W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
odtwarzacz multimedialny pc

Multimedialny odtwarzacz PC.
Porwałem się na skonstruowanie odtwarzacza multimedialnego na bazie PC. Mój androidowy dongiel TV dobry jest dla mnie i tylko dla mnie, cała reszta "okolicznej ludności" raczej nie kwapi się z nauką klikania w bebechach Andka (co w sumie pochwalam). Tym samym czas przejść na regularnego Windowsa. Wymyśliłem sobie, że złożę jakiegoś niewielkiego PC-ta (nie mylić z mini-PC), którego podłączę do TV przez HDMI.

Moje założenia:

Hardware...
- ma uciągnąć system operacyjny
Jeszcze nie wiem jaki, ale pewnie jakiś kastrowany Win8.1. Ostatecznie jakaś wariacja WinXP. Win7 odpada bo to ciężka kobyła.
- Płynnie odtwarzać (i przewijać) materiał 1080p.
- Umożliwiać odsłuch min. 5.1 (światło, coax, kable... whatever)
Na kryształowy dźwięk nie nalegam. Chodzi mi tutaj raczej o sposób połączenia z amplem.
- Przeglądarka i komfortowa obsługa przeglądania Internetu.
- Gier nie przewiduję.
- Rodzaj obudowy to Desktop... a najlepiej Slim (niskoprofilowa)
Max. w centymetrach (około): wys. 12, szer. 44, głęb. 45.
- Możliwość montowania napędów 3,5" (dwie sztuki?).
Na pewno będzie to miało dysk SSD, ale potrzebuję również "przestrzeni magazynowej".

Siły i środki...
- 1500 zet na konfigurację podstawową (bez SSD i HDD)... choć nie należy tego traktować przesadnie sztywno.

Aha...
Od ręki do dyspozycji mam mobo: Asus P5B, CPU: Core2Duo 2x2Ghz, Ram: 3GB... jeśli w czymś to ułatwi....

Wiem, że kilka osób na forumie lubi dłubać w PCtach... dlatego pisam o poradę. Smile
<p><br></p>
Odpowiedz
a nie lepiej jakiś mały poręczny nettop/mini pc/notebook z wyjściem HDMI ? takie z HDMI mają już karty graficzne nie zintegrowane i filmi HD działają bez problemu. jako bazy użyć xmbc i masz maszyne multimedialną taką że nie ogarniesz Big Grin
Możesz nawet notebooka szukać z rozwaloną matrycą, taniej a i tak po HDMI na tv wsio zdziałasz
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Minus że łoli ma sprzęt audio który nie łyka hdmi a chce dźwięk 5.1
Więc albo światełko albo coaxial.
Ja proponowałem mu mini itx w obudowie za mniejsze piniądze na i3 z integrą intela.
wszystko małe "piękne" i dość tanie.
W tej kwocie można komplet jak nic mieć a właśnie XBMC jako multimedialny kombajn, baja.Smile
.

Odpowiedz
(02-21-2015, 07:11 AM)Ryrzy napisał(a): a nie lepiej jakiś mały poręczny nettop/mini pc/notebook z wyjściem HDMI ?
Możesz nawet notebooka szukać z rozwaloną matrycą, taniej a i tak po HDMI na tv wsio zdziałasz

No właśnie nie koniecznie.
Nettopy odpadają - mam kilka takich we fabryce i mocno mnie one do siebie zniechęciły. Ledwo FF się na nich kula... Do mini PC też nie mam zaufania jakoś... W tym właśnie leży problem i dlatego się zapytałem Was o jakieś alternatywy.
<p><br></p>
Odpowiedz
Pytanie nr1 czemu nie masz zaufania?
Jeżeli nie to,  to niema innej opcji poza zwykłym komputerem których mnogo i nie cza motać aż tak bardzo jak coś specyficznego co chcieliśmy ci przekazać i jest to optymalne i równie wydajne w dzisiejszych czasach co zwykły pc.
Zwykły komputer sam złożysz i nie cza do tego kombinacji.
.

Odpowiedz
Poszedłem XteKu za Twoim pomysłem mini-ITX... Przyjrzałem się temu wynalazkowi i szczerze powiem wygląda to zachęcająco.
Jednak już na samym początku odrzuciłem wszystkie modele z prockami zintegrowanymi... no umówmy się, że to jest badziewie... Celerony, albo dwujajeczne Atomy 1.8 GHz... To nie jest to, czego bym chciał. Fakt, tutaj nie trzeba inwestować za dużo, 200-300 zet to nie jest majątek, jednak nie mam zamiaru znowu użerać się z czymś co nie ma wystarczająco siły by uciągnąć system.

Za to zainteresowały mnie twory bezprocesorowe z Socketem 1150. O! To już daje duże mozliwości. Co prawda koszty idą w górę bo i CPU, i chłodzenie, i RAM, i grafikę trzeba dokupić... no i jakieś pudełko dobrać do tego.

Np. tutaj: http://www.agito.pl/podzespoly-pc/plyty-...81833.html znalazłem sporo ciekawych ofert i to bynajmniej nie są twory typu przemysłowego.
Jak to wg Was wygląda?
<p><br></p>
Odpowiedz
Są z i3  i ci na sb pokazywałem płytę od razu z prockiem za 700 czy nawet mniej Smile
.

Odpowiedz
Wall-E, albo nie zauwazylem i zadane wymagania sie zmienily, albo od poczatku nijak mialy sie one do tego co napisales. Smile

Jesli chodzi o sprzet ktory bedzie w stanie obsluzyc 1080p to w zasadzie kazdy APU od amd czy nowszy atom sobie z tym zadaniem poradzi, gdyz dekodowa.ie wideo odbywa sie przez uklad graficzny, nie procesor.
Inna kwestia jest czy system na tym zainstalowany bedzie w stanie to obsluzyc np xbmc...
Drugie wymaganie to "przegladanie internetu", no tutaj to juz w ogole brak wymagan w zasadzie....

Ja na Twoim miejscu zastanowil sie nad kilkoma dodatkowymi kwestiami:
- halas
- zuzycie pradu
- wygoda uzytkowania
- PRZEZNACZENIE
- wydajnosc

W zasadzie od zdefiniowania przeznaczenia powinnismy zaczac. Jesli ma to byc "odtwarzacz multimedialny" z dostepem do www, to w zasadzie wystaczy Ci nawet plyta pokroju asrock e350m czy jakos tak. Mozesz zaszalec i poszukac czegos z apu A8-A10 lub nowymi atomami 4-8 core, 4gb ram, dysk ssd i obudowa i w zasadzie jestes w stanie to zamknac z jednym duzym wiatrakiem wolnoobrotowym wiec bedzie w miare cicho. A jak sie uprzesz to w odpowiedniej obudowie i bez wiatrakow.
Ale jesli to ma byc po prostu mini komputer, do wszystkiego ale z naciskiem na dwie wczesniej wymienione funkcje, to po prostu zloz mini-pc na podzespolach jak do pc, czyli i3-i7, ram, dyski itd, tylko to jest pc, maly ale pc. Glosniejszy, bardzij pradazerny itd.
Wiec jesli ma to byc ciche i zajmowac malo miejsca (mini-itx), to lepiej zapomnij malych obudowach i i3-i5. Bo ani nie bedzie to ciche ani ekonomiczne.
Odpowiedz
OK. Sprawa już rozwiązana.
Nabyłem takie oto cóś: http://www.acd.pl/komputer-mini-itx-amd-...-p-24.html

Jedyna modyfikacja, której się dopuściłem to wymiana HDD 500GB na SSD 120GB. Dysk ma służyć tylko systemowi bo to, co mnie interesuje będzie szło z zewnętrznego napędu a samego sensu wymiany HDD na SSD nikomu raczej tłumaczyć nie trzeba. Smile

Dziękuję moim interlokutorom w wątku. Smile
<p><br></p>
Odpowiedz
Szczerze ? Nie dałbym tyle kasy za to. Za polowe z tego by sie znalazl jakis nettop albo inny mini pc

Wysłane z mojego LG-D855
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości