W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
mod lsj crt off

[MOD] [MOD] [LSJ] CRT-off
Mirko ddd znowu zaskoczył czymś "innym" na XDA.
Jeden z niewielu developerów który dzieli się swoją wiedzą z innymi.
W starszych romach opartych o GB lub też o ICS nie było z tym problemu lecz w nowości czyli XXLSJ JB już zmieniono kilka wpisów i zrezygnowano z tego wynalazku.
Więc ja przepisze dla nas w ojczystym języku co i jak a może komuś się przyda.;)
Wstawiam w dziale do S2 gdyż na dole jest gotowy mod dla chcących.;)

Uwaga:
Działa nie z każdym kernelem.
Siyah kernel w wersji 6b4 przetestowany i tam lata jak cza.
Jedynie w STweaks w Screeen na dole przestawić na 100ms

1. Sposób dla developerów którzy wiedzą jak dekompilować odpowiednie pliki!

Dekompilujemy services.jar i przechodzimy do pliku:

Cytat:smali\com\android\server\PowerManagerService$Scree nBrightnessAnimator.smali

docieramy do linijki 3022

Cytat: .line 3022
iget-object v7, p0, Lcom/android/server/PowerManagerService$ScreenBrightnessAnimator;->this$0:Lcom/android/server/PowerManagerService;

#getter for: Lcom/android/server/PowerManagerService;->mScreenBrightnessHandler:Landroid/os/Handler;
invoke-static {v7}, Lcom/android/server/PowerManagerService;->access$7200(Lcom/android/server/PowerManagerService;)Landroid/os/Handler;

move-result-object v7

const/16 v9, 0xa

invoke-virtual {v7, v9, p1, v3}, Landroid/os/Handler;->obtainMessage(III)Landroid/os/Message;

move-result-object v2

Brakuje nam wstawki a oto ona:
Cytat: if-eqz p2, :cond_mi

const/16 v9, 0xb

const/4 v10, 0x0

const v2, 0x10

invoke-virtual {v7, v9, v2, v10}, Landroid/os/Handler;->obtainMessage(III)Landroid/os/Message;

move-result-object v9

invoke-virtual {v9}, Landroid/os/Message;->sendToTarget()V

:cond_mi

Wstawiamy kilka brakujących linijek kodu pomiędzy move-result-object v7 a const/16 v9, 0xa

Gotowy kawałek kodu wygląda tak:
Cytat: .line 3022
iget-object v7, p0, Lcom/android/server/PowerManagerService$ScreenBrightnessAnimator;->this$0:Lcom/android/server/PowerManagerService;

#getter for: Lcom/android/server/PowerManagerService;->mScreenBrightnessHandler:Landroid/os/Handler;
invoke-static {v7}, Lcom/android/server/PowerManagerService;->access$7200(Lcom/android/server/PowerManagerService;)Landroid/os/Handler;

move-result-object v7

if-eqz p2, :cond_mi

const/16 v9, 0xb

const/4 v10, 0x0

const v2, 0x10

invoke-virtual {v7, v9, v2, v10}, Landroid/os/Handler;->obtainMessage(III)Landroid/os/Message;

move-result-object v9

invoke-virtual {v9}, Landroid/os/Message;->sendToTarget()V

:cond_mi

const/16 v9, 0xa

invoke-virtual {v7, v9, p1, v3}, Landroid/os/Handler;->obtainMessage(III)Landroid/os/Message;

move-result-object v2

Kompilujemy i gotowe.

2. Sposób dla zwykłych userów

Wystarczy zainstalować przez CWM poniższy zip

Kod:
http://d-h.st/0gO

Temat na XDA:
Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2075043

Nie ponoszę odpowiedzialności za buble itd.
Warto zrobić bakap systemu dla własnego bezpieczeństwa ( dla skrzydlatych ).
.

Odpowiedz
Jaką konkretnie opcje w STweaks trzeba przestawić? Mam kernel dorimanx 7,44 i tam jest masa opcji i są inaczej rozłożone niż na Siyah.
Odpowiedz
Pisze że na kernelu siyah Stweaks.
Zaś opcja to "FB EARLYSUSPEND DELEY" w zakładce "SCREEN".
Nie mam pojęcia czy inne kernele to wspierają jak trzeba i czy mają tą funkcję.
Dodałem że może nie działać bo większość kerneli do JB nie jest kompilowana tylko modyfikowana.
Jedynie wiadomo mi o Siyahu że jest ze źródeł kompilowany.
.

Odpowiedz
Zatem potwierdzam działanie tej modyfikacji również na dorimanx 7.44. Uparłem się na ten kernel, bo na Siyah telefon gorzej mi się sprawuje.
Odpowiedz
Dorimanx widzę leci na "sorsach" z siyaha więc jak mówisz dziowa to cieszy.Wink
.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości