W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
naprawa gps hardware mod

[MOD] Naprawa GPS [Hardware mod]
Jak wiadomo, Desire HD przez swoją budowę i rodzaj (jak i wielkość anteny) niezbyt dobrze radzi sobie z łapaniem sygnału GPS. Antena w DHD jest niewielka i kiepskiej jakości, i nawet zmiana radia niewiele pomaga. Jest jednak pewien dosyć ryzykowny sposób, który przynosi ogromną poprawę. Wymaga jednak ingerencji w urządzenie.

1. Należy rozebrać naszego DHD do płyty głównej. Można nie rozbierać i wyjąć samą antenę gps, ale wtedy jest mniej wygodnie. Poniżej wideo jak to zrobić:

UWAGA! Należy robić to delikatnie bo zatrzaski przy antenie są delikatne (sam złamałem jeden) a nowa kosztuje ok. 30pln!!

2. Następnie mamy dwie opcje:

- bierzemy ok. 3cm kawałek kabelka izolowanego (np. od słuchawek) i przylutowujemy oba końce do obu styków anteny gps

LUB

- bierzemy taki sam kawałek kabelka i obwiązujemy styki - jest to dosyć trudne ale wykonalne.

Poniżej zdjęcie jak to ma mniej więcej wyglądać. Należy pamiętać aby nie zasłonić kablem diod flash, oraz aby nie był on za gruby bo klapka się nie domknie.

[Obrazek: 2011-09-25%2019_06_44111.jpg]

3. Zamykamy antenę i cieszymy się lepszym działaniem GPS'a.

Osobiście wykonałem motyw z wiązaniem (trochę się boję lutować w takiej sytuacji - gwarancja i te sprawy) i efekt jest wręcz oszałamiający. Tak jak wcześniej wogóle nie łapał fixa, czy z AGPS czy bez tak teraz ZIMNEGO fixa przy lekko zachmurzonym niebie złapał w 19 sekund wg. GPS Test i od razu widział 9-10 satelit.

Gwoli ścisłości, moje radio - 12.65.60.29_26.14.04.28_M czyli najnowsze.

UWAGA!!! Nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenia wywołane nieumiejętnymi modyfikacjami!!!
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
Chciałem zrobić ta modyfikacje w moim DHD. Jednak związanie kabelka nie jest takie łatwe a lutowac nie chciałem ze względu na gwarancję. Dałem sobie spokój. Wyczyscilem wszystko bo miałem tam masę kurzu i poskladalem. I ku mojemu zdziwieniu GPS łapie sygnał nawet w domu w max 20 s. Przedtem w domu nawet nie widział 1 satelity.
Pomogłem? Cieszę się.Kliknij
Odpowiedz Opera Linux
Ja i tak planuję kupić nową obudowę, ale tymczasowo, telefon z GPS w którym GPS nie działa to produkt niepełnowartościowy, dlatego kombinowałem.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości