci Dalvika przewalał by się po smartfonach. Smile

OK. To wszystko można by było powiedzieć będąc złośliwym... Blush

No dobra... ale chyba nie tego dotyczył ten temat w założeniu Tongue

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości