[-]
ReklamaOcena wątku:
  • 17 głosów - średnia: 2.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
mikro programik do zmiany ustawień podświetlenia

Mikro programik do zmiany ustawień podświetlenia
Witam wszystkich.
Mój pierwszy post i pierwszy mikro programik na i900.
Program działa jako przełącznik dla klucza rejestru [HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\BackLight] wartość "BackightOnTap"
Jeżeli wartość klucza jest 0 to zmienia na 1 i odwrotnie klucz odpowiada za włączenie lub wyłączenie podświetlenia ekranu po dotknięciu ekranu (ustawienia/system/bateria/zasilanie bateryjne checkbox "Włącz podświetlenie po naciśnięciu..."
A teraz jak to działa: kopiuje exe do telefonu, skrót do menu start/programy i podpinam pod klawisz boczny w ustawieniach/osobiste/przyciski
Używając telefonu w pomieszczeniach nie ma potrzeby używać podświetlenia po wyjściu na zewnątrz bez włączonej funkcji podświetlenie ekran jest kompletnie niewidoczny, uruchamiamy bocznym klawiszem program i mamy włączoną funkcję podświetlenia ekranu po dotknięciu, wchodzimy do ciemniejszego otoczenia klikamy drugi raz i wyłączamy funkcję poświetlenia po dotknięciu.
Uff
Jeżeli ktoś jest chętny to programik załączony.
Nie dopowiadam za szkody wyrządzone przez program.
(dwie linijki kodu nie mogą szkody narobić ale wolę się zabezpieczyć)
Pozdrawiam.Załączone pliki
.zip   wylback.zip (Rozmiar: 5.12 KB / Pobrań: 31)
Odpowiedz
To zrób jeszcze na O2.
Klucz (chyba) [HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\BackLight] Wink

No i jak już się tak rozpisałeś (mam na myśli pisanie programów Wink ) to zastanów się nad problemem ingerencji innych programów w regulację oświetlenia.
Taka np. AutoMapa, jeśli ma skonfigurowane zarządzanie energią, może tez ingerowac w tan paramter, bo po uruchomieniu odczytu sygnału GPS nie dopuszcza do wygaszenia wyświetlacza.
I skutek może byc taki, że Twoim softem przygasimy sobie wyświetlacz (np. aby nawigowac w nocy - co się bardzo przydaje) a AM po uruchomieniu i włączeniu obsługi GPS rozświetli go na nowo.
Oczywiście można zminimalizować AM i uruchomic ponownie Twój soft (lub BacklightToggle) ale jeśli dałoby się tego uniknąć, to byłoby fajnie Wink
Pozdrawiam

. : Uszczęśliwić kobietę nie jest trudno - o wiele trudniej jest samemu przy tym pozostać szczęśliwym : .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości