W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 1.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
ramfix dla atrix z odblokowanym bootloaderem

[MOD] Ramfix dla Atrix z odblokowanym Bootloaderem.
Widzę, że nie ma na forum więc wstawię.
Po odblokowaniu Bootloadera i instalacji nowego ROMu często występuje problem z pamięcią RAM, a mianowicie zamiast ~800MB używane jest tylko ~400MB.
Ramfix naprawia ten problem. Testowane na 2.3.4 i na ICS.
Mod instalujemy przez CWM.

Ramfix do pobrania TU
Motorola RAZR i (XT890) - 9.8.2l-50_SMI-26 Unlocked
Motorola Defy Plus DFP-231 Root - DFP-188, DFP-231, DFP-2311 BL7 Root
Odpowiedz
Dokładniej - problem może wystąpić po instalacji custom kernela, co z reguły jest przy nim opisane. Nie ma związku z kernelem stockowym, ani z samym faktem instalacji romu. Wink
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz
No w moim przypadku miało. Po powrocie z AtrICS do stockowego 2.3.4 musiałem zapodać fixa bo 400MB tylko miałem a żeby nie było flashowałem full SBF'em po wszelkich wipach i formatach partycji.
Odpowiedz
To skutek poprzedniej zmiany romu, na wymagający fixa. Wymieniane przez Ciebie SBF-y same tego nie naprawią, bo to "nadgrywki", nie romy serwisowe. Ważne, że działa Wink
Odpowiedz
Hmm no i to właśnie mnie zastanawia bo po instalacji ICS zapodałem fixa i Ram był w okolicach 800MB a zanim zflashowałem tym co mam w sygnaturce zrobiłem komplenty wipe z formatem wszystkich partycji.
Które w takim razie są serwisowe skoro po kompletnym formacie flashowałem tym z sygnatury (Full SBF 1.5GB) i wszystko chodzi jak należy??
Odpowiedz
CM zapewne miał zaimplementowany fix, który "ulotnił się" po flashowaniu.

Pełny rom serwisowy (tylko bez jednego elementu-zapewne łatwo się domyślisz którego) to rom 2.2, w wersji EMEA, francuski lub brytyjski. Jest wyraźnie sygnowany "service" i jakimś dziwnym trafem zrobił się wyjątkowo trudny do zdobycia od czasu, kiedy został opublikowany wynik pewnego odważnego eksperymentu z odblokowaną Atrix Wink
Odpowiedz
Dobrze mi się zdawało. Po instalacji full SBF'a jest pełna ilość ramu około 860MB a dopiero po instalacji intl-fix-try1.sbf aby powrócić do odblokowanego Bootloadera (programowo oczywiście) obcina połowę ramu i trzeba załadować Fix. Czyli wychodzi na to, że jednak to wcina Ram.
Wsadzasz fixa na SD i przez CWM install zip from SD Card.

Wysłane z Motorola RAZR i.
Nie napisałem posta pod postem lecz odpowiadałem na post, który widocznie został skasowany. Poniżej treść posta.

Chamelleon,

DonZ odpowiedział w wątku, który subskrybujesz. Temat wątku: "Ramfix dla Atrix z odblokowanym Bootloaderem.".

Streszczenie odpowiedzi:
------------------------------------------
Jako kompletnie zielony, jak to zainstalować? Smile Dopiero co udało mi się wszystko co się da w telefo... (odwiedź ten wątek, by przeczytać pełną treść...)
------------------------------------------

Wysłane z Motorola RAZR i.

malymon edytował ten post dnia 12-23-2013 o godz. 04:35 PM ponieważ:

Nie pisz posta pod postem, edytuj poprzedni.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości