W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.63
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
kilka pytań od całkowicie zielonego w temacie

Kilka pytań od całkowicie zielonego w temacie:)
Witam wszystkich przy okazji mojego pierwszego wpisu Smile

Dziś dostałem do ręki SGSII i chciałem cokolwiek zrobić z nim, ale "ciągle coś" Wink

Ale od początku.
Sam jestem w sieci na P, telefon jest z sieci na O, ale o dziwo bez simlocka. Nie wybrałem jeszcze nowego abonamentu, także transmisja danych na razie mi się nie opłaca, dlatego chciałem skorzystać z WiFi. W domu mam niestety tylko sieć Ad-Hoc i już doczytałem się że Android tego trybu nie obsługuje, ale jest na to sposób. Potrzebuję Root Explorera. Czyli najpierw muszę zrootować telefonik. (Vitual router niestety nie pomoże bo to XP)
Widzę wątek http://www.modaco.pl/Thread-How-To-Rooto...alaxy-S-II ale w punkcie 8 jest wiele ROM-ów. Co mam zrobić, jeśli mojego oryginalnego tam nie ma (bvkg2)? Jeśli nie ważne co mam, to który ROM z listy wybrać?

Rozumiem że po dokonaniu rootowania będę mógł zainstalować Root Explorera (jak? w Markecie widzę płatny) oraz wybrać dogodny Kernel. Jaki polecacie? Smile

Kolejne pytanie: w info o telefonie widzę wersję Androida 2.3.3 i ROM BVKG2, natomiast w wątku http://www.modaco.pl/Forum-ROMy-Fabryczne-I9100 przy tym romie jest podana wersja 2.3.4. Co to dla mnie oznacza?

Jeżeli odpowiedzi na moje pytania gdzieś już są, proszę o wskazanie miejsca to poczytam. Jak na razie przeszukiwanie forum nie dało rezultatów, dlatego postanowiłem zapytać wprost.
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
najlepiej zacząć od zmiany ROMu z orange na czyściocha któregoś z najnowszych... (ROMy BVxxx to ROMy z orange), potem pod ten ROM wgrać roota, reszta to już sama przyjemnosc Smile
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows 7
A czemu nie od razu rootować? W tym wątku: http://www.modaco.pl/Thread-How-To-Rooto...alaxy-S-II nic nie jest napisane o czystym ROM-ie i dlatego ciut się zgubiłem Wink

A może po prostu mogę zrobić to, co opisane jest tu:
Kod:
http://forum.android.com.pl/f168/rom-miui-pl-1-9-16-sgs-ii-android-2-3-5-18-09-a-90219/
? Smile

I rozumiem że w razie jakby telefon musiał wylądować w serwisie, muszę wgrać (już ściągnąłem) to co było, czyli GT-I9100_IDE_I9100BVKG2_I9100BVKG2_I9100IDEKG2, tak?
"Czemu nie rootować?"
Nie ma sensu na taki kijowy rom.
"nic nie jest napisane o czystym ROM-ie"
Samo to że daje go orężada to już nie jest czysty.
Co do pisania czy czysty to sama logika że raczej gotowane romy mają już w standardzie roota.
Najlepiej zrobić roota wczytując kernel cf-root. CF-ROOT
Co do MIUI to ma kilka niedoróbek i odradzam bo nie jest kompatybilny w 100% z duperelami na S2.
Warto zmienić rom na najnowszy stock bo działa wyśmienicie i nie jest zbędnie po bajerowany.
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
Z braku czasu do tej pory nic jeszcze nie zrobiłem.
Proszę o wskazanie który to najnowszy stock i zainstaluję go (no niestety, gubię się w tych oznaczeniach, nie rozumiem czym się różnią i czy są jakieś przeciwwskazania...), a potem pójdzie cf-root.

EDIT: Wdzięczny będę tylko za potwierdzenie czy to te rzeczy:
1) 15 wrzesień 2011 I9100XXKI3 Android 2.3.5 PIT EXT4. (CSC - OXAKI3)-3 plikowy
2) CF-Root-SGS2_XX_OXA_KI3-v4.1-CWM4.zip
dokładnie te.... wczoraj nawet wgrywałem ten zestaw Smile
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows 7
Ja również kilka dni temu.
Odpowiedz Opera Windows 7
Ja niestety chwilowo opuszczam się przy wgrywaniu nowości ale zmienię.Wink
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
Dziękuję za pomoc, wszystko się udało, obecnie trwają testy ;-))
I z ciekawości - testował ktokolwiek Androidmedę?
A co to ta androidmeda?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
[Obrazek: 7-1431-ubda7996.gif]
SPV M3000->Samsung Omnia->Samsung Omnia2->HTC HD2->Samsung Omnia2->Samsung Galaxy S->Sony Ericsson Xpieria X10->Samsung Galaxy S II
Odpowiedz Firefox

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości