W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!


[-]
ReklamaOcena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 1.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
moduły xposed kompendium

[MOD] Moduły Xposed - kompendium
Wciąż dla mnie dziwne jest, że niewiele osób używa bądź w ogólności wie o istnieniu czegoś takiego jak Xposed Framework. Możliwości tego wynalazku są praktycznie nieograniczone i pozwalają często na więcej niż jakikolwiek custom rom. W wypadku posiadania roota, jest to dla wielu ratunek pozwalający na daleko idące modyfikacje urządzeń, które nie mają wsparcia developerskiego.

Co to jest Xposed? Autorskie wytłumaczenie co to jest wygląda tak (dla znających angielski myślę bezproblemowo):

Cytat:Xposed is a framework for modules that can change the behavior of the system and apps without touching any APKs. That's great because it means that modules can work for different versions and even ROMs without any changes (as long as the original code was not changed too much). It's also easy to undo. As all changes are done in the memory, you just need to deactivate the module and reboot to get your original system back. There are many other advantages, but here is just one more: Multiple modules can do changes to the same part of the system or app. With modified APKs, you to decide for one. No way to combine them, unless the author builds multiple APKs with different combinations.

W wolnym tłumaczeniu jest to silnik obsługujący moduły, które pozwalają modyfikować pliki systemowe w locie, aczkolwiek są to modyfikacje odwracalne w bardzo prosty sposób, na zasadzie on/off. Możliwości są praktycznie nieograniczone bo modułów jest masa i wciąż przybywa nowych, zarówno dla specyficznych urządzeń bądź ich linii, jak i urządzeń ograniczonych do jednej wersji androida czy producenta. Modyfikacje są zarówno proste, np. pozwalające na zmianę jakiejś pojedynczej ikony (np. baterii), czyli kosmetyczne, jak i modyfikacje kompleksowe z masą różnych opcji, pozwalające całkowicie zmienić urządzenie. Śmiało można powiedzieć, że Xposed jest alternatywą dla instalacji Custom romów, o wiele bardziej modyfikowalną, pozwalającą bardziej dopasować do siebie swoje urządzenie.

W tymże wątku chciałbym uniknąć dyskusji o słuszności bądź niesłuszności tego rozwiązania. Chciałbym natomiast stworzyć listę polecającą ciekawe, używane przez was moduły Xposed, razem z krótkim opisem, aby każdy użytkownik, który nie znał Xposed mógł w prosty sposób to rozwiązanie poznać i odnaleźć ciekawe moduły, które naprawdę się przydadzą.

Jako prekursor podzielę się z wami modułami, które używam na codzień, a które są mniej lub bardziej przydatne. Sugeruję zachować spójność wpisów.


20MP SuperiorAuto
Autor: RyokoN
Kompatybilność: Xperia Z1, Xperia Z
Link: http://repo.xposed.info/module/com.wedy.auto20mp
Opis: Moduł, który pozwala nam robić fotki w pełnej rozdzielczości matrycy, w trybie Ulepszonej Automatyki. W wypadku Z1, zdjęcia będą w rozdzielczości 20,7 megapikseli, a w wypadku Z w rozdzielczości 12 megapikseli.


Enable BATTERY_STATS for Kitkat
Autor: gsamtan
Kompatybilność: Każde urządzenie działające na Androidzie 4.4.x (Kitkat)
Link: http://repo.xposed.info/module/com.gsaml...permission
Opis: Moduł dający aplikacjom monitorującym baterię (np. Better Battery Stats) pozwolenie BATTERY_STATS, bez którego na kitkacie nie działają one poprawnie.


GEM Xperia Xposed
Autor:greg2001
Kompatybilność: Większość Xperii od Sony
Link: repo.xposed.info/module/com.gem.xperiaxposed
Opis: Pierwszy z serii modułów kompleksowych, pozwalający zmienić m.in. opcję Launchera Xperia jak ilość wierszy i kolumn, rodzaj przejścia animacji, wygląd i opcje blokady ekranu i przezroczystość statusbara i navbara, oraz co ciekawe, za pomocą tego modułu można dodać zaokrąglone brzegi ekranu znane z romów MIUI.


Gravity Box
Autor: C3C076
Kompatybilność: Urządzenia działające na Androidzie AOSP 4.x lub 4.4.x (zwróć uwagę na wersję poniżej), brak wsparcia dla urządzeń działających na romach fabrycznych HTC, Samsunga, Sony oraz Miui, LeWa OS itp, aczkolwiek spora część opcji działa np. na Z1 - trzeba sprawdzać każdą opcję w zależności od urządzenia.
Link: Uwaga!! Mod ma dwie wersje!!!
Wersja dla Kitkata: http://repo.xposed.info/module/com.ceco....gravitybox
Wersja dla JellyBeana: http://repo.xposed.info/module/com.ceco.gm2.gravitybox
Opis: Chyba najbardziej kompleksowy moduł. Zawiera masę opcji, których opis starczyłby na jeden wielki post, m.in. edycja wyglądu systemu, przezroczystość, wiele opcji blokady ekranu, klawiszy sprzętowych, możliwość dodania funkcji PIE, itd. itp.


Serajr Xperia Xposed
Autor: serajr
Kompatybilność: większość Xperii od Sony (zwróć uwagę na wersję poniżej)
Link: Uwaga!! Mod ma dwie wersje!!!
Wersja dla Kitkata: http://repo.xposed.info/module/com.seraj....xposed.kk
Wersja dla Jellybeana: http://repo.xposed.info/module/com.serajr.xperia.xposed
Opis: Kolejny kompleksowy moduł, skierowany do użytkowników telefonów Sony, pozwalający zmienić kilka opcji SystemUI, Launchera, dodać opcje i zmienić wygląd Powermenu, itp., wersja dla Kitkata jest nieco bardziej rozbudowana.


Xperia QuickSettings touch-and-hold
Autor: _TB_TB_
Kompatybilność: urządzenia Sony Xperia
Link: http://repo.xposed.info/module/pl.suzume...eriaqshold
Opis: Z jakichś względów Sony w swoich fabrycznych romach nie dodało opcji przeniesienia bezpośrednio do ustawień po tapnięciu i przytrzymaniu odpowiedniego kafelka w rozwiniętych powiadomieniach. Ten moduł to naprawia.


Xperia/AOSP Navbar Buttons
Autor: itandy
Kompatybilność: Urządzenia Sony Xperia, urządzenia z Androidem AOSP
Link: http://repo.xposed.info/module/com.gzpla...barbuttons
Opis: Moduł pozwalający na edycję paska nawigacyjnego wyświetlanego na dole ekranu. Do dyspozycji mamy 17 różnych styli ikon, oraz możemy dodać przycisk wyszukiwania oraz menu kontekstowego. Możemy także oczywiście zmienić kolejność wyświetlania ikon. Uwaga!! Moduł gryzie się z Gravity Boxem, jeśli w GB mamy pozmieniane opcje Navbara - może się zdarzyć, że znikną nam ikony z navbara, dlatego polecam testować wnikliwie.


To na tyle jeśli chodzi o mnie. Nowych modułów szukam zazwyczaj jeśli potrzebuję jakiejś funkcji i jest to o wiele wygodniejsze niż szukanie i testowanie całego custom roma, który jest tworzony często pod autora i jego widzimisię. Dzięki Xposed i modułom możemy sobie wszystko ustawić po swojemu. Parafrazując znaną swego czasu reklamę Apple: Xposed - there is a module for that Wink
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Kolega podjął temat za który zamierzam się zabrać już od dawna i chwała mu za to.
Jak przedmówca napisał jest naprawdę ogromna możliwość personalizacji ustawień smarta "pod siebie" jeżeli tylko posiadamy roota.
Ja osobiście korzystam również z kilku modułów specyficznych dla samsunga w moim wypadku a posiadam Galaxy S4 i moduły:

Wanam Xposed

Author: wanam
Support URL: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2383484
Opis: Podobnie jak uniwersalna paczka Gravity box lecz w tym wypadku pod specyficzne ustawienia samsunga.

Download: http://repo.xposed.info/module/ma.wanam.xposed


Tinted status bar

Author: MohammadAG
Support URL: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2457265
Opis: Koloruje belkę statusu w kolorze aplikacji co dla mnie czyli estetyka jest dość miłe dla oka.

Download: http://repo.xposed.info/module/com.moham...dstatusbar


App Settings

Author: Tungstwenty, rovo89
Support URL: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2437377
Opis: Moduł pozwalający zmienić dpi aplikacji czyli zmniejszyć wszystko co w niej widzimy a także ma wiele innych przydatnych opcji.

Download: http://repo.xposed.info/module/de.robv.a...ppsettings


BootManager

Author: defim
Support URL: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2432359
Opis: Ta aplikacja pozwala nam ustawić programy które się uruchamiają przy starcie systemu. Prosta i dość poręczna a i przyśpiesza w niewielkim stopniu uruchomienie telefonu.

Download: http://repo.xposed.info/module/de.defim.apk.bootmanager


RootCloak

Author: devadvance
Support URL: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2574647
Opis: Kolejny ciekawy moduł który "ukrywa" roota w telefonie i pozwala np. na uruchomienie aplikacji które po wykryci zrootowanego smarta nie odpalają się jak np.IKO - PKO Bank Polski SA i wiele innych.
Nie jest idealny ale dość sporo ukrywa.

Download: http://repo.xposed.info/module/com.devadvance.rootcloak


YouTube AdAway

Author: wanam
Support URL: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2547316
Opis: Moduł wywalający część "dobrodziejstw" Yutuba takich jak loga, dodatki na filmach, sugestii itp.

Download: http://repo.xposed.info/module/ma.wanam.youtubeadaway

Na tą chwile to wszystkie moje moduły choć pewnie przybędzie tego troszkę.
Zapraszam również dzieleniem się swoimi modułami, może odkryjemy coś ciekawego.Wink
.


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości