W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
ekran biala mb525 defy czarny motorola martwa dioda

Martwa Motorola Defy mb525 czarny ekran biala dioda
Jeśli jesteś pewien, że bateria jest ok, to spróbuj do niego zaladować Froyo 2.2 CEE. Potem dopiero kombinuj z czymkolwiek innym. Link do romów już dostaleś, tylko nie pomyl z chińskim ;-)
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz
Trochę to przesada... Informacje o modelach Motki są tak powszechnie dostępne, że wstyd pytać o me525... A że kolega eksperymentator skopał bootloader (ten z jtagiem, żeby nie było wątpliwości)... cóż... Motorola to jakby tak trochę dla elity, przy całym szacunku dla wielbicieli "otwartych" marek...
Odpowiedz
Właśnie został mi tylko ten chiński rom ale gdzie ja znajdę odpowiednik tego europejskiego z tym samym kernelem co ma ten chinczyk w sobie. Druga sprawa szkoda że nie ma programu przez który mógłbym rozpakować ten plik sbf i samemu podmienić kernel. Moim tokiem rozumowania bootloader w mojej motoroli współpracuje tylko z kernelem z tego chińczyka więc wystarczyłoby rozpakować tego chiskiego wyciągnąć z niego kernel i wpakować go do jakiegokolwiek innego romu z końcówką.sbf i wtedy go zflashować. Szkoda że strona z romami już nie działa bo bym ściągnął wszystkie i po kolei bym flashował aż do skutku.
Odpowiedz
Gdyby nie dało się rozpakować .sbf, to nie byłoby modyfikowanych romów np. do Atrix, bazujących na oryginałach Wink Da się i rozpakować i podmienić kernel i zapakować znowu do postaci .sbf, tylko trzeba mieć dostatecznie dużo:
- czasu
- chęci
- cierpliwości
- uporu, a wynikowo i chyba wiedzy.

WAŻNE: powyższe moze nie wystarczyć bez pomocy Szefa Ryrzego, zwłaszcza na wczesnych etapach kompilacji jądra pod Motkę (pierwszy działający kernel pod Atrix był kompilowany na kompie Ryrzego), ale On chętnie służy pomocą, o ile się nie jest baaaaaardzo zajęty w danym momencie :-) Dodatkowo pomocny moze się okazać program pozwalający na edycję plików obrazów (nie grafiki).
Z tego co wiem, to z .sbf radzą sobie nawet dziewczynki, więc dla chcącego nic trudnego...

Spróbuj, co Ci szkodzi?

PS: Którą masz wersję bootloadera? Jeśli to chińczyk, to może być 6, której się nie da downgade'ować. JDGC_U6_2.13.0?
Odpowiedz
Tak tylko chinczyk mi wchodzi zaden inny. I tylko ten ktory napisales Malymon.
A tak po za tym musze ryrzemu podziekowac za wspanialy rom ktory dlugo uzywalem w sansungu omnia.

wiec poprosze o narzedzia do takiej pracy

malymon edytował ten post dnia 04-26-2015 o godz. 01:29 PM ponieważ:

Ponowne przypomnienie o niepisaniu posta pod postem. Zamiast tego należy edytować poprzedni i dopisać nową treść. Gwoli wyjasnienia: Post pod postem to trochę jakby spam, dla niezorientowanych... Smile

Odpowiedz
(04-14-2015, 08:06 PM)Siu84 napisał(a): (...) napisales Malymon.
(...)

Napisałaś* Wink

Wysłane z mojego LG-D855
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Więc ktoś pomoże mi zrobić taki rom do mojej motoroli a przy okazji inni mogliby skorzystac z takiej pomocy. Ryrzy wiem ze masz dużo wiedzy wieć proszę o pomoc. Już mam sbf depacera a nie umiem go użyć i jaki plik po rozpakowaniu za co odpowiada.
Odpowiedz
Jak już masz sbf depackera, to teraz trzeba przeczytać instrukcję do niego - nie ma problemu z jej znalezieniem (jest po angielsku, więc to nie problem).
Po opanowaniu sbf depackera pojawi się problem z dostępem do pliku obrazu - o tym już wiesz, bo napisałam Ci wcześniej, więc zapewne go już masz i potrafisz użyć.
Po rozłożeniu obrazu zapewne poczytasz o zasadach modyfikacji kernela, dobierzesz to, co Ci pasuje (lub nie) i tu poprosisz o pomoc Ryrzego.
Jeśli będziesz operował tylko na CG39, to nie potrzebujesz niczyjej pomocy, chyba że chcesz, żeby ktoś to zrobił za Ciebie, a Ty przypiszesz sobie adekwatne zasługi.

Cierpliwość, upór, wyszukiwanie i czytanie odpowiednich instrukcji - oto coś, na co poświęcisz mały kawałek swojego życia. Drugi zostanie pochłonięty przez kompilacje testowe i stawianie urządzenia na nogi w razie błędów. Gdy już osiągniesz sukces - zapewne stworzysz fajne romy i uzyskasz rangę kucharza. Perspektywa miła, nieprawdaż?

Jedna sugestia - jeśli szukasz pomocy, to pytaj bardzo konkretnie i nie o podstawowe, wszędzie dostępne kwestie, a na pewno ktoś Ci pomoże. Nie da się nic zrobić cudzym kosztem i bez wkładu własnego. Rozłóż oba romy, wyekstrahuj kernele, zeamień i skompiluj. Jeśli maszyna wstanie, to połowę roboty masz za sobą.

Powodzenia!
Odpowiedz
A nie możesz wgrać sobie tego chinola i zainstalować jakiś custom rom?

Tam, na górze jest taki przycisk

Odpowiedz
@Atom: Przecież widzisz, ze kolega chce mieć oryginał, z Motoblur. Wcale się nie dziwię, bo to klasa sama w sobie. Zapewne już podmienia kernele i niebawem nas zaskoczy nowym romem. No, chyba, ze trochę poczyta i znajdzie "fixed sbf for downgrade", ale to nie to samo, co nowy rom dla potomności.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości